zachmurzenie umiarkowane
16°
15°
środa
Prubant przewodniczącym, wystraszona Toborek
23 listopada 2018 r. | 08:41
62

Wczoraj odbyła się nowej kadencji Rady Gminy Wręczyca Wielka. Radni i Wójt Tomasz Osiński złożyli ślubowanie. Podczas sesji radni wybrali prezydium rady. Przewodniczącym rady ponownie został wspierający Wójta - Marek Prubant. Zaskoczenie było podczas wyboru wiceprzewodniczących. Praktycznie w ostatniej chwili z kandydowania na tę funkcję zrezygnowała Anita Toborek, która według moich informacji wystraszyła się wszechobecnej krytyki swojej osoby. Na wiceprzewodniczących radni wybrali Artur Klorek i Wiesław Żerdziński.

W najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja odnośnie funkcji wicewójta.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Wybór Przewodniczącego Rady Gminy Wręczyca Wielka

Gepostet von Gmina Wręczyca Wielka am Donnerstag, 22. November 2018

 62 odpowiedzi na “Prubant przewodniczącym, wystraszona Toborek”

 1. w pisze:

  heh wystraszyła się……… a może to jej właśnie obiecali stanowisko wicewójta więc z rady zrezygnowała 🙂

  9
  2
  • Puszczew pisze:

   Panie WÓJCIE za 5 lat Pana społeczeństwo rozliczy i ewentualnie z Pana zastępcy a to już się trzeba liczyć, że podwójną pracę zrobicie dla Gminy Wręczyca Wielka . Przewodniczący rady powinien być inny niż obecnie panujący bo na początku swojego urzędowania Panie Wójcie stracisz zaufanie u wielu swoich wyborców. Panie Wójcie w razie porażki w urzędowaniu w gminie na radnego Puszczewa też nie będzie co liczyć.

   38
   0
 2. strażak pisze:

  Była gdzieś transmisja z sesji ?

  3
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Dalej Beton

  16
  1
 4. Daniel pisze:

  Wicewójt będzie z Kłobucka tak wieść gminna niesie

  4
  0
 5. myszkamiki pisze:

  A po co nam w-ce wójt. Starczy już tego siania pieniędzmi. Skoro jak twierdzili zwolennicy obecnego wójta jest wysokiej klasy specjalistą i wymarzonym człowiekiem do pełnienia tej funkcji z takim doświadczeniem to po co mu zastępca grzecznie pytam

  21
  3
 6. Daniel pisze:

  Na sekretarza ma zostać powołana “wieśniaczka”. To też informacja z Puszczewa.

  5
  1
 7. Adam pisze:

  Anita nic praktycznie nie dostała, oddała przewodnictwo w radzie i nawet nie pomogła Brosiowi. No cóż … było to do przewidzenia. Szkoda Ciebie Robert …
  Na marginesie opozycja musi wzmocnić swoje działania. Osiński tylko na 5 lat !!!
  Musi być papierowa wersja Panie Gąsiorski. Wiele osób przeznaczy środki na pisanie o poczynaniach obecnej ekipy !

  9
  2
  • Olo pisze:

   Hahhahahaaa nikt o zdrowych zmysłach grosza nie da na ten szmatławiec.

   Jeszcze Osiński nie zaczął a już chcesz to zmieniać? Dobre dobre

   6
   8
  • NIEAKTYWNY pisze:

   Zgadzam się. Aktywni powinni zmienić nazwę na BEZRADNI !!!

   14
   2
 8. Gość pisze:

  Panie Gąsiorski,90procent komentarzy jest pisane przez Pana i powiem Panu tak …. jest Pan odważnym człowiekiem

  6
  16
 9. Szymon pisze:

  I co Panie Wójcie. Już robią to co większość z nas przewidywała. Będzie Pan podpisywał co Panu każą i jakoś to poleci. Szkoda że nic Pan nie zmieni w gminie i za 5lat Pana wy******lą i wstawią swojego. No chyba że Pan już jest swój i do betonu Pan dołączy. Tego nam nie życzę ale wszystko na to wskazuje.

  14
  3
 10. Obserwator pisze:

  Zastanówcie się chwilę, dlaczego Prubant został przewodniczącym. Przecież jego ekipa NIE MA większości w radzie, ale dzięki trójce radnych, po jednym od Pietrulewicz, Mańczyka i Olczyka już ma. To dzięki ich poparciu Prubant może robić co chce. A Toborek niczego się nie przestraszyła, tylko zwyczajnie umie liczyć do 15. Betonowy układ Osiński Prubant będzie działał znakomicie tak długo, jak długo będzie miał poparcie tej trójki radnych, no chyba że jeszcze Aktywni czasami im pomogą.

  7
  1
 11. myszkamiki pisze:

  a mogło być tak pięknie. Przecież aktywni mają kilku swoich radnych, gdyby próbowali stworzyć sensowną koalicję większościową z trzema radnymi od Pietrulewicz, Mańczyka i Olczyka, byłaby większość. i układ by się posypał, ale jak osobiste animozje biorą górę nad dobrem mieszkańców gminy to czasami można się przeliczyć. Nauczka na przyszłość lepiej trzymać sztamę z kandydatem z własnego podwórka niż liczyć na fukty od sąsiada zza miedzy. Sami sobie tego piwa naważyli. szkoda tylko że na tym ucierpią wyborcy

  15
  1
 12. kaczordonald pisze:

  Czyli zostaje po staremu. Sekretarz 70+, Skarbnik, Dyrektorzy GZAO, GOPS, GOK. A miało być tak pięknie i po nowemu. Wyszło jak zawsze. Ha, Ha.

  9
  1
 13. w pisze:

  Dajcie spokój szkoda słów. Za 5 lat przy takich rządach będziemy tak do tylu w porównaniu do innych gmin że zamiast drugiej Irlandii druga Gruzja albo nikaragua tu będzie

  8
  2
 14. Janek pisze:

  Anita Toborek odrobiła pierwszą lekcję.Ale narobiła sporo błędów i chyba jest tego świadoma.Jej mina na zdjęciu mówi sama za siebie.Anita już wie,że nie może wchodzić w żadne układy z przewodniczącym P, ponieważ on łże jak pies na każdym kroku.Anito Toborek nie idz tą drogą ona prowadzi donikąd.

  14
  0
 15. Tutejszy pisze:

  Żenua ta cała (bez)rada

  6
  1
 16. Ewa pisze:

  Mieć większość rady i nie zostać przewodniczącym to trzeba być naprawdę bez głowy…

  9
  2
  • Arek pisze:

   Komitet Prubanta 6, Aktywni 5, Hendzlik 1, Ocimek 1 i Bogus 1. Kto ma większość w radzie, bo ja nie widzę?

   3
   2
 17. Jerrysen pisze:

  Kicha to mało powiedziane jak bym wiedział że Osiński to taki człowiek to już chyba wolałbym zostać z krawczykiem. Normalnie mamy wójta kukielke

  16
  2
 18. Aga pisze:

  Miejmy nadzieję,że nie zostanie powołany wice wójt bo to śmieszne, żeby gmina wiejska miała wice wójta. Co nowy wójt boi się, że sobie nie poradzi ???

  12
  1
 19. Frank pisze:

  Czy to prawda że rada przegłosowała podniesienie diet na pierwszym posiedzeniu ?

  14
  0
  • Laydy pisze:

   Mam propozycję dla radnych , którzy ( nie chcieli ) podwyżki diet między innymi z inicjatywy pani Toborek 5 -9 aby różnicę 200 zł przekazali co miesiąc na cel dobroczynny . Przypomnę było 900 zł a jest 1100 zł ( takiej ustawionej ściemy dawno nie widziałam ) a gdzie honor państwo radni ,,,,,,,,,,,,,,,,,

   11
   1
 20. ® pisze:

  Według mnie nikt nie jest wystraszony wszyscy radni jedno wiedzą głosowało 14 radnych z czego 14 głosów było za wyborem Prubanta na przewodniczącego czyli Toborek również. Zatem głosowania odbywają się jak za dawnych lat dla Henia, Po co te głosowania jak ustalone jest wszystko wcześniej przecież można by tylko odczytać protokół takiego dziadostwa chyba niema w żadnej innej gminie.

  19
  0
 21. Do Redaktora pisze:

  Wersja papierowa i jedziemy z koksem przez 5 lat !!! Sponsorzy się znajdą, musimy patrzeć władzy na ręce

  7
  6
 22. xyz pisze:

  Ale durne wypowiedzi…. A może Pani Toborek idzie na dyrektora GZAO i dla tego zrezygnowała? Myślcie ludki oj myślcie ….

  3
  3
 23. VHS pisze:

  Ty chyba też nie myślisz głową. Radna i dyrektor GZAO ? Nie wprowadzaj durniu zamętu….

  6
  0
 24. Uczciwy pisze:

  Mam nadzieję, że w Gminie Wręczyca Wielka nie doczekam wicewójta. Stan finansów Gminy jest znany wszystkim mieszkańcom. Żadna gmina wiejska z terenu powiatu kłobuckiego nie ma wicewójta, mało tego w gminie miejskiej – Kłobuck, Burmistrz nie powołał Wiceburmistrza !!!!!!!
  W Zawierciu (województwo śląskie) było dwóch zastępców prezydenta, każdy miał pensję 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Nowy prezydent miasta Łukasz Konarski postanowił ograniczyć koszty. Zrezygnował z wiceprezydentów, a swą “prawą ręką” uczynił szesnastolatka. Łukasz Konarski zdecydował, że ze względu na oszczędności w mieście nie będzie wiceprezydentów.
  Wierzę, iż mieszkańcy Gminy Wręczyca Wielka wybrali na tyle mądrego wójta, iż do sprawowania władzy nie będzie musiał szukać pomocników.

  4
  1
 25. VHS pisze:

  A moim zdaniem powinien być. Przepraszam. Jest już tylko jak na razie społeczny. Ostatnio był Robert. Teraz jest Tomek.

  3
  1
 26. Mania pisze:

  Dobrze że Pani Anicie została odrobina przyzwoitości że zrezygnowała .Ja bym po tej całej akcji wolała się pod ziemię zapaść niż ludziom z Wręczycy w oczy spojrzeć .

  19
  5
 27. Mieszkaniec pisze:

  Radna Toborek zapowiadała takie zmiany w gminie i nie wyszło , Pani Anito za 5 lat rozliczymy Panią z wszystkich obietnic jak narazie poległa Pani na starcie. Szkoda tylko Pana Roberta nic nie ugrał , Pani radna A.T. podzieliła gminę na kilka obozów nawet najlepszych przyjaciół poróżniła ..

  17
  2
 28. Prawdzikiewicz pisze:

  Drogi Komitecie Radnej Toborek i Sołtysa Brosia!
  Wejście w układ z Wójtem Puszczewa to było coś gorszego niż zbrodnia – to był błąd.

  PS: Ile wynosi pensja wicewójta? Kto ośmieli się sięgnąć po te pieniądze? A może Soł. Broś będzie pracował w gminie za darmo? Wasza sytuacja jest tragikomiczna.

  16
  5
  • Joanna pisze:

   Tak, ta gmina jak dla mnie nie nazywa się już gminą Wręczyca Wielka. Nie chcę głośno mówić, jak ona mogłaby się nazywać…

   7
   3
 29. Jurek pisze:

  Jak ludzie głosują na nauczycielkę to tak jest … NIEAKTYWNI nawet nie walczyli, kompletne nic. Ciekawe co będzie teraz? Pani Anito to Pani autorskie pomysły czy skazanego Marcina Z.?. Sołtys Broś spalony na całej linie przez Panią, a tak poważnie to był marionetką w Pani rękach. Sprzedaliście Wręczycę Prubantowi i Osińskiemu. Wstyd !

  26
  5
 30. Ela pisze:

  Dlaczego wszyscy obwiniają Aktywnych za układ w radzie? Dlaczego super-kandydatka na wójta p. Pietrulewicz nie wysłała swojego radnego Hendzlika do Toborkowej z misją tworzenia większości w radzie, tylko przyklepnęła jego układ z Prubantem? Dlaczego p. Mańczyk, prywatnie przyjaciel p. Pietrulewicz, nie powiedział: Magda, wysyłamy naszych radnych Hendzlika i Ocimka niech tworzą większość z Aktywnymi? Odpowiedź jest prosta. Prubant ich kupił podwyżką diet i pewnie jeszcze innymi korzyściami, o których się wkrótce dowiemy. Polecam nagranie z pierwszej sesji, szczególnie głosowanie za podwyżką diet (od 2 godz. 8 min). Zobaczycie, kto i za co sprzedał się w radzie. http://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=wreczycawsesja&fbclid=IwAR01fZd0ThMX4jk8jNeRFsO2Jixg-Ktzqp3sXW2ICmz14Le9HytEm-rP8Rs

  4
  2
  • myszkamiki pisze:

   i po co te drwiny. Dlaczego radna Toborek ze swojego konta na facebooku nie z osobistego tylko jako radna popierała T.Osińskiego a nie kandydatkę ze swojej miejscowości po przegranej Roberta Brosia. Mogła swoje osobiste animozje schować do kieszeni i zrobić wszystko by żyło się jak najlepiej wyborcom którzy na nią głosowali. Robert też powinien to zrobić. Wtedy geografia polityczna wyglądała by inaczej. Wójtem była by Pietrulewicz a Broś albo Toborek przewodniczyli by Radzie Gminy i nastąpiło by odcięcie pasożytów od koryta

   13
   1
  • Olo pisze:

   Skoro aktywni tacy przeciwni podwyżkom diet to może niech tą podwyżkę oddają na cele społeczne?

   14
   0
  • Ela pisze:

   myszkamiki, gdyby Toborek poparła Pietrulewicz i zostałaby ona wójtem, nic by się nie zmieniło. Proszę policzyć. Prubant miałby 7 radnych (dochodzi Osiński) a Aktywni 5 i powiedzmy szóstego p. Hendzlika od Pietrulewicz. Skoro teraz radna Bogus i radny Ocimek popierają Prubanta, to co by ich przekonało, żeby poprzeć Aktywnych? Ani Toborek, ani Broś nie objęliby żadnej funkcji bez zgody Prubanta, który prawdopodobnie już po pierwszej turze zdołał przekupić trójkę radnych, żeby zapewnić sobie większość. Można powiedzieć, że nawet byłoby mu łatwiej, bo do większości potrzebowałby 1 radnego, a teraz potrzebuje 2. Ale dzięki “uprzejmości” całej trójki, będzie mógł zrobić wszystko.

   4
   2
 31. Baran pisze:

  NIEAKTYWNI byli przeciw chociaż wiedzieli że podwyżka przejdzie 🙂 Zrobili sobie dobrze cudzymi rękoma hipokryci ! Rozliczymy was ze wszystkiego i tu już za chwilę kiedy redaktor uruchomi papierową wersję 🙂

  11
  4
  • Ela pisze:

   Jeżeli wiedzieli, że podwyżka przejdzie, to tylko potwierdza moją teorię o przekupstwie trójki radnych. Jeszcze raz zapytam: dlaczego za brak porozumienia obarczacie Toborek i Aktywnych, a nie trójkę radnych, którzy przeszli na stronę Prubanta? Skąd wiecie, że Aktywni nie chcieli się porozumieć z tą trójką, ale oni byli już kupieni? Skoro wszystkim przeszkadza stary układ z Prubantem, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić. Niech on sobie będzie przewodniczącym. Jak nie będzie miał większości, to nic nie zrobi.

   5
   3
  • Olo pisze:

   Zawsze mogą podwyżkę diet oddać na cele społeczne. Wtedy udowodnią że przeciw czy wstrzymanie się od głosu nie było tylko spektaklem. Jeżeli natomiast podwyżkę zachowają dla siebie to głosować powinni byli za podwyżką i są dla mnie jedynie hipokrytami, a takich ludzi unikam najbardziej.
   Skoro nie głosowali za podwyżką to powinni się jej zrzec aby potwierdzić i intence podczas glosowania

   6
   0
 32. myszkamiki pisze:

  do Ela. Wystarczy popatrzeć jak został potraktowany Robert Broś, nie został nawet przewodniczącym żadnej komisji w Radzie i tyle w temacie

  7
  0
  • Ela pisze:

   Jedni się dogadali, drudzy się sprzedali, a może Broś nie chciał uczestniczyć w tej ustawce i dlatego został bez funkcji? Zobaczcie jak wyglądało zgłaszanie kandydatur i głosowania. Jeden kandydat i wynik 14-0.

   6
   0
 33. Baran pisze:

  Ela nie pisz proszę bzdur. Idąc twoim tokiem rozumowania Kaczyński jak wygrał wybory miał zostawić Kopacz? 🙂 Niech sobie dalej rządzi chociaż ma większość w sejmie? 🙂 Toborek w moim odczuciu patrzy tylko na koniec swojego nosa. i nic więcej. Miała szansę a jak nie chciała to przynajmniej powinien być Broś przewodniczącym… A tak biedny został z niczym choć to on wykonał najwięcej pracy w tym obozie. Na miejscu Roberta dał bym sobie już spokój z tą babą !

  8
  3
  • Ela pisze:

   Chwileczkę, nie wiem czy widzimy ten sam wynik wyborów. Unia Samorządowa 6 + 3 przystawki daje 9. Toborek z Aktywnymi 5. To Prubant wygrał wybory i dzięki koalicji z Bliżej Ludzi, Wspólna Gmina i Dobro Wspólne został przewodniczącym! Co to znaczy powinien być? Myślisz, że gdyby zgłoszono Brosia jako kontrkandydata dla Prubanta, to przystawki zagłosowałyby za nim? Jeżeli tak, to zobacz, jak wyglądało głosowanie w sprawie podwyżki diet.

   2
   3
  • myszkamiki pisze:

   unia samorządowa 7, aktywni 5 + 3 przystawki = 8 8 > 7 i po zawodach

   2
   0
  • Ela pisze:

   Wcześniej już pisałam, że jest to możliwe. Prubant został przewodniczącym bo wszyscy się dogadali. Teraz los gminy jest w rękach tej trójki radnych. Inaczej niż większość tutaj uważam, że Aktywni mogą i będą chcieli zmian w gminie, ale jeżeli nie dostaną wsparcia od trójki radnych, to tak jak napisałaś: po zawodach. Bardzo łatwo dodaje się cyferki, dużo trudniej rozmawia z ludźmi, szczególnie takimi, dla których interes prywatny ma większe znaczenie niż dobro gminy. Tyle w temacie budowy koalicji.

   1
   1
 34. Obiektywna pisze:

  Myszkamiki w chwili obecnej w gminie jest 14 radnych. Nie ma pełnego składu.

  3
  0
 35. Zorro pisze:

  Olo na święta będziesz czytał w wersji papierowej o swoim wojciku ?

  3
  3
 36. Janek pisze:

  Apel do Anity i radnych aby obserwowali poczynania przewodniczącego rady zwanego “działkowcem” by,
  nie pomnażał własnego majątku kosztem mieszkańców gminy Wręczyca Wielka.Jeszcze jedna sprawa jest
  bardzo ważna.Co się dzieje w gminnej oświacie? Nie odpowiedni ludzie znajdują się na
  kierowniczych stanowiskach,oczywiście z nominacji i poparcia przewodniczącego rady.Obowiązuje prosta zasada, nie ważne co umiesz,ważne kogo znasz.Ma to odzwierciedlenie w wielu przypadkach w poziomie nauczania.Jest taka jedna szkoła,która przoduje pod tym względem w gminie Wręczyca .Znając rodowód
  przewodniczącego domyślcie się sami.Idąc tym tropem, myślę ,że wiele dzieci będzie miało utrudniony dostęp do dobrych szkół w Częstochowie. Jestem przekonany,że egzaminy po ósmej klasie w pełni potwierdzą moje przypuszczenia.

  12
  2
 37. niezalezny obserwator pisze:

  Drodzy komentatorzy,
  ze wszystkich wpisów wynika jedno- zazdrość zazdrość, zawiść,, zawiść…..a rzeczywistość jest
  trochę inna:
  po pierwsze -bycie radnym to legalny i nieopodatkowany sposób poprawy budżetu rodziny, dieta (nie opodatkowana i nie o zus-owana ) 1100 zł za 2 dni pracy (siedzenia) to nie w kij dmuchał dla wielu miejscowych obywateli…każdy mógł o to powalczyć..każdy….

  po drugie -pompowanie bańki patriotycznej dot. samej Wręczycy Wielkiej spowodowało ,że Toborek i Broś zachowali się niespójnie( że się tak wyrażę ) -a na tym na forum gdzie pisze do 50 osób- hejtowani -głosowali tak jakby przyjęli jakieś funkcje… idiotyzm,

  po trzecie-polityka to nie frazesy ale skuteczność .. kto z Was chociaż pomyślał o Unii Samorządowej ,że są skuteczni mają wójta i vicestarostę ..ograli Pis , Po, Sld i w części koalicje samorządową(do powiatu)
  a przecież to nie partia czy stowarzyszenie to KWW(Komitet Wyborczy Wyborów)…..strach się bać jak lepiej to przygotują i odbiją parę gmin i cały powiat z 5 lat,

  po czwarte- większość hejtuje wójta Osińskiego (a jeszcze tak naprawdę nie zaczął rządzić ) ..a może mu potrzebny zastępca aby poradzić sobie z tą bandą urzędników(nie Jego).. np. ktoś z zewnątrz np z Cz-wy.. bez ciotek ,wójków , braci czy kuzynek…

  po piąte-wielu urzędników gminnych w całym powiecie marzy o pracy w gminie Wręczyca Wlk…to najbogatsza gmina w całym powicie.. kto wie ,że jej budżet jest największy , większy od Kłobucka….a za 5 lat głosowanie będzie przy tym tempie rozwoju metodą proporcjonalno-większościową(metodą d’onta). gdyż w 2018 r. zamieszkało tu 700 osób(obecnie ok 19.700 osob) i do gm. Kłobucka brakuje ok 500 osób(a Kłobuck się zwija)
  cdn

  4
  7
 38. SZ pisze:

  Wybraliście to Qrwa macie. Nie rozumiem czego się spodziewaliście. Nic się w naszej gminie nie zmieni. Jak gówno się działo, tak teraz gówno dziać się będzie. Miejcie do siebie pretensje! Wybraliście super wójta którego tak wychwalaliscie, to teraz wój Wam pokaże jak się kase w gminie rozdziela.

  12
  0
 39. Janek pisze:

  Uważam,że niezależny obserwator ma racje na temat wpisów na tym portalu.Odnoszę wrażenie,że ludzie nie wiedzą co zrobić z kartką do głosowania a post faktum mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.
  Nie jestem pewny czy tak wielu ludzi marzy o pracy w gminie Wręczyca.To pewnie subiektywna ocena niezależnego obserwatora ,nie wiem jakie przyjął kryteria i skąd taka wysoka ocena gminnego budżetu.
  Przypominam, że od wielu lat żyjemy na kredyt a chodzi mi konkretnie o gminne obligacje.Cz zostały już wykupione , czy ta przyjemność dopiero przed nami. Jeżeli chodzi o metodę głosowania to uważam, że to są daleko idące wnioski ,ponieważ dobra zmiana jest nieobliczalna w swoich poczynaniach.

  1
  1
  • niezalezny obserwator pisze:

   Aby wyjaśnić kwestie pracy w Gminie proszę zapytać urzędników z innych gmin (ja to zrobiłem) lub
   np porównać roczny dochód Dyrektora GOG w Kłobucku ,Krzepicach i Wręczycy … to przepaść( a wszystko jest w BIP)
   “Dobra zmiana metody proporcjonalno- większościowej (metody D’onta)” nie zmieni bo to cementuje scenę polityczną a politycy warszawscy potrzebują żołnierzy”polityków” w terenie dla celów własnych kampanii wyborczych aby zapełniali autokary czy mityngi partyjne i mieli ułudę wielkości gdy przywitał się z nimi ten czy inny poseł z pierwszy stron gazet.
   Największy budżet gminy pod względem przychodu nie oznacza jeszcze o jej kondycji ..

   2
   0
 40. Janek pisze:

  Chciałbym skończyć naszą polemikę stwierdzeniem, pożyjemy -zobaczymy. Jestem przekonany,że jeszcze
  niebawem wrócimy do poruszanego tematu.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *