pochmurnie
środa
Radni bez pytań przyjęli budżet na 2020 rok. Nie wszyscy byli za!
03 stycznia 2020 r. | 10:33
15

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Wręczyca Wielka, radni przyjęli budżet. Budżet zakłada 87 270 446,78 zł po stronie dochodów oraz 84 870 066,52 zł po stronie wydatków. Nadwyżka budżetowa w wysokości 2,4 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek.

Podczas sesji rady, dwoje radnych było przeciw tej uchwale, nikt z radnych nie miał do wójta pytań w sprawie budżetu.

Wideo z sesji możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Radni bez pytań przyjęli budżet na 2020 rok. Nie wszyscy byli za!”

 1. JA pisze:

  Proszę zająć się odpadami bo cena 29 zł za osobę( wprowadzona ma zostać od lutego ) to jakiś absurd w Gminie Wręczyca. Ten absurd nadaje się już chyba do Uwagi TVN jesteśmy chyba jedną Gminą w województwie która będzie płaci tak kolosalnie pieniądze za odpady od osoby.

  22
  4
  • Kasia pisze:

   Dokładnie! W wielkich miastach płacą mniej niż my. A tutaj wiocha, nic nie ma i ceny z kosmosu.

   20
   4
  • Tim pisze:

   Tylko Państwo zapomnieli, że radni rządzą ci sami od wielu lat i to ONI podejmują decyzje, nowi radni nie mają na nic wpływu. Jakich sobie wybieracie radnych od wielu lat szanowni Państwo to taką macie gmine.

   7
   4
 2. Xyz pisze:

  Pewno dzięki podwyżce za śmieci budżet gminny po raz pierwszy od wielu lat będzie miał nadwyżkę, którą ma zamiar Pan Wójt przeznaczyć na oddłużenie gminy!!!!!!
  Nie ma to jak “golić” społeczeństwo.

  11
  6
 3. Bonanza pisze:

  Racja to jest temat dla tvnu bo tylko oni zajmują się takimi bzdetami

  10
  8
 4. z Gminy pisze:

  Od początku twierdziłem że Osiński nie pomysłu na gminę w kontekście rozwiązań innych niż dotychczasowe, będzie tylko administrował jak Krawczyk. I tak jest. Pomysł na śmieci? zakup koszy plus podzielenie zamówienia aby małe firmy brały w nich udział, nic więcej jak niedozwolone dzielenie zamówienia publicznego. To wie każdy kto się trochę tym tematem interesuje. Pomysł na zwiększenie wpływów do budżetu Osińskiego? Proste jak budowa cepa – podniesienie podatków. Przedsiębiorcy na nic nie mogą liczyć, dofinansowania prawie żadne gdyby nie czyste powietrze to byłoby bardzo źle. Problematyczna oczyszczalnia która jest tykającą bombą… Tyle dla ludzi …

  9
  3
 5. bebe pisze:

  A przecież wójt jest marjonetką sterowaną przez Prubanta, prowadził całą kampanię wyborczą Osińskiemu więc musi go teraz niestety słuchać. Nawet na zdjęciach udostępnianych publicznie widać jak szepcze wójtowi do ucha. A co do śmieci jest to kary godne żeby taką kwotę płacić od osoby a może przewodniczący Rady Gminy powie ile z tego zostanie dla gminy.W gminie spłaca się kredyt kredytem – super polityka pana wójta.

  6
  0
 6. Kotka pisze:

  To teraz gmina zarobi i w tym roku radnym koryta rozerwie i będzie na premie za dobrą pracę.

  5
  0
 7. drogi pisze:

  Ciekawe kiedy gminą zainteresuje się drogami , nie chodzi mi o lanie asfaltu ale jakiekolwiek utwardzenie, przykład nowa ulica prawie w środku miasteczka (ul malinkwa). Brak możliwości dotarcia do budynku, droga to jedno wielkie błoto a jest to droga gminna. Gmina wypiela się całkowicie na przyszłych mieszkańców po obietnicach o wodzie drodze i prądzie skończyło się tak że każdy mieszkaniec wszystko na swój koszt tam robi. Pokazuje to tylko słabość i bezradność rządzących

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *