zachmurzenie duże
10°
10°
poniedziałek
Radni chcą czystego powietrza. Radni za ekologiczną gminą!
27 września 2017 r. | 10:14
8

Wczoraj we Wręczycy Wielkiej odbyła się sesja Rady Gminy Wręczyca Wielka. Radni praktycznie w każdym głosowaniu byli jednogłośni. Sesja upłynęła pod kątem pism, które były skierowane do rady. Były to głównie skargi na działalność GOPS we Wręczycy Wielkiej. Radni odpowiadali na te skargi, broniąc GOPS.

Była też dyskusja o fotowoltaice na terenie gminy. Rada podjęła decyzje o aplikowaniu o dotację, która pozwoliłaby na otrzymanie znacznego dofinansowania do solarów i fotowoltaiki, jak również do wymiany pieców na terenie gminy.

Ze spraw równie ważnych. Podpisana została umowa na budowę kanalizacji sanitarnej we wsiach Zamłynie-Piła Pierwsza-Bór Zapilski-Etap II - Bór Zapilski z dofinansowaniem w wysokości 3 467 000 zł. Dzięki staraniom radnym, rozpoczęte zostały prace pozwalające na zwiększenie ciśnienia wody w wodociągach gminnych ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Klepaczka, o co głównie zabiegali strażacy z OSP Zamłynie.

Radni przyznali również dotację dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja Sanktuarium Matki Bożej Truskolaskiej, która z kolei otrzymała wsparcie finansowe z Unii Europejskiej w wysokości 140 tys. zł.

Poniżej kilka zdjęć z sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Janina Kluba

Zenon Kudła
8 odpowiedzi na “Radni chcą czystego powietrza. Radni za ekologiczną gminą!”

 1. mr. Przemo pisze:

  a to wszystko dzięki Marcinowi Z. który jako to na faccebooku napisał “to ja tymi ręcoma załatwiłem”

  0
  0
 2. Marcin Zomerfeld pisze:

  Szanowny mr. Przemo – czytanie ze zrozumieniem to umiejętności które ludzie powinni posiąść w szkole podstawowej, w swoim poście wyraźnie wskazuje że RADA GMINY podjęła decyzję osobiście nie miałem z tym zbyt wiele wspólnego. Inną sprawą jest fakt, iż jest to decyzja bardzo ważna dla mieszkańców Naszej gminy i wymaga szybkiego nagłośnienia. Jeżeli Pan tego nie potrafi zrozumieć …… trudno polecam ponownie przeczytać post i postarać się go zrozumieć, oczywiście w przypadku problemów chętnie wyjaśnię szczegóły….. Pozdrawiam

  0
  0
 3. ® z Borowego pisze:

  Jeśli radni naprawdę są za ekologiczną gminą to fotowoltanika i solary niewiele tu wskóra, natychmiast trzeba działać i przywrócić transport MPK gdyż PKS toczysta fikcja. Równocześnie z parciem na jak najszybsze zgazyfikowanie jak największej części naszej gminy przez odkładaną budowę gazociąg Blachownia-Krzepice.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *