zachmurzenie duże
poniedziałek
Radni podnieśli sobie diety!
26 listopada 2018 r. | 11:44
54

Podczas czwartkowej pierwszej sesji Rady Gminy Wręczyca Wielka w nowej kadencji, radni ustalili swoją wysokość diet. Radni obecnie nic nie zrobili, a ich diety poszły już do góry. Dieta przeciętnego radnego z 900 zł miesięcznie urosła do 1100 zł. Przewodniczący komisji i wiceprzewodniczący rady otrzymają po 1400 zł, a przewodniczący rady gminy aż 1800 zł.

Sesję możecie obejrzeć poniżej. Dyskusję na temat diet znajdziecie od 2h 9 min.

PAWEŁ GĄSIORSKI54 odpowiedzi na “Radni podnieśli sobie diety!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Gmina w długach ale radni podwyżki robią ku…wa za robotę się wsiąść a nie podnosić diety z kasy gminy pieniędzy ludzi mieszkańców !!! Wstyd

  22
  3
 2. Przeciętny Kowalski pisze:

  Zaczęło się żesz kur.. a święta tuż tuż.
  Ile jeszcze premii sobie przyznają!

  14
  3
 3. Z gminy pisze:

  Kto był za podniesieniem diet ? Kto złożył ten wniosek ?

  13
  3
 4. Artur pisze:

  Podobno działkowiec ale filmu nie widziałem

  10
  2
 5. strażak pisze:

  Nie ma małą naprawę nswierzchni i wymianę siatek na boisku bo budżet zamknięty ale na podwyżkę będzie .Żenada radni i radne.

  13
  1
 6. Obserwator pisze:

  Z filmu wynika, że propozycję w imieniu Unii Samorządowej złożył szef wszystkich szefów Prubant. Uzyskał poparcie swoich i Bliżej Ludzi Pietrulewicz (radny Hendzlik), Wspólna Gmina Mańczyka (radny Ocimek) i Dobro Wspólne Olczyka (radna Bogus) razem 9 głosów. Przeciwko było 5 radnych z komitetu Aktywni.

  7
  2
  • Marek pisze:

   Beton juz pokazał styl pracy na kolejną kadencję. Hańba!

   13
   2
  • Olo pisze:

   Byli przeciw czy wstrzymanie się od głosu?
   Skoro aktywni nie byli za to może podwyżkę diet oddadzą na cele społeczne kto wie…

   6
   0
  • mig_line pisze:

   A szef szefów taką ładną ulotkę wyborczą miał – o biedzie i potrzebach w gminie, że musimy być wrażliwi na biedę ludzką wśród mieszkańców naszej gminy. Teraz dopiero to rozumiem – pisał o sobie. 🙂

   4
   0
 7. Anka pisze:

  Dla porównania gmina herby 100% kanalizacji chodniki itd itp…260zl miesięcznie diety! Gmina Opatów 430zl. Niech więcej kradną, a w gminie średniowiecze panuje! Infrastruktury właściwie nie ma!!

  18
  2
 8. Arek pisze:

  Ciekawe co na temat głosowania swoich radnych mają do powiedzenia p. Pietrulewicz, p. Mańczyk i p. Olczyk? Takie piękne hasła mieli w kampanii wyborczej o naprawie finansów gminy. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby do rady wprowadzili więcej radnych, albo ktoś z nich został wójtem.

  7
  8
  • Mieszkaniec pisze:

   Ale ”Arek” czego się czepiasz radnego od Petrulewicz .Jak były wybory to Pani od Aktywnych w drugiej turze ustawiła się tyłkiem( ładnie mówiąc) do Wręczycy. A teraz wielce chce pod publikę pokazać że jak to jest przeciwna staremu układowi to się nazywa Hipokryzja. Te wybory pokazały dokładnie kto za czym jest. Więc nie dziwi mnie to że radny od Petrulewiczowej nie stanął po stronie hipokryzji. Była szansa coś zmienić to trzeba było działać miesiąc temu, a nie teraz mówienie że jestem przeciw. A co do kasy to jeśli któryś radny uważa się za społecznika to zawsze może dietę przeznaczyć na cel społeczny i taki gest zilustruje nam kto poszedł dla kasy, a kto żeby coś robić dla mieszkańców.

   15
   1
  • Arek pisze:

   Szansa żeby zmienić jest cały czas. Większość może być po stronie opozycji Prubanta. Zobaczymy jak radni będą głosować w przyszłości. Co do hipokryzji, to moim zdaniem hipokrytami są radni, którzy w wyborach mówili, że chcą się przeciwstawić układowi i reformować gminę, a teraz się do niego przyłączyli. Przekazanie diet na cele społeczne, to może być ładny gest, ale kasa do budżetu nie wróci. Pięknymi gestami tej gminy nie naprawimy.

   7
   2
  • tom pisze:

   nie można się czepiać Pani Petrulewicz ponieważ wyborów nie wygrała ona wróciła do swoich codziennych obowiązków. Jaki ona ma wpływ na sesję??? To tak jakby się czepiać prezydenta który wyborów nie wygrał 🙂 :). Pan osiński jest wójtem jak by ktoś nie wiedział i on za wszytko odpowiada i pod wszystkim się podpisuje Obojętne czy lewą czy prawą ręką wójt się podpisze to to jest jego podpis i na swoje barki bierze odpowiedzialność rady. Jak by ktoś nie wiedział dogadał się z innymi radnymi m.in. Żerdzińskim i Prubantem mają większość w gminie i bardzo dobrze nigdy nie wytłumaczy się że chciał dobrze ale radni nie pozwolili.

   9
   1
  • Arek pisze:

   Pani Pietrulewicz utworzyła KWW Bliżej Ludzi i najprawdopodobniej miała wpływ na wybór kandydatów na radnych z tego komitetu. Wybrała i popierała p. Hendzlika z Bieżnia, który wszedł do rady i głosował za podniesieniem kwot diet. Zakładam, że jego kandydatura nie była przypadkowa i pomimo przegranej p. Pietrulewicz, państwo nadal ze sobą rozmawiają. Co za tym idzie, Pietrulewicz wie o jego porozumieniu z Prubantem i widocznie to akceptuje. Chyba, że po wyborach państwo się rozstali i nie mają ze sobą nic wspólnego. Wtedy rzeczywiście może być jej tylko wstyd.

   1
   5
 9. Teresa pisze:

  Przy obecnym poziomie diet rada Wręczycy była najdroższa w powiecie, teraz będzie w Polsce ? Polecam http://gazetaklobucka.pl/2018/03/13/najdrozsi-radni-z-wreczycy-wielkiej-najtansi-z-krzepic/

  8
  2
 10. Gość pisze:

  To sie w Głowie nie mieści jeszcze nic nie zrobili a podnieśli diety co za cyrk moze radni powinni za darmo pracowac jak kiedyś było ciekawe czy bylo by tylu darmozjadów

  14
  1
 11. Anka pisze:

  To może by tak referendum w sprawie odwołania rady gminy tudzież obniżenia diet o 2/3. I wtedy w przyszłych wyborach spadek liczby kandydatow też o 2/3.

  28
  0
 12. z borowego pisze:

  parodia…….. dno…… i wodorosty. jeszcze nie zaczęli pracować, a już diety w górę.

  11
  0
 13. chujnia pisze:

  Fitness szarlejka kalej wreczyca. Szarlejka? gdzie to jest?

  8
  1
 14. Aga pisze:

  Paranoja podobno samorządowcy to ludzie którzy pracują jako społeczniki a nie dla pieniędzy. A czy to prawda, że w Puszczewie mają być wybory na radnego? Bo z tego co wiem to powinien być 2 w kolejności po Osiñskim , ponieważ on startował na radnego i wójta

  4
  3
 15. Artur pisze:

  Trzeba odwołać tych dietetyków !!!

  11
  0
 16. Mieszkaniec pisze:

  Skoro gmina jest tak zadłużona ciekawe skąd skarbnik znajdzie pieniądze na podwyżki Radnym.
  Ma to jakiś sens i logikę ???
  Chyba nie !!!

  10
  0
 17. Gdzie pisze:

  1 pensje miesieczną na każde stowarzyszenie w podległym obwodzie przeznaczcie.

  5
  0
 18. do Czereśniaków pisze:

  Mentor Osińskiego wnioskował !!!! Gmina to nie wy tylko ludzie, załóżcie sobie własną firmę to zobaczycie wtedy. Tak rządzić to może nawet Kononowicz !

  9
  1
 19. Mania pisze:

  Ludzie a czego się spodziewaliście obniżek.Dodrapali się do koryta to garną ile wlezie.Ci wszyscy sympatycy Osińskiego powinni teraz wyłożyć z własnej kieszeni na te podwyżki.

  14
  1
 20. Henryk pisze:

  o Osińskim będzie jeszcze głośno

  11
  2
 21. Marek pisze:

  To tak jest jak łysy zastąpił łysego.

  17
  2
 22. Znawca pisze:

  Czy sie robi czy się leży podwyżka się należy … hahaha 🙂 tak to jest jak większość jest radnym tylko dla kasy 🙂 a

  13
  0
  • jerrysen pisze:

   Nie powinno być tak dużych diet , na początku naszej” demokracji” radny dostawał tylko ryczałt za paliwo i czas . Były to śmieszne pieniądze nawet na tamte czasy .
   Teraz to druga pensja za sesje i 2 komisje w miesiącu , takie “bujdy” że chodzi o działalność społeczna w wolnym czasie to można dzieciom mówić większość radnych aktywuje się przed wyborami .
   Mój radny nic nie robi przez cała kadencję .
   Proponuje przedstawić taki wniosek “radnym” by przekazali podwyżkę na np dofinansowanie obiadów czy wycieczki dla dzieci ciekawe ilu się podpiszę .
   Dla tych którzy nie chcą po następnych wyborach czerwona kartka

   13
   0
 23. Zen pisze:

  Radni ustali dla Osińskiego wynagrodzenie na wysokości wynagrodzenia wójta Krawczyka czyli na maxa. Jednym zdaniem idą po bandzie i to wszyscy a w szczególności sam Osiński i Prubant. Aktywni są bezradni i nawet Broś przestał cokolwiek znaczyć, wstyd …

  13
  2
  • jerrysen pisze:

   Nie może mieć takiego samego wynagrodzenia .
   Chyba mówisz o podstawie , Henryk miał przecież stażowe duże nasz nowy wójt( specjalnie z małej litery ) jeszcze stażu nie ma

   6
   0
 24. SAM pisze:

  Co się dziwisz jak mu doradza A. Toborek i skazany Marcin Z. Doradców trzeba mieć którzy działają ale nie w swoim interesie tylko w jego …

  12
  2
 25. Rafał pisze:

  ojojoj nie będzie to spokojna kadencja … Panie Gąsiorski 1000 zł ode mnie na papierową wersję. Skontaktuję się z Panem na priv

  9
  3
 26. kibic pisze:

  nie ma co wyzywac. w koncu to ,,my,, ich wybralismy,w demokratycznych wyborach. byla szansa na zmiane,to oszolomy z puszczewa popedzili biegiem na swojego glosowac.zobaczymy,jakie el dorado beda mieli po nowym roku.. smiech na sali

  8
  1
 27. Janek pisze:

  Drodzy wyborcy! Sami ich wybraliście na czele ze znanym działkowcem.Zobaczcie na przykładzie “działkowca” ile zgodnie z prawem będzie kosztował gminę.Wynagrodzenie przewodniczącego to 1800zł to razy 12 miesięcy to jest 21600 i razy 5 lat to jest 108000 zł.To tylko sam przewodniczący a gdzie świta i reszta radnych.Ktoś słusznie zauważył, że będzie to najdroższa rada w Polsce.

  13
  4
 28. ® pisze:

  Proponuję złożyć wniosek na następną sesje rady o obniżenie wynagrodzenia dla radnych oraz wójta, wniosek taki musza rozpatrzyć i przegłosować ciekawe co zrobią najlepiej by mieć do takiego wniosku listę mieszkańców którzy tego żądają (jeśli ktoś by się podjął takiego zadania dodam tylko że społecznie to pierwszy się wpiszę na taka listę z poparciem wniosku) Niech nasi radni na czele z Prubant-em oraz nowym wójtem zobaczą jaka jest skala niezadowolenia z takiego postępowania.

  24
  2
 29. Wojciech pisze:

  Zbieramy podpisy o odwołanie wójta i jego rady !!!

  21
  3
 30. strażak pisze:

  Uchwała nr.1 nowej rady o podwyżkach diet to brzmi dumie Dumna rado.

  4
  3
 31. Ewa pisze:

  Strażak chyba durnie brzmi !!!

  2
  4
 32. z Wręczycy pisze:

  Pytałem się o program Osińskiego i nikt nie potrafił mi odpowiedzieć gdzie on jest. Teraz już wiem że to program Pana Prubanta a on jest tylko jego wykonawcą. A Radna Toborek co na to? To jej “zasługa” !!!

  16
  3
 33. Anna pisze:

  Dajcie spokój z tym chłopem, jeszcze trochę i wszyscy się na nim poznają a przede wszystkim na jego bogatym doświadczeniu i wizji gminy. PaPa

  9
  2
 34. strażak pisze:

  Miałm to wykropkować aby każdy mógł dowolnie to interpretować. Brawo

  5
  1
 35. Zosia pisze:

  Zostawię to bez komentarza Mamy chore społeczeństwo znają się i wybierają a potem narzekają Wstyd na całą Polskę

  6
  0
 36. Sandra pisze:

  Przepraszam ja nie głosowałam

  6
  2
 37. Janek pisze:

  Szkoda już więcej mówić o Anicie Toporek.To bardzo toporna baba i nie warta więcej uwagi.
  Wiadomo było,że “działkowiec ” zmobilizuje do kandydowania takiego człowieka,który będzie mu posłuszny i przy jego pomocy będzie kontynuował swój proceder obrotu gminną ziemią.

  14
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *