słabe opady śniegu
niedziela
Radny – kandydat na Wójta
27 grudnia 2017 r. | 10:45
30

39-letni Tomasz Osiński jest brany pod uwagę jako kandydat na Wójta Gminy Wręczyca Wielka. Osiński pracuje w ARiMR w Częstochowie, jest także właścicielem firmy Tomex oraz Przewodniczącym Komisji Budżetowej, a także Prezesem Stowarzyszenia Nowoczesna Wieś. Na koncie na koniec ubiegłego roku posiadał 7414,36 zł.

Posiada na współwłasność dom 240m2 o wartości 300 000 zł, gospodarstwo rolne o wartości 55 000 zł, na którym zarobił 5000 zł. Jest współwłaścicielem trzech działek w Puszczewie o wartości 150 000 zł.

Z działalności gospodarczej zarobił 32 509 zł, jako radny 10 800 zł, otrzymał 1666 zł zwrotu podatku, a z tytułu umowy o pracę zarobił 47 830,96 zł.

Oświadczenie majątkowe radnego Osińskiego znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “Radny – kandydat na Wójta”

 1. jerry pisze:

  Kiedyś brałem g poważnie jako kandydata ale ostatnio już upchnął swoich w gminie ( takie mam wiadomości ) więc myślę że będzie taki jak poprzednik .
  Zobaczymy jak wygra , choć musiałby być kandydatem szerszej społeczności jak Puszczew i okolice tak z Wręczyca nie ma szans

  0
  0
 2. Ignacy Kamiński pisze:

  Dla mnie najpoważniejszy kandydat. Powinien być wójtem

  0
  0
 3. Baju, baju pisze:

  Osiński nie wygra. Nawet wspierany przez klika środowisk nie ma szans. Puszczew też będzie podzielony bo nie jest lubiany przez wszystkich.

  0
  0
 4. Baju, baju pisze:

  Na dzień dzisiejszy Kiepura ma największe szanse, poza tym nie wiemy czy ktoś inny nie wystartuje. We Wręczycy znajdzie się kilku mocnych kandydatów ze zdecydowanie lepszym CV niż Pan Radny.

  0
  0
  • ® pisze:

   Tam może znajdzie się kilku z lepszym CV w gminie , jednaj mogą mieć w głowie tyle co baran w torbie.

   0
   0
  • Olo pisze:

   To już lepszy Osiński. Za rządów Kiepury nasz powiat tak się niedorozwinął że już gorzej być chyba u nas nie może? To co on we Wreczycynam zrobi? Rozwinie KGW? Czy korytko?

   0
   0
 5. Baju, baju pisze:

  Osobiście uważam że Osiński z całym szacunkiem dla niego ale nie posiada wystarczającego doświadczenia – sołtysowanie, prowadzenie jednoosobowego biznesu i bycie radnym to jedno, a kierowanie urzedem w sposób innowacyjny to drugie.

  0
  1
  • jerry pisze:

   Przepraszam Pan Kiepura ma za to doświadczenie w kierowaniu Powiatem tak ale czy kieruje dobrze
   Powiat który stał się zaściankiem województwa , gdzie nic się nie dzieje .
   Zero inwestycji, ludzie za praca muszą imigrować . nasz Pan starosta fotografuje się na zjazdach Koła Gospodyń Wiejskich na imprezach strażackich .
   Inni starostowie maja zdjęcia z otwarcia zakładów lub choćby stref ekonomicznych ( olesno , lubliniec) .
   Starosta nawet nie wywalczył pociągu do Kłobucka, kolei śląskich .
   Służba zdrowia lezy, drogi powiatowe gdyby nie dotacje gmin to byłyby jak szwajcarski ser
   Nie wiem więc czy chciałbym mieć tak innowacyjnego wójta

   0
   0
  • Olo pisze:

   Lepszy on od Kiepury. Ż całym szacunkiem ale nie oczekujmy od nowego wójta niewiadomo jakiego doświadczenia. Najlepiej jakby był młody po studiach i z 10letnim doświadczeniem w zarządzaniu samorządem?
   Doświadczenie to musi mieć kierownik budowy a nie Nowy wójt. Niech doświadczenie zbierze. Raczej musi to być swieżak bo stary tego zbetoniałego fermentu nie odświeży. Ludzie jestesmy na końcu wszystkiego jako gmina i powiat. Spójrzcie na Lubliniec Olesno Psary Ożarowice Koziegłowy Herby Koszęcin dalej nie wymieniam. Wszędzie jest dobrze i źle pod różnymi względami ale w porównaniu z nami to są co najmniej dwie ligi wyżej. Praca większości naszych urzędników to albo brak kompetencji albo celowe sabotowanie. Ale tak, dalej szukajcie doświadczonego. Przecież musi umieć stanowiska obsadzić…

   0
   0
 6. do jerry pisze:

  jakie osoby masz na myśli ? Znajdę to w BIPie czy mam pytać w Puszczewie?

  0
  0
  • jerry pisze:

   Czy pani Osinska sekretarka w przedzkolu we wreczycy to nie rodzina z pewnych zrodel tak ale moze sie myle. Jesli dostala te prace z konkursu to ok ale konkursow to ja nie widzialem . I prosze nie mowic ze male zarobki wiekszosc ludzi z checi by wziela taka prace

   0
   0
 7. Kora pisze:

  jeżeli to prawda to stawia go w innym świetle. A taki z niego był przeciwnik wójta … i co panie Tomaszu ? wszystko zależy od miejsca siedzenia!
  Wstyd

  0
  0
 8. ® pisze:

  Tomasz Osiński nawet jak by nic nie robił to znacząco będzie lepszy od Kiepury (już oskarżonego) po drugie co ma wspólnego ten Kiepura z Wręczycą oprócz przedłużonego koryta ludzie rozpędzie cię i uderzcie głowa w mur … Jak nie Pan Tomasz to kandydat z gminy tylko taki któremu się chcę i zależy no i posiada troszkę wiedzy a resztę się sam nauczy. A zapomniałem musie jeszcze mieć odwagę rozwalić całą tą klikę emerytów i nieudaczników w siedzących gminie.

  0
  0
 9. junior pisze:

  Ale ciśniecie tego Kiepure… Baju baju. Slaby starosta, aparatczyk partyjny, wystartowałby na wojta Starczy lub na radnego w powiecie gryfickim jakby mu partia kazała. Żenada…

  0
  0
  • ® pisze:

   Święte słowa jeśli ktoś z gminy ma zamiar głosować na Kiepurę to powinien się leczyć i to na nogi bo na głowę jest za późno. A z pewnością było by tak zamienił stryjek siekierkę na kijek.

   0
   0
 10. Adam pisze:

  Osinski jest tak dobry, ze jego koledzy z pisu szykują mu kontrkandydata z najbliższej okolicy. Ciekawe dlaczego…

  0
  0
 11. Remek pisze:

  Z PIS-u czy z PSL-u?

  0
  0
 12. Remek pisze:

  Chodzi mi o kolegów

  0
  0
 13. do Ola pisze:

  Twoje zdanie odzwierciedla Twój i kolegi którego popierasz stan umysłu “Doświadczenie to musi mieć kierownik budowy a nie Nowy wójt” ha ha ha

  0
  0
  • Olo pisze:

   Mój komentarz więcej wniósł do tej dyskusji niż twoje inwektywy pod adresem mojego umysłu pomimo, jak to sugerujesz, jego złego stanu. Tak więc w złym stanie piszę sensowniej niż ty w dobrym:D “ha ha ha”. Rozumiem, że pisząc teksty nic nie wnoszące do toczonej dyskusji próbujesz sprowadzić ją do swojego niskiego poziomu, do szorowania po ziemi? Pukasz w dno od spodu, czy da się jeszcze niżej? Skoro nie masz nic mądrego do napisania to zamilcz. Internet jest dla mądrych ludzi.
   A Pan Osiński to żaden mój kolega ani nawet znajomy. Porownalem go z Kiepura stwierdzając że wolę Osinskiego brak doświadczenia niż “kompetencje” Kiepury. Widać komentarze trzeba pisać z wyjaśnieniem dla niektórych.

   0
   0
 14. Bogdan pisze:

  Ani ten ani ten. Jeden ze Złochowic drugi ze Sławkowa. Czy nie macie już człowieka stąd, że obcy muszą nami zawiadywać?

  0
  0
 15. junior pisze:

  To pewne. Kandydat powinien być od nas, z gminy i z poza układu rządzącego gminą od czasów PRL. A nie farbowany i importowany przez wójta Krawczyka.

  0
  0
 16. Dziad pisze:

  Ciekawe co Olo napisze w kontekście radnych którzy uchwalili któreś to z kolei podwyżki. W przedszkolu też dostali?

  0
  0
 17. Olo pisze:

  Nie pracuję w budżetówce bo marne pieniądze tam zarabiają:) z całym szacunkiem ale 4 tys. to nie jest szczyt moich marzeń.
  I nie rozumiem odniesienia do przedszkola? Pracownicy przedszkola w większości dostali podwyżki bo podniesiono minimalną krajową na 2100 brutto.
  Nie wiem o jakich podwyżkach radnych piszesz ale jezeli to radni ustalili sobie podwyżki na które nie zasłużyli to macie okazję ich zmienić w najbliższych wyborach. Zmienicie? Wątpię:) gdzie jesteście przed wyborami? Agitujecie, pomagacie? Żałosne komentarze na forum tylko potraficie pisać i narzekać jak to źle jest. A próbujecie to zmienić?
  A moze sam kandyduj, wygraj wybory i obniż sobie dietę;) co nie chce się plakatow rozwieszać? Czy juz rozwieszałeś plakaty ale nie wybrał cię lud bo ciemny a ty za bardzo oświecony i nie poznali twego geniuszu?
  Spróbujecie to zmienić – zaglosujecie na Kiepurę i będzie inaczej. Pół gminy wymieni na swoich. ale zmiana… A wójta będziemy mieć co tydzień w innym OSP i KGW. Na taką zmianę bedziesz głosował?

  w Gminie same pociotki pracują?
  A próbowales sie tam dostać? To slaby jestes skoro takie miernoty ( w większości) tam pracują a tobie sie nie udalo. Szczyt marzeń praca w urzędzie za 3,5 tys na rękę i użeranie się z ludźmi.
  Jeżeli mówisz o podwyżkach urzędników to akurat nie mam z tym problemu. Wszystko drożeje więc raczej pensje też powinny rosnąć a nie maleć.
  A skoro raz w tygodniu przyjdzie tam taki upierdliwiec jak ty to i premiom się nie dziwię:) Co do pracujących emerytów to powinien być odgórny zakaz pracy dla takich i po problemie.
  Ja też dostałem podwyżkę, jest czas pracownika więc też możesz coś ugrać. Ale tu na forum nie ugrasz nic:)
  Nie rozumiem was. Narzekacie na radnych, urzędników i wójta i ok należy im się. Ale jak piszę żebyście głosowali na kogoś młodego to mielicie że bez doświadczenia to co to za wójt i że Kiepura będzie fajny. Bo ma doświadczenie w nicnierobieniu? No super zmiana… super…
  Jak widzisz zaszczekać się nie dam, szczekać możesz na własnym podwórku:) mam dużo do powiedzenia więc dawaj co tam jeszcze na serduchu leży?

  0
  0
 18. Dziad pisze:

  Widzę, że u Ciebie poziom adrenaliny wzrasta. Po pierwsze to co napisałem nie miało nic wspólnego z Twoją odpowiedzią. Po drugie jeżeli według Ciebie 3500 bądź 4000 zł netto miesięcznie to mało dla urzędnika w podrzędnej gminie wiejskiej to gratuluję. Wiedz jedno, że zarobki zależne są od wielu czynników i piszę to o urzędnikach, a nie o Tobie gdzie pracujesz dla biznesu większego lub mniejszego. Po trzecie jeżeli masz taki patent na sukces to się też trochę dziwię, że musisz zasuwać u kogoś, a nie u siebie. Szkoda, może jeżeli zmienisz coś w życiu to będzie inaczej i poczujesz jak to kierować przedsiębiorstwem bądź inną jednostką. Nie życzyłbym sobie jak to w poprzedniej wiadomości napisałeś takiego szefa z podejściem “od kierownika budowy wymaga się więcej doświadczenia niż od nowego wójta. Kolejna sprawa. wytłumacz mi gdzie ja narzekam. Uważam, że Kiepura w starciu jest lepszy od Osińskiego w wielu płaszczyznach. Dalej uważam, że małe masz pojęcie kogo może zwolnić nowy wójt a kogo nie. Jeżeli piszesz że nowy wójt zwolni większość i pozatrudnia swoich to jesteś w błędzie. Na zakończenie powiem Ci tak od serca, że ja do urzędu chciałbym chodzić z przekonaniem że pracują tam profesjonaliści (od wójta po referenta) i sprawę “załatwić” niż jak do tej pory chodzę sprawy “załatwiać”. I nie piszę tu teraz o Wręczycy Wielkiej. Masz mój głos pod warunkiem, że naprawdę leży Ci na sercu gminy, a nie kierujesz się sympatią bądź antypatią dla danego kandydata.

  0
  0
  • olo pisze:

   Za głos dziękuję, ale nie skorzystam z niego gdyż nie mam zamiaru startować na wójta:) Urzędnik musi opanować sztukę kompromisu, ja pracuję nad tym niestety nieskutecznie. Poza tym skoro Osiński doświadczenia nie ma to ja tym bardziej się nie nadaję, nikt nie zagłosuje na kandydata przed 30 bo gdzie on zdobył doświadczenie? jako urzędnik? “to ziomek wójta” usłyszy młody urzędnik chcący zostać wójtem w tej gminie. pracował u prywaciarza? “toż on doświadczenia nie ma ani wiedzy o pracy samorządu” usłyszy każdy inny młody. Wiec wójtem zostanie gość po 50, samorządowiec od dekady czy dwóch. byle z sukcesami na koncie.
   Nie wiem w czym kiepura miałby być lepszy od osińskiego czy każdego innego kandydata poza tym, że kieruje powiatem chyba najbardziej zacofanym w tym województwie.
   Co do mojego zasuwania u kogoś to masz rację, że zasuwam na czyjeś, zdaję sobie z tego sprawę i rację masz także, że niedługo to się zmieni:) w 2019 roku nie będę już mieszkańcem tej gminy i tego powiatu więc nie wiem w sumie po co ja się tu produkuję.
   Co do Pana Osińskiego to nie jestem ani za nim ani przeciw niemu. Ja zagłosuję na najmłodszego na liście, oczywiście w miarę normalnego:) Skoro uważasz, że wójtem powinien zostać doświadczony samorządowiec to masz w 100% rację, byleby był to samorządowiec z sukcesami na koncie. Też bym takiego chciał. Mamy takiego kandydata? jeżeli ktoś nie ma sukcesów mimo wielu lat rządów w powiecie to ja nie chcę takiego włodarza w gminie. Przecież to jedynie przedłużenie koryta.
   Co do kompetencji urzędników to niestety z pracowników UG (nie mylić z GOPS w tym samym budynku) to dobre wrażenie zrobiły na mnie tylko 2 urzędniczki w ostatnich dwóch latach, w tym paradoksalnie ta najwyżej postawiona:)

   0
   0
  • olo pisze:

   a pisząc o narzekaniu miałem na myśli biadolenie ogółu na tym forum i na całej stronie wreczyca.pl

   0
   0
 19. do Dziada pisze:

  Weź przestań denerwować Tomka !!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *