zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
czwartek
Radny Marcin Z. nieprawomocnie skazany!
25 października 2017 r. | 18:01
10

Dziś przed Sądem Rejonowym w Częstochowie zapadł wyrok w sprawie radnego Wręczycy Wielkiej - Marcina Z., który był oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych podczas jego pracy w Urzędzie Gminy Popów.

Dwa lata temu 20 sierpnia 2015 roku wójt Bolesław Ś. zwolnił Marcina Z. bez wypowiedzenia, gdyż jego zdaniem popełnił on podczas trwania stosunku pracy przestępstwo uniemożliwiające dalszą pracę w Urzędzie Gminy Popów. Domniemane przestępstwo miało dotyczyć fałszowania dokumentu „zgłoszenia zamiaru budowy ciągu pieszo rowerowego” w Zawadach, a jedyne dowody, jakimi posługiwał się wójt świadczące o winie Z. to artykuł prasowy oraz fakt, że podobno ten przyznał się do winy w rozmowie z wójtem - o czym informuje tygodnik klobucka.pl.

Podczas trwania całego procesu Marcin Z. zaprzeczał jakoby miał podrobić przedmiotowy dokument, a tym bardziej przyznać się do tego wójtowi. Podczas procesu przedstawił również dokumenty świadczące, że to właśnie on, jako pracownik Urzędu Gminy poinformował Urząd Marszałkowski o prawdopodobieństwie posłużenia się przez Wójta Gminy Popów dokumentem sfałszowanym. Przedstawiał również, że wójt potwierdził za zgodność z oryginałem przedmiotowy dokument, więc musiał go widzieć i wiedzieć o ewentualnym fałszerstwie - czytamy w klobucka.pl.

Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Radny Marcin Z. został skazany na 12 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Klobucka.pl informuje również, że wójt gminy Popów Bolesław Ś. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakaz sprawowania funkcji kierowniczych w samorządzie na lat 5, grzywnę 120 stawek dziennych oraz pokrycie kosztów sądowych.

Obydwa wyroki są nieprawomocne.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Radny Marcin Z. nieprawomocnie skazany!”

 1. Juras pisze:

  trzymaj się Marcin

  0
  0
 2. Mario pisze:

  Wstyd dla Truskolas i całej gminy. Pan. Radny już na tym etapie powinien zlożyć mandat aby nie kompromitować nas przed całą Polską tego wymaga przyzwoitość i czystość życia publicznego. Ale jak mawiał Nikodem DYZMA szkoda tych paru tysiączków diety
  I nie przekonuje mnie, że wyrok jest jeszcze nieprawomocny radny powinien mieć nieposzlakowaną opinię i już.

  0
  0
 3. Marcin Zomerfeld pisze:

  Szanowny Panie Mario !
  Nie jest ważne czy wyrok jest czy nie jest prawomocny, chodzi o winę lub jej brak. Zostałem skazany za niedopełnienie obowiązków służbowych polegających na niezłożeniu dokumentu do Starostwa Powiatowego ! Zgodnie z moją wiedzą nie jest to prawdą i mam na to pewne dowody ! Więc podsumowując nie czuje się w tym zakresie winny! Jeżeli chodzi o samą dietę, to i tak przekazuje ją na cele charytatywne i nie jest to mój środek utrzymania czy życia. O mojej opinii świadczą raczej czyny których dokonuje każdego dnia dla mieszkańców swojej miejscowości. Jeżeli chodzi natomiast o złożenie mandatu to jak już mówiłem (prawdopodobnie również Panu) to jeżeli dostanę taki sygnał od wyborów swojego okręgu wyborczego – których to reprezentuje to proszę mi wierzyć że mandat złożę bo nie jestem do niego przywiany.
  Pozdrawaim Marcin Zomerfeld

  0
  1
  • Ignacy Kamiński pisze:

   Panie Marcinie niech Pan oczyści swoje imię. Jako radny z pewnością Pan się bardzo sprawdza!

   0
   0
 4. Mirek pisze:

  Codziennie tysiące ludzi wspierają różne organizacje charytatywne i się tym nie chwalą a nie biorą na to z państwowej kasy. Wpis co najmniej niesmaczny jak na radnego. Ale cóż takich mamy przedstawicieli jakich wybraliśmy i takie kity nam wciskają jakie kupujemy. Cieszę się że Pan już w tej kadencji wspomógł innych kwotą ponad trzydziestu tysiecy pobranej diety.

  0
  0
  • ® pisze:

   Panie Mirku w tej gminie to chyba wszyscy pracują charytatywnie i jeden drugiemu przekazuje te otrzymywane pieniądze.

   0
   0
 5. ® pisze:

  No super jakiego mnie panie boże stworzyłeś takiego mnie morz, jeżeli Panie Marcinie nie masz serca do takich działań to zrezygnuj i nie czekaj na lincz od wyborców. Daj się wykazać innym którzy dla tych pieniędzy których Pan nie potrzebuje przysłowiowe żyły będą rwali aby coś zrobić i się wykazać. Dodam tylko iż takich co im już nie zależy to ta gmina nie chce !!! Zatem do czynów do czynów …..

  0
  0
 6. herod pisze:

  zgadzam sie z powyzszymi. jak sie nie chce,to [jak to mowia,,wolny jak ping pong,,. takie wpisy panie radny ,tylko pana osmieszaja.

  0
  0
 7. Mario pisze:

  Panie Radny,publicznie na tym forum oświadczył Pan że swoją dietę przekazuje na cele charytatywne. Proszę więc zatem, okazać stosowne dokumenty potwierdzające ten fakt. Jeśli nie jest Pan w stanie tego zrobić to albo uważa Pan ludzi za idiotów albo Pan mija się z prawdą…Nie żądam dokumentów za potwierdzeniem za zgodnosc z oryginałem. Jako wyborca żądam aby dopelnil Pan jako radny swoich obowiazków.

  1
  0
 8. rotfl pisze:

  Nic nie pokaze, bo nigdzie nie przekazuje. Co zrobił dla naszego rejonu? nic

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *