zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
Radny Marcin Z. skazany przez Sąd Okręgowy!
04 lipca 2018 r. | 13:44
10

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Częstochowie doszło do zmiany wyroku w sprawie Wójta Gminy Popów Bolesława Ś. i byłego pracownika tej gminy, obecnie radnego w Gminie Wręczyca Wielka Marcina Z.

Sąd uznał oskarżonego Bolesława Ś. za winnego i wymierzył karę 1 (jednego) roku pozbawienia wolności oraz karę grzywny w wysokości 100 (stu) stawek dziennych, ustalając wysokość stawki dziennej na kwotę 10 (dziesięciu) złotych. Wykonanie orzeczonej wobec oskarżonego Bolesława Ś. kary łącznej pozbawienia wolności warunkowo sąd zawiesił na okres 2 (dwóch) lat tytułem próby, a także orzekł wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w organach samorządu terytorialnego na okres 2 (dwóch) lat.

Oskarżonego Marcina Z. sąd uznał za winnego i wymierzył karę 1 (jednego) roku pozbawienia wolności, a wykonanie orzeczonej wobec oskarżonego kary pozbawienia wolności warunkowo sąd zawiesił na okres 1 (jednego) roku tytułem próby.

W związku z prawomocnym wyrokiem, teoretycznie od jutra wójt Bolesław Ś. nie może pełnić dotychczasowej funkcji samorządowej.

JAROSŁAW BRZĘCZEK
Kłobucka.pl10 odpowiedzi na “Radny Marcin Z. skazany przez Sąd Okręgowy!”

 1. ® pisze:

  A czy Marcin Z. może pełnić dalszą funkcję radnego ? czy tez ma zakaz pełnienia takich funkcji.

  3
  1
 2. add pisze:

  Wójt Bolesław nie posprzedawał w swojej gminie działek prawnikom to sąd go skazał – a mógł brać przykład z Henryka to by go teraz wybronili….

  3
  1
 3. Mama pisze:

  Marcin Z jak ma na nazwisko??

  2
  1
 4. bobi pisze:

  Przykre że Truskolasy są znów sławne od takiej strony. Wstyd i tyle. Miało być po amerykańsku a wyszło jak zawsze. Marka M. Z. się skończyła pierdoly o jakiejś Nowej Wręczycy zabieg piarowski też. Czas odnowić wizerunek Truskolas!!!

  2
  1
 5. reklamodawca pisze:

  A ja tam uważam, że trzeba mu dać medal za zasługi za rozsławienie miejscowości i dwóch gmin. Ludzie nie wiecie ile czas antenowy kosztuje, TVP info, prawie wszystkie radia, o mediach lokalnych nie wspomnę. Poza Kubą (i tu pełny szacunek bo to nasza duma) to w tej chwili najbardziej chyba znany mieszkaniec Truskolas w Polsce. A z mieszkańców całej gminy to tylko Wójt bardziej jest znany chyba w świecie choć na razie skazany prawomocnie nie jest. Burząc pomniki zostawiajcie cokoły zawsze mogą się przydać.

  2
  1
 6. jerry pisze:

  Ja chce wziosc w obrone Marcina Z moze ma wyrok ale jako radny cos robi , Widze ze sie udziela ,cos organizuje . Niektorzy chcieliby takiego szaraczka ktory przyjedzie na sesje klepnie wszystko a potem do domku i telewizorek .
  Wiadomo ze nie moze juz kandydowac ale jako radny byl jednym z aktywniejszych w gminie

  3
  2
 7. Robert pisze:

  W końcu wychowanek Marka Prubanta 🙂

  1
  0
 8. jerryyy pisze:

  Marcin na prezydenta?????? Dobre………………………….

  0
  0
  • jerry pisze:

   Nie mowie ze jest super nawet osobiscie go nie znam jednak widze ze sie troche angazuje . Zobaczcie na innych radnych siedza i nic nie robia

   3
   3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *