zachmurzenie duże
poniedziałek
RIO negatywnie o projekcie budżetu na 2023 rok. Gminie brakuje pieniędzy na pokrycie deficytu!
23 grudnia 2022 r. | 12:12
5

Ogromny problem z projektem budżetu na 2023 rok ma gmina Wręczyca Wielka. Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała pierwszy raz w historii gminy negatywną opinię o przedłożonym przez Wójta Gminy Wręczyca Wielka projekcie uchwały budżetowej na 2023 rok wraz z uzasadnieniem. Negatywna opinia jest również o Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy.

RIO zauważyło, że informacje zawarte w projekcie uchwały budżetowej na 2023 rok oraz dane ujęte w projekcie wieloletniej prognozie finansowej wskazujące na możliwość uzyskania przez jednostkę samorządu terytorialnego środków ze wskazanych źródeł, w wysokości zapewniającej sfinansowanie założonego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego pozostają w sprzeczności z wszystkimi aktualnymi dokumentami przedstawionymi przez Gminę Wręczyca Wielka.

Ze sprawozdania Rb-NDS o nadwyżce/ deficycie za okres od początku roku do dnia 30 września 2022 roku oraz uchwały nr XLV/366/22 Rady Gminy Wręczyca Wielka z dnia 29 listopada 2022r w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022 rok, a także z uchwały nr XLV/367/22 Rady Gminy Wręczyca Wielka z dnia 29 listopada 2022r w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wręczyca Wielka na lata 2022- 2029 wynika że Gmina nie ma aktualnie środków ze wskazanego źródła, w wysokości zapewniającej sfinansowanie założonego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Teraz przed radą gminy ważne głosowanie w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “RIO negatywnie o projekcie budżetu na 2023 rok. Gminie brakuje pieniędzy na pokrycie deficytu!”

 1. Mareczek pisze:

  a co tam głupki z Rio wiedzą, u nas jest,super sprzeda się parę działek i,będzie fit. Jak mówią znawcy w budżecie są działy i rozdziały aby cały nie widziały gdzie się pieniądze podziały.

  11
  0
 2. Jerrysen pisze:

  Słyszałem że nic w gminie nie robią bo są długi i muszą je spłacać .
  Mija 2 rok splacania , zero inwestycji i dalej długi.
  Może oszczędność zacząć od siebie .
  Po co w takiej gminie wiejskiej zastępca wójta

  8
  0
 3. Marek pisze:

  ta gmina nie jest potrzebna zastąpić ją może zwykły komputer a co to za kopulacja etatów w dziale odpadow I księgowości nich rada coś z tym zrobi a ha i jeszcze Zbawiciel Gminny od problemów alkoholowych pytam co on będzie robił

  7
  0
  • Jerrysen pisze:

   A co robią osoby odpowiedzialne za 500+ . przecież zasiłki te ma teraz ZUS . Pracy nie ma ale etat pozostał

   4
   0
 4. Remigiusz Machura pisze:

  Czy sądzicie, że inne gminy tez będą upadać?
  “Licząca 2,5 tys. mieszkańców gmina Ostrowice zniknęła z mapy Polski 1 stycznia 2019 r., na mocy specustawy przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To był pierwszy i jak dotąd jedyny taki przypadek. Teren został podzielony między gminy Złocieniec i Drawsko Pomorskie, a długi przejął Skarb Państwa. Jak poinformował serwis samorządowy PAP, 47 podmiotów zgłosiło do wojewody zachodniopomorskiego wierzytelności na łączną kwotę ponad 52 mln zł.”
  Link: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/tak-zarzadzali-gmina-ze-przestala-istniec-to-jedyny-taki-przypadek-w-polsce/8m0h44l

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *