pochmurnie
-4°
-4°
środa
Henryk Krawczyk
RIO pozytywnie o przebiegu budżetu za I półrocze 2018 roku
16 października 2018 r. | 11:06
31

Wójt Henryk Krawczyk na odchodne otrzymał od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowice pozytywną opinię na temat przedłożonego przez Wójta przebiegu z wykonania budżetu za I półrocze 2018 roku.

Opinię RIO w tej sprawie możecie przeczytać poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI31 odpowiedzi na “RIO pozytywnie o przebiegu budżetu za I półrocze 2018 roku”

 1. Mieszkaniec Wręczycy pisze:

  25 mln długu(z hakiem)??? Życzę powodzenia nowemu wójtowi gminy na nowej drodze życia!!!

  7
  4
 2. kibic pisze:

  a wiec,po 4o latach wspanialego rzadzenia,cudowny wojt zostawia gmine z 25 mln,dlugiem.. faktycznie ,zycze powodzenia nowemu wojtowi

  4
  6
 3. T.M. pisze:

  a gdzie byli radni ? Panie Osiński jak to było ?

  6
  18
  • ® pisze:

   Właśnie, dobrze zauważone wójt jest winien w 100% za taką sytuacje lecz nie sam wszyscy radni gdyż z tego co kojarzę żaden z nich się nie przeciwstawiał takiej sytuacji a już Prubant i Osiński to jak dla mnie to położyli głowę pod topór. A gdyby jakimś cudem któryś się ponownie z obecnych radnych dostał do rady, liczę ze nowy wójt rozprawi się z nim bardzo szybko i że nie będzie to dla nich bezbolesne.

   7
   19
  • Olo pisze:

   A dlaczego gmina ma się nie zadluzac?
   Załóżmy, że te 25milionow mniej zostało wydane – z czego rezygnujemy? Termomodernizacja której szkoły? Budowa której drogi? Czy przedszkole we Wręczycy miało nie być budowane? Czy może to w weglowicach lub pile pierwszej mialo nie być wyremontowane?
   Pytam co złego jest w kredycie jeżeli jest wzięty na konkretny cel?
   Poza tym pamiętajmy że są środki z UE na te cele ale potrzebny jest WKLAD WLASNY i nie oszukujmy się w większości przypadków będzie to kredyt. Bierzesz milion kredytu, drugi milion nasz z UE. Nie twierdzę że to idealne rozwiązanie bo koszty obsługi kredytu są spore ale też nie przesadzajmy że jakiegoś radnego trzeba boleśnie z tego rozliczyć. Bo co możesz im zrobić czy może zrobić nowy wójt? Za co niby? Złamali prawo? Raczej nie. Więc przestać pisać głupoty. Na której sesji rady zglaszales swój sprzeciw wobec zadłużania gminy?

   22
   6
  • Olo pisze:

   Wszyscy oczekujemy równych dróg, chodników, pięknych szkół i przedszkoli, kanalizacji. I teraz uwaga powiem coś co zmieni sens istnienia i postrzeganie swiata wielu z was. To wszystko buduje się ZA PIENIĄDZE. Wiem ze to porażająca wiadomość ale nikt dla gminy za darmo tego nie zrobi. Jak pieniędzy jest za mało to jest kredyt. Proste.
   A jak nowy wojt w radzie nie będzie miał większości to rada rozprawi się z nim a nie odwrotnie.
   Pisanie o rozprawianiu sie z radnymi jest tyle smieszne co niepokojące. To sa ludzie, przy okazji coś im się chce a nie tylko siedzieć jak wy przed komputerem czy telefonem i pisać anonimy jaki to radny jest oszust i niemota.

   22
   7
  • Zefir pisze:

   Oj Olo widać że będzie szkoda się oderwać od korytka a tak na marginesie tylko dodam że to wójt oraz radni są dla mieszkańców a nie na odwrót. Oraz że to właśnie oni maja wykonywać to czego sobie życzą właśnie ci nikomu niepotrzebni mieszkańcy a zarazem płatnicy. Czy ktokolwiek zapytał czy mieszkańcy chcą termomodernizacji remiz w których nic się nie dzieje lub zgadza się na budowę nowej drogi gdyż zapewne w pobliżu ktoś ma interes sprzedać dobrze działki. Ewentualnie budowa super przedszkola za ogromne pieniądze tylko że przed zakończeniem budowy wiadomo było że jest zbyt małe względem zainteresowanych osób.

   5
   20
  • Olo pisze:

   Tu Cię zefirze rozczaruję. Z urzędem nie mam nic wsp9lnego i bardzo się z tego cieszę. Pracuję na własny rachunek i z waszym grajdolem wiązać się nie mam zamiaru dla marnych groszy i ciągłej krytyki od ludzi którzy i tak w tych tematach mają zerowe pojęcie. Jak na przykład ty.
   Tak tak pytajcie mieszkancow czy macie robic to czy tamto, wtedy nie zrobicie nić tylko pytać będziecie. I jak takie pytanie mieszkańców ma się odbywać?
   Termomodernizacja czy to przedszkola czy to remizy raczej jest robiona dla mieszkańców którzy wokół tej czy tamtej budowli buduje swoją aktywność społeczną. Ale taka np remiza służy właśnie tej lokalnej społeczności. Moze nie sa aktywni codziennie, ale są. Przecież te inwestycje powstają w odpowiedź na głosy mieszkańców, raczej nikt pieniędzy nie wydaje jeżeli nie ma ludzi którzy od gminy tego oczekują.

   19
   3
 4. Bezstronny pisze:

  Zgadzam się w 100 % procentach z Zefirem. Ogrom nietrafionych inwestycji np. w termomodernizację remiz, skwerek jak ten np. w Kalei, zmiany w planie zagospodarowania dopuszczające zabudowę w oddali od już istniejącej co powodowało generowanie kosztów związanych z budową dróg, wodociągów czy oświetlenia (wszyscy znają takie miejsca u siebie w miejscowości) itd. Obecni radni nie popisali się w tym aby nie doprowadzać do większego zadłużenia gminy tylko przykładali rękę do powiększenia zadłużenia . Jeżeli Olo pisze że nic się nie da zrobić bez kredytu (są na marginesie tacy radni którzy pokazali ile można go wziąć, a nawet przestać spłacać) to mam pytanie dlaczego jesteśmy tak zadłużeni w przeliczeniu na mieszkańca (zaraz po Lipiu najgorszy wynik w powiecie) skoro inne gminy inwestują bez takiego zapotrzebowania w środki pochodzące z kredytu. No cóż słusznie ktoś napisał że Pan Prubant i Osiński są współodpowiedzialni za zły stan finansów gminnych… Prawda w oczy kole Panowie

  7
  19
  • Olo pisze:

   Pytasz skąd to zadłużenie skoro inne gminy zadłużania się mniej. Proszę bardzo:
   1. Pierwsza najważniejsza gałąź wydatków każdej gminy to edukacja. My mamy w Gminie 3 gimnazja, inne gminy w większości 1. Szkół mamy ogrom, spora część budżetu ma to idzie.
   2. Kanalizacja. Gmina jest rozległa, budowa kanalizacji jest kosztowna. Pamiętajmy że zadłużenie narasta przez lata a nie w ostatniej kadencji.

   Nie jestem ani radnym ani pracownikiem gminy ale nie zgadzam się z retoryka sugerująca że te 25mln poszło do kieszeni nie wiadomo kogo. Te pieniadze zostały na terenie Gminy. Owszem zdaje sobie sprawe ze ladna remiza w malej miescowsci X kłuje w oczy tych duzej miescowosci Y którzy nigdy nie widzieli jak ludzie korzystają z tej remizy bo nawet przez tą miejscowość nie przejezdzaja. Natomiast hipokrytów którzy jada nowa droga mówiąc “fajna ta droga szkoda że na kredyt, to k..wy żeby tak gminę zadluzac” nie akceptuję. I możecie pisać o korycie, oderwaniu od koryta itp kompletnie to na mnie nie działa.
   Natomiast podkreślam że jestem takim samym mieszkańcem gminy jak zdecydowana większość którą nie ma z urzędem nic wspólnego. Czytając tę komentarze czuje się jakbym mieszkał w jakims Afganistanie.
   Zapytałem wcześniej oponentów krytykujacych zadłużenie co miało nie być w Gminie zrobione. Pytam jeszcze raz: zadłużenie 25mln, co miało nie być zrobione na tą kwotę wg was tak aby nie było zadluzenia? Która droga, szkoła, remiza? Które inwestycje takie niepotrzebne? Czekamy na konkrety.
   Sądzę że mieszkańcacy tych miejscowości z chęcią posłuchaj że im się nie należało. Czekamy

   19
   5
  • Olo pisze:

   Piszesz “wszyscy znają takie miejsca u siebie w miejscowości”. Ja nie znam, skoro oskarżasz o prywatę to może wysil się i konkretniej napisz. Ja u mnie w miejscowości takich miejsc nie widzę. Ale to że ludzie chcą się budować w odległych miejscach w twojej miejscowości może wynika z tego że Cię znają i nie chcą Cię mieć za sąsiada?

   Czy może tak krytukujesz bo sąsiad drogę zbudował i działki sprzedaje a tobie szkoda że ma lepiej?

   16
   6
 5. Zefir pisze:

  Olo widać że jesteś najemnikiem a zarazem wielkim obrońcom działającej tutaj ekip w gminie a ta ekipa nie działa od kadencji tylko od 20 a nawet 40 lat co niektórzy. A co do wydawania pieniędzy mały przykład, jadąc dzisiaj z Kłobucka do Herb droga od kłobucka do Wręczycy została zmodernizowana z udziałem pieniędzy UE odcinek od Wręczycy Wielkiej przez Borowe – Węglowice również został zmodernizowany o czym świadczy tablica informacyjna. Zatem dlaczego te modernizacje się różnią tak znacznie odcinek Wręczyca – Węglowice jest po naprawach i nadal się nadaję do naprawy nie wspomnę o wspaniałym odcinku przez las gdzie nie zbudowano chodnika. Zatem zapytam czyje to zaniedbanie mieszkańców czy osób odpowiedzialnych z gminy że jeśli już coś zlecają to nikt nad tymi inwestycjami nie panuje czy też mają być tak wykonane aby było się czym podzielić i jak najszybciej ruszyć z remontami by znowu wydawać nie swoje pieniądze. I jeśli myślisz że to jest jeden przypadek z drogą zapraszam się przejechać drogą przez Klepaczkę która to była zrobiona za udzieloną zgodę na postawienie nadajnika tej drogi tam po prostu niema. Tą drogę również nadzorował obecna ekipa nawet na wieże podczas budowy wjeżdżali.

  4
  9
  • Olo pisze:

   Tak na szybko bo nie mam czasu sprawdzac: Droga Wręczyca klobuck to droga wojewodzka a droga Wręczyca Weglowice to powiatowa? Jak dla mnie spora różnica. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi bo nie jestem pewien. Natomiast jeżeli zarzucasz że jest mało chodników to ok ja też tak sądzę. Tylko zaraz: czy chodnik nie wiązałby się z kolejnym kredytem które tak krytykujesz?
   Poza tym nadal nie dostałem odpowiedzi jakie inwestycje za 25mln miały nie być zrobione tak aby długu nie było?
   Nie jestem najemników ani zwolennikiem obecnej władzy oj nie, ja tu się produkuje bo jestem przeciwnikiem krytykowania wszystkiego i wszystkich dla zasady. Jak krytyka to konstruktywna i oparta na konkretnych przykładach. Masz rację że powinien być chodnik ok nie tylko tam, np w nowinach też być powinien.
   Ale co z tym długiem na 25mln? Byłoby pewnie wtedy długu 27mln… to jak budować chodnik czy nie….?

   13
   3
  • Zefir pisze:

   Tak na szybko bo widzę ze Olo nic nie dociera do ciebie nie życzę sobie aby za pieniądze z moich podatków były prowadzone właśnie takie inwestycje jak ta przebudowa drogi która się rozpada i została wykonana niekompletna trzeba było poczekać rok czy dwa i zrobić to tak jak powinno być zrobione. Lub droga przez Klepaczkę była zrobiona i gdzie niby jest bo pieniądze przecież były zapłacone za wykonanie to kto to nadzorował Pani z kiosku ruchu ? Jeżeli wieże na Klepaczce wykonali
   w podobny sposób co drogę to niedługo powinna się przewrócić. I o tym mowa zaniedbania z każdej strony brak jakiegokolwiek zainteresowania za to co się płaci byle tylko wydawać brać kredyty i ponownie robić to co miało służyć wiele lat gdyby było wykonane prawidłowo.

   3
   9
  • Olo pisze:

   A co to ma do mojej wypowiedzi? Piszę o długach na 25mln a ty o tym że droga źle zbudowana. No ok źle, nie twierdzę że nie. Zbyt wielowatkowa się robi ta dyskusja. Ja się z Tobą zgadzam w tym akurat aspekcie że drogi buduje się nietrwale i niedbale. Tyle że tym samym zmieniasz temat a moja opinię na poprzedni temat próbujesz podciągnąć pod ten nowy. A moja opinia na temat urzędu gminy nie jest zero jedynkowa.

   8
   2
 6. Paweł pisze:

  Olo a zatrudnianie żony w jednostkach gminnych jak się jest radnym to jest dobrze ?

  6
  12
  • Olo pisze:

   Paweł do czego zmierzasz bo nie rozumiem? Dyskusja toczy się o kredytach na 25mln a co ma do tego nepotyzm, którego nie pochwalam ani na temat którego nic nie napisałem.? No słucham? Naprawdę mało mnie obchodzi kto pracuje w tym urzędzie bo ja tam nie chadzam ale skoro sugerujesz nepotyzm może warto taka sprawę zgłosić do prokuratury? Chyba masz nawet taki obowiązek…. czy nie masz?
   Jeżeli interesuje Cię moje zdanie to uważam że jeżeli były lepsze osoby na to stanowisko to kto inny powinien pracować zamiast czyjejs żony. Natomiast to że ktoś jest żona czy siostra kogoś z urzędu nie jest moim zdaniem dyskwalifikujace jeżeli ta osoba ma kompetencje na to stanowisko. Czy mam rację?

   13
   6
 7. z Wręczycy Małej pisze:

  Mam w duszy ile kto ma działek i czy je sprzedaje czy też nie. Problem jest w czymś innym. Jeżeli rada gminy dopuszcza możliwość budowy tam gdzie jest to ekonomicznie nieuzasadnione ze względu na koszty to nie jest dobry przykład gospodarności. W poprzednim poście napisał ktoś o długach związanych z budową kanalizacji. Napisz gdzie w ostatnich latach powstała ta kanalizacja ? Kolejna rzecz jak można mówić o sukcesach jak rada nie może sobie poradzić ze smrodem gówna z oczyszczalni we Wręczycy od tylu lat?

  5
  13
  • Olo pisze:

   W ostatnich latach?? Nie rozsmieszaj mnie. Wiesz kiedy zostały zaciągnięte długi na kanalizację? Sprawdź sobie. czy to juz za duzo wysiłku? Podpowiem ze dawno a ty myslisz ze jak byl kredyt sprzed 8czy 10 lat to juz jest splacony czy nadal w tych 25mln widnieje?
   Te 25mln to nie są kredyty z ostatniej kadencji tylko co najmniej kilku. Chyba w borze zapilskim powstaje kanalizacja ale nie jestem pewien nie śledzę tego. Ale z tych kredytów poszły kanalizację w większości miejscowości z ostatnich 12lat….
   Piszesz cytuję “Kolejna rzecz jak można mówić o sukcesach jak rada nie może sobie poradzić ze smrodem gówna z oczyszczalni we Wręczycy od tylu lat”
   Pytam kto mówi o sukcesach? Bo chyba nie ja? A jeżeli ja to proszę zacytuj mnie…

   Nie mogę wiele dobrego powiedzieć o tej gminie naprawdę, chyba tylko że w sąsiednich mają gorzej ale krytyki dla krytyki, krytyki że jest dług itp nie przemilczę. Cieszę się że zmieni się wójt, może będzie lepiej w tej gminie ale za chwilę ktoś napisze że za mało zarabiamy przez radę itp.

   Nie mogę też przemilczeć artykułów które ostatnio pojawiają się na tym portaliku czyli artykuły krytykujace wszystko i wszystkich poza osobami związanymi z pewną kandydatką na wojta. Śpieszę z przykładami w przeciwieństwie do moich oponentów w tej dyskusji:
   1. Artykuł o radnej co ma kilka baniek długu – źle
   2. Artykuł o radnym magazynierze co dostał odprawę – źle
   3. Artykuł o radnej co nie ma oszczędności – źle. Z zajebiscie perfidnym i mającym czytelnika za idiotę pytaniem na końcu artykułu.
   To kto ma być tym radnym? Bogacz, nedzarz? Bo jak dla mnie z brakiem oszczednoaci boryka sie wielu z nas?
   Czy kandydat związany z pewną kandydatką na wójta?
   Czy jeżeli wójtem zostanie ta kandydatka którą popiera redaktor to czy ten portalik zmieni się w tubę propagandową?

   17
   4
 8. do Redaktora pisze:

  Powinien być jeszcze artykuł o skazanym Marcinie Z. z Truskolas i jego kandydatce. Reszta artykułów pokazuje obraz gminy. Popieram redaktora. Proszę pisać dalej !!!

  4
  14
  • Olo pisze:

   Artykuły o radnej bez oszczędności czy magazynierze z odprawą pokazują tylko obraz tego portaliku a nie obraz gminy niestety. Pan redaktor niech oczywiście pisze, ja też do tego zachęcam ale choć trochę bardziej bezstronniczo i z większą ambicją bez szukania wątpliwej sensacji że radna nie ma oszczędności…
   O Panu radnym skazanym artykuł też był i to akurat jest news warty artykułu.

   17
   2
 9. Do Ola pisze:

  Ale ma oszczędności czy nie ? Chłopie weź jej podaruj parę złotych i będzie następnym razem radna z oszczędnościami . Przynudzasz Olo czy jak Ci tam. Jak nie chcesz czytać to wypad z tego miejsca bo nikt już nie chce czekać tych twoich mądrości albo lepiej idź popieraj naszego Petru bo jesteście tacy samy …

  5
  15
  • Olo pisze:

   Wychodzi z ciebie prymityw porównując mnie do kogokolwiek na podstawie kilku moich wypowiedzi. A juz do petru…
   Po twojemu: skoro nie chcesz czytać moich mądrości to wypad z tego forum, może być?
   Kończę dyskusję, szkoda mojego czasu na komentowanie takich wypowiedzi jak twoja. Zero argumentów, widać że tracisz panowanie, jesteś słaby psychiczne, niemerytoryczny. Slabo slabiutko. Chociaż na wybory idź jak juz dali ci to prawo wyborcze czy to za dużo wysiłku?

   15
   4
  • Do Olo pisze:

   Brawo Olo Położyłeś ich wszystkich.

   10
   4
 10. Do Ola pisze:

  Olo jesteś głupszy niż ustawa przewiduje tak dawniej mówiono. 21 skończy się już to wszystko a osoba którą popierasz wróci do dotychczasowej pracy i tak ju z będzie przez 5 lat. Dla mnie obojętnie kto będzie wójtem to ten portal musi istnieć abyśmy wiedzieli co w gminie się dzieje

  4
  10
  • Olo pisze:

   Z Tobą nie istnieje takie coś jak dyskusja. Za niski poziom reprezentujesz. Nawet do rady gminy którą tak krytykujesz byś się nie nadal
   A inwektywy zostaw dla swoich bliskich….

   11
   4
  • JA do Ola pisze:

   Olo mam nadzieje iż wyborcy pokarzą ci w niedziele gdzie jest twoje miejsce i tobie podobnym. W końcu przestaniesz się wymądrzać gdyż wszystko sprowadza się do jednego jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Na szczęście każdego teraz można zweryfikować piszącego na takich portalach.

   5
   9
  • Olo pisze:

   No to gdzie jest to moje miejsce? No gdzie?
   I co ty chcesz weryfikować haha nie rozsmieszaj mnie:D myślisz że ktoś ci udostępni moje dane? A na jakiej podstawie? 😀 no to dalej działaj, weryfikuj mnie:) rozśmieszyłeś/aś mnie na weekend, dziekuje:)

   Chodzi o pieniądze? Jakie tam są pieniądze? Radny ma 900zl, ok może nie mało ale nie przesadzajmy. Przeciez oni sie z tego jie utrzymują. To jest dniówka dobrego hydraulika. A jak sie hydraulik postara to wyciągnie więcej. To o jakie tu ma niby chodzić pieniądze. Idź startuj na radnego, zobacz jakie kokosy:D

   9
   1
 11. Irena pisze:

  Mańczyk
  Kiepura
  Osiński

  trzy nazwiska które łączą się się z jedną osobą, zgadnijcie z kim ?

  6
  7
 12. Znawca pisze:

  Henryk Krawczyk przecież to wiadomo 🙂

  5
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *