zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
MWM Brzesko
Są przetargi na odbiór śmieci. Szykuje się kolejna podwyżka?
14 kwietnia 2022 r. | 12:44
2

Urząd Gminy Wręczyca Wielka ogłosił przetargi na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy i innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka".

Wójt podzielił gminę na cztery sektory i rozpisał cztery przetargi.

Sektor I obejmuje obszar sołectw: Borowe, Bieżeń, Bór Zapilski, Czarna Wieś, Jezioro, Puszczew, Węglowice; sektor II sołectwa: Klepaczka, Długi Kąt, Wręczyca Mała, Wręczyca Wielka sołectwo I, Wręczyca Wielka sołectwo II; sektor III sołectwa: Brzezinki, Golce, Hutka, Kuleje, Nowiny, Piła Pierwsza, Piła Druga, Truskolasy, Zamłynie; a sektor IV sołectwa: Grodzisko, Kalej, Nowa Szarlejka, Pierzchno, Szarlejka, Wydra.

Od wyników przetargów zależy kwota, jaką mieszkańcy będą płacić za śmieci.

Oferty można składać do 9 maja 2022 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Są przetargi na odbiór śmieci. Szykuje się kolejna podwyżka?”

 1. Olo pisze:

  A czy w dzisiejszych czasach cokolwiek w pislandii nie drożeje?

  4
  1
 2. Mieszkaniec pisze:

  Szkoda się rozdrabniać 50zł od osoby.
  A później gmina kupi 3 samochody i zrobi swoją spółkę zbierającą śmieci przecież trzeba na czymś zarabiać. Tak jak na wodzie tylko czy ona na pewno nadaje się do picia ? Gmina nie robi żadnych w tej kwestii badań Sanepid też jakoś tego nie wymaga a pompy z systemem filtracji z ujęcia na Borowem to takie średniowiecze.

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *