zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Ścieżka dydaktyczna Miejsca Pamięci Narodowej na Terenie Gminy Wręczyca Wielka
10 marca 2021 r. | 11:48
6

W Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyła się promocja ścieżki dydaktycznej Miejsca Pamięci Narodowej na Terenie Gminy Wręczyca Wielka połączona z prezentacją materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach projektu „Pamięć i Tradycja”.

W 2019 roku z inicjatywy Stowarzyszenia WeWręczycy została przygotowana ścieżka dydaktyczna „Miejsca Pamięci Narodowej na terenie Gminy Wręczyca Wielka”. Powstała ona we współpracy z katowickim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, Gminą Wręczyca Wielka oraz WeWręczycy. Ma ona na celu upamiętnić dramatyczne i ważne wydarzenia, które obejmowały nasze tereny podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. Stworzenie ciągu dydaktycznego, opisującego ważne historyczne wydarzenia przyczyniło się do wzbogacenia oferty edukacyjnej mającej na celu przybliżanie i propagowanie historii naszej ziemi.

W kolejnym projekcie pt. „Pamięć i tradycja” zainicjowanym przez Stowarzyszenie, przygotowano zbiór kart pracy do zajęć realizowanych w terenie z wykorzystaniem istniejącej ścieżki dydaktycznej. Do tej pracy zaangażowali się nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Wręczyca Wielka. Do współpracy zaproszono Stowarzyszenie Reduta oraz Regionalny Ośrodek Metodyczny „WOM” w Częstochowie.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zainteresowanie najbliższą historia własnego regionu. Szczególnie ważne wydaje się, aby takie zainteresowanie rozbudzić wśród młodzieży.

Ścieżka dydaktyczna Miejsca Pamięci Narodowej na Terenie Gminy Wręczyca Wielka wzbogacona kartami pracy dla uczniów przeznaczonymi do wykorzystania w terenie, jest bez wątpienia niezwykle wartościową inicjatywą edukacyjną o walorach poznawczych i wychowawczych. Pozwala nauczycielom łączyć nauczenia historii oraz wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży z emocjami towarzyszącymi i młodym wędrowcom i odkrywcom oraz rozbudzać zainteresowania uczniów i zachęcać ich do myślenia i wartościowania.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

GOK / UG we Wręczycy Wielkiej6 odpowiedzi na “Ścieżka dydaktyczna Miejsca Pamięci Narodowej na Terenie Gminy Wręczyca Wielka”

 1. Jerrysen pisze:

  No fajna inicjatywa .
  Ja jednak czekam na ścieżkę inwestycji , nowych zakładów produkcyjnych.
  Aha wiadomo nie powstanie, bo nie ma co pokazywać

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *