bezchmurnie
12°
12°
czwartek
tu Śląsk
Słaba segregacja śmieci w gminie Wręczyca Wielka
29 stycznia 2020 r. | 10:14
9

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - podaje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu kłobuckiego wypadła gmina Wręczyca Wielka? Niestety, średnio. Segregowane odpady we Wręczycy Wielkiej stanowią tylko 33,90 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Popów - 55,10 proc.

powiat kłobucki:
Popów - 55,10%
Miedźno - 52,90%
Opatów - 41,70%
Wręczyca Wielka - 33,90%
Przystajń - 26,30%
Kłobuck - 23,00%
Panki - 21,10%
Krzepice - 18,80%
Lipie - 16,60%

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Słaba segregacja śmieci w gminie Wręczyca Wielka”

 1. Mieszkaniec gminy pisze:

  A jak wygląda ta niby segregacja? Człowiek pakuję wszystko do odpowiedniego worka, broń Boże się pomyli i wrzuci karton po soku do papieru potem człowiek grzebie w tych smieciach żeby było tak jak być powinno, a podjedzie smieciarka, wrzucą WSZYSTKIE WORKI do JEDNEJ SMIECIARKI i to jest ok?

  19
  1
 2. Ania93 pisze:

  A czy wrzucanie do jednego pojemnika popiołu i odpadów zmieszanych jest jakakolwiek segregacją ? Bo od stycznia to tak wygląda odbiór odpadów w gminie !!!!

  15
  2
 3. Mieszkaniec# pisze:

  No tak czymś trzeba było przykryć niekompetencje podczas przetargu i zrobic taka wrzutke żeby ludzie poczuli się winni takiej podwyżki cen ….brawo !!!!

  13
  3
  • Olo pisze:

   Ale czego nie rozumiesz? GUS stwierdził, że mieszkańcy są zbyt leniwi żeby śmieci segregować. Albo co gorsza są na to za głupi.

   8
   5
 4. Mieszkaniec# pisze:

  Olo ale Ty pierdolisz ….Ja nie kwestionuje segregacji i tego że słabo ludzie segreguja tylko ze został wrzucony temat zastępczy….

  5
  5
 5. Mieszkaniec# pisze:

  Olo ale Ty prdl ….Ja nie kwestionuje segregacji i tego że słabo ludzie segreguja tylko ze został wrzucony temat zastępczy….

  4
  4
  • Olo pisze:

   A kto wrzucił ten temat zastępczy? Twoj guru redaktorek, którego o sympatie z urzędem raczej nie ma co posądzać. To chyba jego marny portalik a nie gminy??
   Wiec skończ bić pianę pianobijco. Morda

   6
   7
 6. Mieszkaniec# pisze:

  Obrażasz ludzi że są za głupi na segregacje i doszukujesz się koneksji, możliwe !?Ale fakt jest taki że to decyzja z 2018 o segregacji i jakimś dziwnym trafem pojawiła się teraz gdy najwięcej o tym mowa …

  5
  5
  • Olo pisze:

   Jakich koneksji o czym ty bredzisz? Odstaw chlopie ten alkohol….

   Nie wiem czy ludzie są głupi czy leniwi. Prawdopodobnie jedno z dwóch.

   A ty serio nie potrafisz zrozumieć prostego posta? Albo jesteś wyjątkowo głupi albo jesteś zwykłym warchołem pianobijcą.

   4
   6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *