zachmurzenie duże
czwartek
MWM Brzesko
Śmieci 2021: Gmina dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych?
18 stycznia 2021 r. | 11:35
19

Jeden z Czytelników zauważył ciekawą sytuację. Gmina została podzielona na sektory (strefy) odbioru odpadów. W różnych sektorach różne firmy zajmują się odpadami. Sektor I i III ma mniejszą częstotliwość odbioru odpadów niż sektor II i IV. Opłaty są takie same, ale miejscowości z sektorów I i III są traktowane znacznie gorzej, jeżeli chodzi o kwestię odbioru śmieci.

Dlaczego tak się stało? Kto o tym zadecydował? Nie udało mi się uzyskać telefonicznego komentarza włodarza gminy, dlatego oczekuję na odpowiedź drogą elektroniczną.

Poniżej znajdziecie kurendy w tej sprawie i list jednego z mieszkańców w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Może pomoże Pan wyjaśnić z gminą Wręczyca Wielka dlaczego jest taka różnica w częstotliwości wywozów odpadów w 2021r. pomiędzy sektorami I - III a II - IV

W sektorach II - IV są wywożone odpady dwa razy w miesiącu natomiast w sektorach I - III tylko raz w miesiącu lecz zapewne odpłatność za miesiąc od osoby będzie taka sama czy to nie jest bynajmniej dziwne. Jeśli tak ma być czy mieszkańcy z sektorów II i IV nie powinni płacić przynajmniej o 1/3 mniej, gmina nadal nie podała ile mamy płacić.

Kurendy z częstotliwością wywozów pobrałem z strony gminy Wręczyca Wielka.19 odpowiedzi na “Śmieci 2021: Gmina dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych?”

 1. #Mieszkaniec pisze:

  Wygląda na to że w sektorach 2 i 4 zmieni się firma odpowiedzialna za wywóz odpadów tylko tyle …

  12
  2
  • Sołtys pisze:

   Czy tak ciężko to wydedukować że w sektorach 2 i 4 zmienia się firma odbierająca śmieci i ten drugi wywóz jest tylko dlatego żeby poprzednia firma zabrała swoje kosze?? ?‍♂️?‍♂️?‍♂️ Proponuję co niektórym wrzucić trochę na luz, bądź poczytać trochę zanim zrobi się gównoburze…

   3
   0
 2. Tomek pisze:

  Popiołem z piecy załatamy dziury na ulicach i zrobimy chodniki w Truskolasach???

  14
  0
 3. Mieszkaniec strefy I pisze:

  A może warto poczekać na rozpiskę na luty i dopiero robić burze? Możliwe, że w lutym sytuacja będzie wyglądała odwrotnie

  5
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Rozpiska na kolejne miesiące dla strefy I-III jest już dostarczona do mieszkańców i nie ma tam takich zamieszań odbiory w kolejnych miesiącach są po jednym razie.

   5
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Na Borowym to nawet z tego popiołu będą robić drogę a chodniki dopiero jak zostaną zasypane trawą rowy hihihi

   14
   0
 4. Mieszanka pisze:

  Bzdura jakich mało, sektor 2 i 4 ma zmianę wykonawcy, Eko system musi zabrać swoje koszę i tyle. Zanim autor zrobi gównoburzę radzę zapoznać się ze wxorem umowy i siwz, tam wszysyko jest napisane, znajomość ustawy również nie zaszkodzi.
  Bezpodstawne pisanie, że mieszkańcy są dzieleni na lepszych i gorszych. A co do opłaty, nawet jeżeli po kaluklaci wyjdzie, że jeden sektor jest droższy od drugiego, to na pewno stawka dla wszystkich będzie uśredniona. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

  6
  15
  • Mieszkaniec pisze:

   Jako mieszkaniec umowy nie otrzymałem a ustaw nie zamierzam czytać interesuje mnie natomiast że znajomym z Wręczycy zabierają śmieci po dwa razy w miesiącu a w miejscowości obok tylko raz. Zatem dlaczego mam płacić tyle samo. A jeśli mieli podmieniać śmietniki to dlaczego tego nie zrobiono przy pierwszym opróżnianiu tylko po dwudziestu dniach przy drugim zabieraniu śmieci. Może chce Pani powiedzieć ze drugi odbiór robią to za darmo?.

   11
   3
  • Sołtys pisze:

   Bo gdyby zabrali w pierwszym terminie to mieszkańcy zostali by na miesiąc bez koszy a gdyby wywóz był tylko w drugim terminie to od poprzedniego wywozu minęłoby prawie dwa miesiące ?‍♂️
   Ciężko troszkę pomyśleć ?‍♂️

   1
   2
 5. opozycja pisze:

  Istny cyrk i czeski film

  6
  3
 6. Wynalazca oszczędności pisze:

  Ja to widzę tak jeśli nikt nie będzie się odzywał przy takich śmieciach to np. za pół roku w sektorze uprzywilejowanym lampy będą świecić co noc a w pozostałych co drugą, ewentualnie w sezonie zimowym sektor II i IV odśnieżamy dwa razy a sektory I i III tylko raz lecz podatki wszyscy płacą równo tak samo jak za śmieci.

  7
  1
 7. Pisior pisze:

  Co to k…..a za jakies dziadostwo . Wreczyca Kalej wywozic dwa razy a reszte zadupia to tylko raz a placic tak samo. Szczescie ze Leper nie zyje bo by zawiozl smieci pod gmine

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *