słabe opady deszczu
poniedziałek
Smog we Wręczycy Wielkiej na zdjęciach z drona
08 marca 2018 r. | 11:09
7

1 marca 2018 roku w godz. 17-18 na zlecenie Urzędu Gminy Wręczyca Wielka wykonano zdjęcia z drona, aby zobrazować zjawisko smogu nad miejscowością Wręczyca Wielka. Dokumentacja fotograficzna zostanie wykorzystana w działaniach podejmowanych w walce ze smogiem, jak i w celach edukacyjnych. Planowana jest kontynuacja akcji.

Poniżej efekt tej akcji.7 odpowiedzi na “Smog we Wręczycy Wielkiej na zdjęciach z drona”

 1. Jacek pisze:

  A gdzie na tych zdjęciach smog?

  0
  0
 2. Michał Chrzuszcz pisze:

  Widać go na zdjęciach, widać też czym ludzie palą

  0
  0
 3. jerry pisze:

  Pala tym na co ich stac .
  Kazdy szuka dzialan ekologicznych w kieszeni mieszkanca. . Jak ktos nie ma co do gara wlozyc to nie bedzie palil paliwem ekologicznym tylko czym moze.

  0
  0
  • Nowa mieszkanka pisze:

   Czy naprawdę wierzysz, że mieszkańców Wręczycy Wielkiej nie stać na opał? to skąd te posiadłości?Proszę iść na spacer po Wręczycy i zobaczyć czy tak naprawdę nie stać mieszkańców kupić opał czy to po prostu wygodniej wrzucić do pieca butelkę, czy worek foliowy niż do worka na plastik.
   Moim zdaniem dużą rolę powinien odgrywać ten miły kominiarz który przecież kominy czyści i dokładnie widać po kominie czym jest palone. To on powinien ludzi uświadamiać, wytłumaczyć czym grozi palenie śmieciami. Znam takich co i pieczywo wrzucają do pieca nie dlatego że nie stać ich na opał ale dlatego że tak im wygodniej.

   0
   0
 4. herod pisze:

  nalezaloby sprawdzic najpierw sklady ,czym handluja. sprzedawaja badziew, i umywaja rece,ze taki dostaja.

  0
  1
 5. Piotr pisze:

  A gdzie ten smog widać jeśli można wiedzieć ? Zdjęcia są beznadziejnie wyciągnięte na Photoshopie, a dla zadanego celu mgiełkę można dodać więc zdjęcia nie przedstawiają stanu faktycznego,
  Co do wypowiedzi poprzedników zgadzam się z wami, że każdy pali tym na co ich stać , i nie pomogą tu kontrolę składów węgla, bo każdy węgiel na skladzie jest kiepski, a na jednej kupce lepszy czy gorszy, trudno określić bo dzisiaj kupkanz prawej jest lepsza a jutro kupka z lewej,

  A teraz zapytajcie starsze babinki czy rolników czy mają za co kupić węgiel, czy ekologiczny opal.
  Każdy taki ekologiczny bo weszła na to moda i zaczęło się o tym mówić, i unia każe, dziwne że u szfabow powiększa się kopalnie odkrywkowe

  0
  0
 6. edzia pisze:

  Babcie czy starsze osoby w tamtych czasach nie było stać na każdego żeby miał auta choć jedno w każdym domu.Auto jak było na wsiach to miał bogaty gospodarz większość ze starszych ludzi poruszała się rowerem a palili wszystkim w piecach…. dlaczego nie wezmą się za ilość spalin wydawanych także z aut…czy też innych pojazdów mechanicznych???

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *