pochmurnie
-4°
-4°
środa
Strażacy na sesji Rady Powiatu we Wręczycy Wielkiej
01 czerwca 2018 r. | 10:34
1

Uroczysty charakter miała wyjazdowa, XXXV sesja Rady Powiatu Kłobuckiego, w sali Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej, w dniu 29 maja 2018 r.

W jej porządku, prócz spraw związanych z bieżącym zarządzaniem powiatem oraz dorocznego raportu dotyczącego lokalnego rynku pracy i przeciwdziałania bezrobociu, znalazł się punkt poświęcony Ochotniczym Strażom Pożarnym w Powiecie Kłobuckim.

Samorząd powiatowy, który na mocy przepisów prawa, planowo i w usystematyzowany sposób, zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej na naszym terenie, szczególnie dużo uwagi poświęca wsparciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Działania te mają formę wsparcia finansowego i rzeczowego jednostek oraz rożnych form pomocy organizacyjnej, w tym np. wsparcia we wnioskach sprzętowych oraz projektach realizowanych przez jednostki OSP.

Na gruncie troski o bezpieczne i wolne od zagrożeń życie codzienne mieszkańców, samorząd powiatowy, wspólnie ze strażakami-ochotnikami, realizuje także, akcje szkoleniowe i popularyzujące standardy zachowania, które przeciwdziałają zagrożeniom. To m.in. zawody strażackie we wszystkich kategoriach wiekowych, Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz np. cykl pod nazwą „Powiat Kłobucki – tu żyje się bezpiecznie”, podczas którego propaguje się wiedzę w zakresie zagrożeń i ich zwalczania, a którego częścią jest również oferta kulturalna dla uczestników wydarzenia, w formie konkursów, pokazów czy koncertów. Z kolei, dla kilkunastu orkiestr dętych, działających w powiecie, przede wszystkim przy jednostkach OSP, Starostwo Powiatowe organizuje co roku powiatowy przegląd, w formie konkursu. Jest to ważne dla lokalnej społeczności, kulturalne i cykliczne wydarzenie, o najdłuższej historii w powiecie. W bieżącym roku, w niedzielę, 24 czerwca odbędzie się XX edycja przeglądu.

Szczegółowy raport z tych działań koordynowanych m.in. przez samorząd powiatowy, przedstawił w trakcie sesji, w formie prezentacji multimedialnej, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego Oddziału Związku OSP RP. Na sali sesyjnej słuchało go, kilkudziesięciu prezesów jednostek OSP z naszego powiatu. Reprezentowali oni grono 84 zaproszonych prezesów OSP z naszego powiatu.

Na zakończenie sesji, Przewodniczący Rady Powiatu wraz ze swoimi zastępcami oraz pełny skład Zarządu Powiatu ze Starostą na czele, w imieniu mieszkańców i samorządu powiatowego wręczyli wszystkim obecnym prezesom, pamiątkowe podziękowania.

Po sesji radni złożyli kwiaty pod tablicą wmurowana w ścianę remizy strażackiej we Wręczycy Wielkiej, poświęconą mieszkańcom zamordowanym w II wojnie światowej. /Powiat Kłobucki/Jedna odpowiedź do “Strażacy na sesji Rady Powiatu we Wręczycy Wielkiej”

  1. wręczycczanin pisze:

    wiecie, rozumiecie towarzysze. C.d. kampanii

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *