zachmurzenie duże
poniedziałek
Świeć przykładem w gminie Wręczyca Wielka
01 stycznia 2021 r. | 13:55
5

We wtorek odbyła się kolejna akcja kłobuckiej Policji „Świeć przykładem”. Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe mieszkańcom gminy Wręczyca Wielka. Stróże prawa zachęcali do ich noszenia podkreślając, że im bardziej jest się widocznym na drodze, tym bardziej jest się bezpiecznym.

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się specyficznymi warunkami. Szybko zapadający zmrok, częste mgły i opady deszczu czy deszczu ze śniegiem utrudniają dobrą widoczność na drodze. W takich warunkach nietrudno o wypadek. Szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy poruszając się po zmierzchu w miejscach niedostatecznie oświetlonych są mało widoczni dla kierujących.

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM-BĄDŹ WIDOCZNY!", dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, z terenu gminy Wręczyca Wielka, elementy odblaskowe. Ponadto mundurowi podkreślali, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i aby wpłynąć na jego poprawę, warto nosić odblaski. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem.

Warto przypomnieć, że po zmroku, kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów od maski samochodu. Ale jeśli pieszy posiada na sobie odblask, wówczas kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierującemu na bezpieczne ominięcie pieszego. /KPP w Kłobucku/5 odpowiedzi na “Świeć przykładem w gminie Wręczyca Wielka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *