słabe opady śniegu
niedziela
To oni oszukali dwie staruszki z Wręczycy Wielkiej. Teraz szuka ich Policja!
22 listopada 2019 r. | 16:46
1

Kłobuccy kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw metodą „na policjanta”, do których doszło 5 i 7 listopada 2019 roku na terenie gminy Wręczyca Wielka. Na kłamstwo o śmiertelnym wypadku córki, oszukane zostały dwie seniorki, a każda z nich straciła po ponad 20 tys. zł. Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzeń, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, prosimy o kontakt z KPP w Kłobucku lub z najbliższą jednostką policji.

Kłobuccy śledczy poszukują sprawców, którzy 5 i 7 listopada 2019 roku oszukali dwie seniorki z gminy Wręczyca Wielka metodą „na policjanta” oraz prawdopodobnie usiłowali oszukać kilkadziesiąt innych osób – mieszkańców różnych miejscowości w powiecie kłobuckim.

Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz polegający na tym, iż kobieta podająca się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę, histerycznym, płaczącym głosem mówiła, że w wypadku zabiła człowieka i prosiła o znaczną kwotę pieniędzy potrzebną na "załatwienie sprawy". Następnie po pieniądze miał się zgłosić rzekomy policjant, któremu należy przekazać pieniądze.

Zdecydowana większość potencjalnych pokrzywdzonych – najczęściej seniorów, nie dała się nabrać i zgodnie z policyjnymi zaleceniami rozłączali się i dzwonili na nr alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do swojej prawdziwej rodziny.

Niestety, w dniu 5 listopada 2019 roku oszukana została 66-letnia mieszkanka Wręczycy Wielkiej, która około godziny 16.00 przekazała pieniądze kobiecie, która podawała się za policjantkę. Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzoną, sporządzono portret pamięciowy rzekomej policjantki, który prezentujemy poniżej.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: emailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.Jedna odpowiedź do “To oni oszukali dwie staruszki z Wręczycy Wielkiej. Teraz szuka ich Policja!”

  1. kibic pisze:

    pani ktora przekazala pieniadze ,,falszywej policjantce,, tez powinna odpowiadac za przekupstwo,korupcje i probe zatuszowania sprawy.

    2
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *