zachmurzenie umiarkowane
16°
15°
środa
mat. wyborczy
To przez ten komitet Wręczyca nie ma swojego wójta
01 marca 2019 r. | 09:09
26

Patrząc na kampanię wyborcza, aż trudno mi uwierzyć, że Komitet Wyborczy Wyborców Aktywni Gminy Wręczyca wydali na kampanię tylko 2108,29 zł. Przynajmniej to oficjalna kwota podana w sprawozdaniu finansowym.

Liderami tego komitetu byli Anita Toborek i Robert Broś. To przez nich wyborów nie wygrał kandydat z Wręczycy Wielkiej. Częściowo konsekwencje takiego wyboru poniósł już Broś, którego mieszkańcy nie chcieli jako sołtysa Wręczycy Wielkiej.

Sprawozdanie finansowe tego komitetu znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “To przez ten komitet Wręczyca nie ma swojego wójta”

 1. M. pisze:

  Panie Gąsiorski… odbija mi się powoli pana tekstami. Jestem pewna, że gdyby nie pana nagonaka na pewne osoby, byłoby inaczej. Najwyższy czas zająć się rzeczami, które są ważniejsze i związane przede wszystkim z panem. Gmina Wręczyca Wielka nie jest pana gminą i uważam, że nie ma pan najmniejszego prawa by mieszać w głowach jej mieszkańcom.

  34
  37
 2. Wyborca pisze:

  A może to przez komitet Pani M.Pietrulewicz wójtem nie został nikt z Wręczycy ? Może Pan Broś startując jako jedyny kandydat przyciągnąłby bardziej do siebie wyborców którzy zagłosowali na Pana Osinskiego ? Gdybać sobie można, ale oszczerstwa są raczej nie na miejscu , tym bardziej ze następne wybory za 4,5 roku wiec wypadałoby może poczekać na efekty zmiany, ocenić obiektywnie (wiem ze pan redaktor nie potrafi ale może znajda się tacy) i wtedy wyciągnąć wnioski

  17
  20
 3. Wyborca pisze:

  wstyd że takie osoby mieszkają w naszej Wręczycy

  20
  13
 4. Marek pisze:

  Bardzo dobrze że Pan Redaktor opisuje co się dzieje w gminie, przecież z tego “informatorka gminy” nic byśmy nie wiedzieli !!!! Dziękujemy, a głosami krytyków niech się Pan nie martwi boją się że wielki szef nie będzie miał drugiej kadencji !!!

  24
  11
  • Prawdzikiewicz pisze:

   Możnaby się zastanawiać – co by było gdyby. Gdyby Broś przeszedł do drugiej tury itd. Ale nie przeszedł. A w drugiej turze sprawa wójtostwa się zdecydowała. No i w tym kontekście, to redaktor ma tzw. słuszną rację. W każdym razie taki jest obraz. który utrwali się w wśród rdzennych wręczycan, czyli mówiąc językiem Reymontowskim, rodowców. Zapamiętają sobie wpisy Radnej Toborek, zapamiętają debatę ustawioną pod Puszczewskiego kandydata. Zapamiętają też, kto ich zdradził. Zdrada rodu to poważna sprawa w kążdym społeczeństwie tradycyjnym. Możecie mi nie wierzyć, ale lepiej mi wierzcie:)
   PS: Ja w tym zamieszaniu wiszę szansę dla PSL-u, ale nie wiem kto tam działa i czy da radę to wykorzystać następnym razem.

   45
   9
  • Wanda pisze:

   Panie Pietrzak, pan to tak na serio, czy dla jaj? Wydawać by się mogło, że wykształcony człowiek, a ocenia ludzi na podstawie ich miejsca zamieszkania. W dodatku włącza się pan w nurt nienawistnej narracji człowieka skazanego za pomówienia. Słabo!

   11
   8
 5. kibic pisze:

  widac ,ze jestes rodowitym ,,wreczycaninem,,. podzielam to zdanie .ten sam tok myslenie.

  6
  4
 6. PSL pisze:

  Dlatego Heniek Kiepura powinien startować na wójta

  4
  16
 7. WERT pisze:

  A czemu Broś nawet nie startował na przewodniczącego rady albo ktoś inny z aktywnych? Bo dogadali się z unią samorządową

  11
  2
 8. Mieszkaniec pisze:

  Kabaret lepszy niż w tv?????
  Powtarzam kolejny raz coraz więcej jadu w ludziach??

  6
  3
 9. Lili pisze:

  Wójt ma być całej gminy a nie tylko wreczycy. Ten nagłówek to jakieś nieporozumienie. Ludzie nie głosowali na Magdalenę bo naczytali się tu jadu redaktorka i jego popleczników. Skoro ktoś tak niekompetentny, zawistny i nierzetelny popiera kandydatkę to ja jej nie poparlam. Rozumiesz krecie z cisia?

  19
  22
 10. Oburzona pisze:

  Kręta lili to szukaj u siebie w domu. Redaktor pełni swoją rolę dostarczania informacji i tak robi. Proszę nie przejmować się jadem i pisać dalej o naszych gminnych bohaterach z dietami jak zarobki wielu z was. Żal wam dupę ściska że to będzie dla wielu z was ostatnia kadencja

  22
  15
 11. Obserwator pisze:

  Boże! A co się stało?! Co oni zrobili Osińskiemu, że Wręczyca nie ma wójta? jak się go pozbyli? Legalnie? Trzeba będzie powtarzać wybory?

  11
  1
 12. z Gminy pisze:

  Osińskiego pozbędziemy się legalnie przy urnach za 4,5 roku

  23
  10
 13. Wyborca pisze:

  To przez ten komitet Wręczyca nie ma swojego wójta ??? !!! CO TO JEST ???? To może przy kolejnych wyborach niech głosuje tylko Wręczyca i wybierze sobie swojego wójta. Może nie ma sensu aby głosowali mieszkańcy okolicznych wiosek skoro Wręczyca musi mieć swojego wójta.

  22
  5
  • kibic pisze:

   glosowali mieszkancy okolicznych wiosek,i co z tego wyniklo. banda oszolomow zajela nowe stanowiska,a druga banda oszolomow trzyma swoje stanowiska.

   3
   10
  • a pisze:

   Właśnie to jest najbardziej wkurzające w komentarzach tutaj wieczny ból dupy o to że wójt nie jest z Wręczycy.
   To co największa metropolia wiejska musi mieć swojego wójta ?
   Inne miejscowości nie istnieją ?
   Z tego co tutaj czytam to chyba tak bo inaczej się tego nie da wytłumaczyć, zrozumcie w końcu że wójt ma być dla całej gminy a nie tylko dla ludzi z Wręczycy

   19
   15
  • Borneo pisze:

   Nie tłumacz, “miastowi” tego nie zrozumieją. Dla nich wieś wybrała i koniec. To taka regionalna odmiana słoika, wsioka który nie potrafi słomy z butów się pozbyć a myśli że jest oswiecony bo ma chodnik i bibliotekę pod nosem choć książki nie przeczytał od dłuższego czasu.

   11
   2
 14. z borowego pisze:

  Zgadzam się. wreczyca nie może przeboleć, że wójt może coś zrobić dla innych. Oni by tylko chcieli dla siebie i dla siebie. A reszta ma tylko płacić podatek żeby wreczyca miała za co się bawić. Ja akurat w ostatnich wyborach poparlem Pietrulewicz ale uważam że Osinski też może dla gminy dużo zrobić bo ma dobre pomysły tylko najpierw musi się pozbyć tego pasożyta z Kalei.

  14
  1
 15. Edek pisze:

  Nie hasła wyborcze lecz działanie dla was będzie moim priorytetem. A ja się pytam gdzie jest ku ten priorytet?

  4
  4
 16. Obiektywna pisze:

  A może rozliczenie komitetu Pani pietrulewicz. Osiński był, Bros też. Teraz czas na Magdalenę

  9
  5
 17. krysia pisze:

  dzisiaj mieszka we wrocławiu jutro we wręczycy potem w gdańsku, człowieku no i co z tego? napisz choć jeden argument co złego jest w tym że nie jest z wręczycy?

  3
  4
 18. Mieszkaniec pisze:

  odwołać kominiarza !!!

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *