słabe opady śniegu
niedziela
Tomasz Osiński zapisał się w historii gminy. Tak źle nie było jeszcze nigdy!
10 listopada 2023 r. | 12:17
10

Kiedy robisz sobie ładne zdjęcia na tle samochodu, KGW, czy podczas imprez w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej, to myślisz, że ludzie nie widzą tego, co dzieje się w gminie. A w gminie dzieje się bardzo źle. Tak źle nie było nigdy w historii.

W powiecie kłobuckim, gorzej niż w gminie Wręczyca Wielka, jest tylko w Opatowie. Zamiast być liderem, pod wodzą Wójta Tomasz Osińskiego, gmina Wręczyca Wielka dołuje praktycznie we wszystkich rankingach.

Co najgorsze, i to w jednym z najbardziej prestiżowych i obiektywnych rankingach.

Od 19 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

gminy miejsko-wiejskie (898. gmin):
489. Krzepice - 37,60 pkt.
794. Kłobuck - 31,68 pkt.

gminy wiejskie (1513. gmin):
139. Miedźno - 47,59 pkt.
356. Panki - 42,75 pkt.
429. Przystajń - 41,88 pkt.
679. Popów - 38,70 pkt.
1278. Lipie - 31,96 pkt.
1387. Wręczyca Wielka - 29,82 pkt.
1391. Opatów - 29,72 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Tomasz Osiński zapisał się w historii gminy. Tak źle nie było jeszcze nigdy!”

 1. Dziadostwo pisze:

  zastał Wręczyce murowaną a zostawi drewnianą…

  12
  0
 2. Tadek pisze:

  A gnac dziada. Pszychodza bardzo ciezkie czasy jak na zady tak i samozady. Dobrze to juz bylo. Ludzie idac na wybory zostawiaja myslenie w domu i glosuja na cwaniakow i madrali i dlatego jest jak jest. Ludzie sa sami sobie winni

  12
  2
 3. Rys pisze:

  kto wybrał kominiarza na wójta?

  9
  0
 4. Artprawda pisze:

  Sami niestery tez na niego glosowalismy bo go dobrze nue znalismy,a on tak sie klanial i reke wszystkim podawal,teraz nawet dzien dobry nie odpowiada bo dobrze wie co ma na sumieniu,ale po takim to spływa…..Miejmy nadzieję że to się niedługo skończy.To jego kolesiostwa,układy i kariera i ludzie przejrzał na oczy.

  8
  0
 5. Tom pisze:

  Uchwały ustalają radni, tak jak w sejmie- prezydent, starosta, wójt je tylko podpisuje, trzeba to pamietac. Sami sobie radnych wybraliśmy co mają swoje lata i im już nie zalezy. Młodzi do 30 są ambitni i zdawają sobie sprawę konsekwencji głosowania. A u nas radni od kąd pamiętam są jedni i Ci sami.

  7
  4
 6. Marcin z Golec pisze:

  Tom co ty pieprzysz, wójt podaje radnym uchwały pod głosowanie, jaka w tej kadencji była jedną inicjatywa uchwalodawcza samych radnych? Proszę wymienić. Jeden wielki bałagan i dziadostwo poza wybranymi.

  5
  0
 7. Karolina pisze:

  Tom, radnym odpowiedzialnym za budżet był kiedyś Osiński, ba, on był nawet przewodniczącym komisji budżetowej, do czego doprowadził? A pomimo tego głupi lud to wybrał, barany jesteśmy

  7
  0
 8. Artprawda pisze:

  Teraz to już jedną klika,w jedną kaszę dmuchana,bo kto się z radnych wysłanie z klik i ten będzie be i dają mu odczuć.A wojt każe sługi muszą.To niestety tylko formalność to głosowanie pod wójta,Ci radni boją się temu cwaniaków sprzeciwić.

  4
  0
 9. mieszkaniec gminy Wręczyca pisze:

  No nie jest dobrze, a może być jeszcze gorzej. Wniosek z tego jeden, trzeba głosować z rozumem. Myślę ze należałoby nie głosować na osoby które były i są w radzie gminy, bo z tego co widać jest to towarzystwo wzajemnej adoracji. Niestety to nie wszystko, bo należałoby też zaktywować tą częsć społeczeństwa która była by skłonna przejąć stery władzy w gminie. Trzeba się oprzeć na ludziach uczciwych ale i skromnych nie goniących za stanowiskiem i wpływami. Jak tego wszystkiego dokonać – nie wiem, ale warto spróbować choćby poprzez otwartą i publiczną kampanię wyborczą do samorządów. Do tej pory kandydat lub radny był prawie nie znany i nie musiał się do niczego zobowiazywać – no to co miało go mobilizować do działania. Jestem za tym aby Ci co kandydująi są wybieranie publicznie ogłaszali swoje zamiary – programy i aby z nich byli rozliczani przynajmniej raz w roku. To nie mogą być typowe dobre fuchy za które bierze się pieniądze, myślę że trzeba trochę godności aby sobie powiedzieć -: nie działam to ustąpię miejsca innym. A tak swoją drogą to zwróćmy uwagę jak jest kierunkowana nawet ta skromna działalność gminy na naszym terenie i kto na tym korzysta.
  Źródło niepowodzenia jest jedno; to prywata.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *