zachmurzenie duże
poniedziałek
Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty
11 kwietnia 2018 r. | 10:36
0

Do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty doszło w miniony piątek, kilka minut po godzinie 12.00 na ul. Łukaszewicza w Szarlejce. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący od strony Częstochowy samochód marki renault, z nieustalonych przyczyn przejechał przez oś jezdni, po czym czołowo zderzy się z jadącym w przeciwną stronę rowerzystą. Po raz kolejny apelujemy do kierowców zachowanie koncentracji na drodze oraz spokojną i rozsądną jazdę.

W miniony piątek, kilkanaście minut po godzinie 12.00 oficer dyżurny otrzymał informację o wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na ul. Łukaszewicza w Szarlejce. Na miejscu okazało, że 60-letni kierowca renault, jadąc w kierunku Wręczycy Wielkiej, z nieustalonych przyczyn przejechał przez oś jezdni i czołowo zderzył się z jadącym prawidłowo rowerzystą. Niestety kierujący rowerem 70-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych. W zdarzeniu udział brała jeszcze 60-letnia kobieta, która jechała rowerem po chodniku kilka metrów za potrąconym rowerzystą. Kobieta widząc zdarzenie zdążyła zeskoczyć ze swojego jednośladu, który chwilę później również znalazł się pod kołami reault. Dzięki swojej reakcji kobieta nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Kierującą renault był 60-letni mieszkaniec Częstochowy, który w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu, w obecności prokuratora oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Tragiczne zdarzenie będzie zbadane przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Kierowca renault został zatrzymany, po czym pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wobec podejrzanego za stosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełniony czyn grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę. Bądźmy skoncentrowani podczas jazdy, unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *