zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Trwają działania “prędkość” w powiecie kłobuckim. Noga z gazu!
26 maja 2022 r. | 11:05
0

Od wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Głównym celem akcji jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. W czasie akcji drogówka wykorzystuje wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu kłobuckiego.

Podstawowym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Ponadto pamiętajmy, że zbyt wysoka prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *