zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
środa
Za tydzień wyrok w sprawie Wójta Henryka K.!
01 grudnia 2017 r. | 13:48
10

Dziś przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbyła się rozprawa, gdzie na ławie oskarżonych wśród ośmiu osób zasiadł Wójt Gminy Wręczyca Wielka - Henryk K (dziś był nieobecny). Wysoki Sąd zamknął dziś przewód sądowy i po wysłuchaniu stron zdecydował, że wyrok w sprawie m.in. Wójta Henryka K. zapadnie 8 grudnia o godz. 13:30.

Słuchając sędziego referującego sprawę, Prokuratora oraz obrońców, miałem wrażenie, że wyrok jest tylko kwestią formalną. Dowody w tej sprawie są bardzo mocne i tylko cud może uratować, w mojej ocenie, Wójta od utrzymania wyroku z pierwszej instancji.

Wśród obrońców oskarżonych, był m.in. mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka mec. Piotr Nowak.

Wyrok, jak już wcześniej podałem, zapadnie za tydzień.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Za tydzień wyrok w sprawie Wójta Henryka K.!”

 1. Maniek pisze:

  I tak do wyborow…

  0
  0
 2. Ignacy Kamiński pisze:

  no to za tydzień jesteśmy bez wójta

  0
  0
 3. ® pisze:

  Kurcze kupiłem na tą okoliczność szampana niestety musi poczekać jeszcze tydzień. Lecz i tak podtrzymuje swoje stanowisko. Co to za wyrok za 541 tyś 2 tyś do zapłaty ja tez tak chcę …. Ciekawe czy czasami ten wyrok nie zostanie podniesiony ze względu na nowelizacje przepisów np. zajęcie mienia własnego sprawcy do wysokości udowodnionego przestępstwa czyli 541 tyś. Ta sprawa nie powinna się tylko tak zakończyć jak Sąd chce to zrobić. Chyba ze nowy wójt wniesie jeszcze jeden pozew z urzędu czego teraz nasza rada gminy nie zrobiła oczywiście pozew przeciwko byłemu już wójtowi H. Krawczykowi.

  0
  0
 4. obserwator pisze:

  mam nadzieję, że nowy wójt rozgoni tą gminną klikę. Dla mnie może być to nawet ktoś z Pisu, byleby tylko zrobić porządek a w przyszłym roku wybory.. pozdrawiam wszystkich dla których dobro naszej gminy jest ważne…

  0
  0
  • ® pisze:

   W pełni popiera jestem za a nawet przeciw…. nie licząc dokładnie to ok. połowy obsadzonych stanowisk w gminie powinno się zmienić czy też wymienić osoby. W szczególności i na pierwszy ogień wszystkie osoby które otrzymują emerytury czy tez renty, następnie wszystkich którzy udają ze pracują.

   0
   0
 5. herod pisze:

  zgadzam sie w 100 procentach. patologia musi sie skonczyc

  0
  0
 6. strażak pisze:

  Ciekawa sprawa mec. Nowak jeszcze jako radny zainteresował organy ścigania nieprawidłościami a teraz broni oskarżonych ?

  0
  0
 7. ® pisze:

  Dzień 08.12.2017 właściwie jest za nami czy wiadomo coś o wyroku który to dzisiaj miał zapaść ostatecznie o 13.30 ?

  0
  0
 8. obserwator pisze:

  i jak tam?

  0
  0
 9. obserwator pisze:

  kompromitacja, przekręt i alkoholik dalej będą kręcić wałki w gminie.. Gmina powołuje komisję do walki z alkoholizmem a tymczasem w jej szeregach pracuje człowiek, który pod wpływem wykonuje obowiązki służbowe.. Jestem ostatnia osobą, która poparłaby PIS, ale jeżeli chodzi o sądy to zgadzam się z nimi , że jest to klika!! W Polsce ukradniesz batonik i pójdziesz do pierdla a jak nakradniesz miliony to nic ci nie zrobią..
  Mam nadzieję, że ten facet bez klasy i honoru nie wystartuje w przyszłym roku i wygra ktoś ze świeżym spojrzeniem na gminę i jej potrzeby. Pozdrawiam wszystkich komu leży na sercu dobro naszej małej ojczyzny..

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *