zachmurzenie duże
poniedziałek
Uciekając przed drogówką uderzył w ogrodzenie
16 grudnia 2022 r. | 13:24
0

We Wręczycy Wielkiej zakończyła się ucieczka 69-letniego kierowcy bmw, który mimo wyraźnych sygnałów dawanych mu przez mundurowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyznę zatrzymało ogrodzenie, w które uderzył uciekając. Okazało się, że mieszkaniec Częstochowy był po użyciu alkoholu - miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.

W miniony piątek, 9 grudnia, na ulicy Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej, patrol drogówki podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę bmw. Mundurowi dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania, jednak ten zignorował go i zaczął uciekać. Stróże prawa niezwłocznie ruszyli w pościg za pojazdem, który zakończył się niewiele dalej. Mężczyzna uciekając uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że samochodem kierował 69-letni mieszkaniec Częstochowy, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a badanie potwierdziło, że jest po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.

Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Oprócz niezatrzymania się do kontroli drogowej mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji oraz jazdę po użyciu alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *