bezchmurnie
29°
29°
poniedziałek
policja.pl
Udane zatrzymanie pijanego kierowcy w Grodzisku
31 sierpnia 2017 r. | 09:48
0

Dzięki zdecydowanej reakcji świadków, policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali pijanego kierowcę renault, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prawdopodobnie interwencja przypadkowych świadków pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Ponad 1,5 promile alkoholu w organizmie miał 45-letni kierowca osobowego renault, który w minioną niedzielę został zatrzymany przez policjantów w Grodzisku. Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło dzięki czujności i właściwej reakcji przypadkowych świadków, którzy kilka minut przed godziną 19.00 skontaktowali się z dyżurnym kłobuckiej komendy i przekazali informację, iż ujęli pijanego kierowcę.

Na miejscu okazało się, że mieszkanka i mieszkaniec gminy Kłobuck zauważyli jak do samochodu wsiadł mężczyzna, który mógł być nietrzeźwy. Po chwili samochód zaczął ruszać. W związku z realnym zagrożeniem jakie mógł spowodować pijany kierowca, świadek zdarzenia zdecydował się zatrzymać osobowe renault. Następnie mężczyzna odebrał kluczyki podejrzanemu kierowcy. W międzyczasie o całym zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny, który na miejsce skierował patrol mundurowych z Wręczycy Wielkiej. Po kilku minutach policjanci byli na miejscu. Podczas kontroli stanu trzeźwości 45-latka okazało się, iż mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do połowy 2019 roku. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd. Grożą mu bardzo surowe konsekwencje: wysoka grzywna, dożywotnia utrata prawa jazdy a nawet pobyt w więzieniu.

Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, można powiedzieć, że wzorowa reakcja i interwencja przypadkowych świadków pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. /KPP w Kłobucku/



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *