zachmurzenie duże
czwartek
ŚlUW
Uroczystości w Borze Zapilskim bez udziału wójta
31 sierpnia 2021 r. | 12:02
16

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska, wicewojewoda Robert Magdziarz, śląska kurator oświaty Urszula Bauer, mieszkańcy i przedstawiciele Wojska Polskiego uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami 75. rocznicy śmierci kpt. Stanisława Lisieckiego „Jaguara” oraz żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, które odbyły się w Borze Zapilskim. Zabrakło Wójta Tomasza Osińskiego.

"Uroczystość, której organizatorem było Stowarzyszenie Ziemi Częstochowskiej „Solidarność i Niezawisłość”, rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Jacka. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik znajdujący się w miejscu śmierci kpt. Stanisława Lisieckiego „Jaguara” oraz jego żołnierzy, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Podczas wydarzenia wicewojewoda Robert Magdziarz w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył przedstawicielowi rodziny kpt. Stanisława Lisieckiego nadany mu pośmiertnie Order Krzyża Niepodległości I Klasy" - czytamy w mediach społecznościowych wicewojewody Magdziarza.

PAWEŁ GĄSIORSKI

ŚlUW

ŚlUW

ŚlUW

ŚlUW

ŚlUW

 16 odpowiedzi na “Uroczystości w Borze Zapilskim bez udziału wójta”

 1. Polak pisze:

  Skoro żaden kolega medalu mu nie wieszał za Zasługi to po co miał tracić czas.

  25
  3
 2. KK pisze:

  on przychodzi jak mu heniek medal wręcza

  17
  2
 3. L. pisze:

  Gąsiu marny z ciebie redaktorek, doprecyzuj artykuł bo był zastępca. To chyba logiczne, że zastępował. Zapytaj lepiej dlaczego wielu mieszkańców tej wsi nie brało udziału w tych pisowskich uroczystościach. O tym sie głośno nie mówi.

  17
  14
 4. L. pisze:

  Heńka też nie widać. A on sie ostatnio lubi pokazac i pochwalić fotkami. Dopisz w tytule gdzie w tym czasie fotografował się Heniek?

  6
  4
  • boCHater pisze:

   Narracja nowej władzy przyjęta wobec tego opryszka, pijaka zwolnionego z milicji obywatelskiej za wódę i awantury jest może do przyjęcia przez władze, jednak żyją nadal mieszkańcy, którzy doskonale pamiętają jaki z Jaguara był bohater. Nie ma żadnego powodu, by szczególnie czcić jego pamięć.

   3
   0
 5. Jerrysen pisze:

  Tak tu mówimy że wójt jeździ tylko na odznaczenia więc się wystraszył i nie jeździ

  12
  0
 6. Listonosx pisze:

  Każdy wie ,że takie uroczystości zacieśniają wieży współpracy i wzajemnego zaufania nawet w biznesie a potem otwierają drzwi żeby coś załatwić- kolejny blamaz tego pana na stanowisku wojta , oprztytomnijcie wybory juz w 2022

  10
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Dokładnie Tak. Najlepiej jest potem narzekać czemu gmina nie dostał dofinansowania a inna dostała . I tu jest ta odpowiedz jak jest szansa zaprezentowania się na zewnątrz to już jest problem dla naszego włodarza. W końcu mamy prawie najbiedniejsza gminę w powiecie nic dziwnego skoro nic się nie robi dla przedsiębiorczości. Natomiast medalem dla wójta to Są wybory bo to one odzwierciedlają jaka wykonał pracę, a nie to co mu kolega na kamizelce zawiesił.

   10
   1
 7. Pisior pisze:

  Kazdy nazeka na PIS. Moze nie jest kolorowo ale jak wygra wybory niedaj boze PO to nie jednemu nabieze sie wody do dupy

  14
  6
 8. Zenek pisze:

  Nie było biesiady w Nowinach to nie było sensu przyjeżdżać, proste jak komin

  10
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *