zachmurzenie małe
-4°
-4°
środa
Henryk Krawczyk
Urząd ukrywa inspektorów nadzoru
23 maja 2018 r. | 10:31
2

Urząd Gminy Wręczyca Wielka nie jest transparentny i ukrywa informacje. Ale to chyba nie nowość. Tym razem urząd za wszelką cenę chce ukryć informację dotyczącą inspektorów budowlanych, którzy nadzorowali inwestycje w gminie. Sami mnie prosiliście o sprawdzenie tego. Teraz pozostaje zapytać, co ukrywa Wójta i urząd?

Urząd odmówił mi udostępnienia informacji w tym zakresie. Nie zgadzam się z decyzją urzędu, dlatego odwołałem się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie. Zobaczymy kto ma rację...

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Urząd ukrywa inspektorów nadzoru”

 1. ® pisze:

  Obowiązki oraz odpowiedzialność inspektora.
  Inspektor Nadzoru Budowlanego jest zobowiązany do kontroli prac realizowanych na terenie budowy. W czasie kontroli inspektora nadzoru budowlanego sprawdzane jest, czy prace budowlane przebiegają zgodnie z projektem, sztuką budowlaną oraz przepisami prawnymi. Do obowiązków inspektora należy także kontrola jakości materiałów zastosowanych podczas realizacji budowy.
  Inspektor jest odpowiedzialny za pełnienie nadzoru budowlanego. Wszystkie poczynione przez niego zaniedbania mogą sprawić, iż zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w której odebrane przez inwestora prace budowlane nie spełniają norm lub zostały wykonane niezgodnie z projektem budowlanym. W tym wypadku inwestor nadzoru może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Ciąży na nim obowiązek udowodnienia, że odbiór prac został przez niego dokonany w sposób należyty. Warto też wiedzieć, że odpowiedzialność inspektora jest ograniczona w czasie. Chodzi o to, iż inspektor nadzoru odpowiada wyłącznie za okres w którym sprawował kontrolę. Nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za nieprawidłowości budowlane, które powstały po jego kontroli.
  Na koniec trzeba podkreślić również, że inspektor nadzoru budowlanego nie musi dbać o interesy inwestora. Jego zadaniem jest jedynie dbałość o przeprowadzenie budowy zgodnie ze sztuką budowlaną oraz aktualnym prawem budowlanym.

  7
  0
 2. bWe pisze:

  i brawo! gonić tę sitwę. pewnie kolega Heńka albo inny pociot i suma na pewno przekroczyła zdrowy rozsądek kilka razy bo przecież trzeba się nachapać za wszelką cenę… i jeszcze biadolić że inwestycji nie będzie bo gmina zadłużona. wystarczy wejść do gminy i od drzwi czuć smród zgnilizny…

  5
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *