bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
Urząd uruchomił Punkt Obsługi Wniosków Czystego Powietrza
04 września 2019 r. | 09:51
11

Od wczoraj w Urzędzie Gminy Wręczyca Wielka działa Punkt Obsługi Wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze, w którym potencjalni wnioskodawcy uzyskają wszelkie niezbędne informacje do przygotowania wniosków oraz możliwość jego złożenia.

Punkt będzie czynny w każdy wtorek w godzinach 9:00 – 15:00. Informacje można uzyskać pod nr telefonu 34 3778430.11 odpowiedzi na “Urząd uruchomił Punkt Obsługi Wniosków Czystego Powietrza”

 1. Jerrysen pisze:

  Podstawa to piec 5 kategorii. Chcesz kolektory nie masz takiego pieca to wniosek odrzucony.
  Medialnie wyszło super wniosków będzie malo

  2
  2
 2. Olo pisze:

  Bardzo dobrze. Smrodzisz – nie ma kasy. Dostajesz moje pieniądze więc chociaż dzieci mi nie truj.
  A wniosków jest bardzo dużo, choć może akurat nie we wręczyckiej januszolandii.

  2
  3
  • Jerrysen pisze:

   Zobacz różnice między piecem 4 a 5 kategorii. Głównie kosmetyczne i papierek

   1
   0
  • Olo pisze:

   Wiem że między 4 a piątą klasa nie ma różnicy poza ceną ale co z tego. Uważam że w ogóle nie powinno być dotacji przy kotle piątej klasy jezeli jest na ekogroszek. Tylko pelet zrębki lub inna biomasa, gaz, pompa ciepła itp

   2
   0
  • Jerrysen pisze:

   Pewno masz rację bo ekogroszek to też węgiel. Niestety gaz czy zrebki wychodzą drogo może taniej byłoby z ziemnym gazem

   0
   0
  • Olo pisze:

   Byłoby taniej ale gazu nie ma i nie będzie.

   2
   0
 3. Mieszkaniec pisze:

  A jeśli ktoś już ma piec 5 kategorii lub piec na gaz czy też pompę ciepła to może ubiegać się o dotację na fotowoltanikę, jakie są w takim przypadku dofinansowania ?

  0
  0
  • Olo pisze:

   Albo pożyczka albo 5000 zł brutto. Plus możesz odliczać od podatku pit w następnych latach 18% wydanej na to kasy chyba że płacisz inną stawkę podatku.

   2
   0
  • Ania pisze:

   Jak już masz piec kupiony to nic z tego. Wiem bo pytałam, piec kupiłam na początku roku a dotacje dostaniesz jak go kupisz po złożeniu wniosku. Także lipa.

   0
   2
  • Olo pisze:

   Gość nie pyta o dotację na kociol tylko o dotację na fotowoltaikę, kocioł już ma.
   Oczywistym jest że najpierw składasz wniosek o dotacje a następnie kupujesz kociol, dotacja jest po to by zachęcić do wymiany źródła ciepła. W jakim celu miałabyś dostać dotacje skoro już kociol kupiłaś? W nagrodę?
   Ponadto co stało na przeszkodzie złożyć wniosek o dotację na początku roku gdy kupowałas kocioł? Z tego co pamiętam to program czyste powietrze już wtedy obowiązywał.

   2
   0
 4. Czytać, ludzie czytać. pisze:

  Ludzie trochę pomyśleć.
  Strona: http://www.nfosigw.gov.pl
  “Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku.”
  Więc wymiana kotła łapie się w cel projektu. Jeżeli ktoś ma kocioł 4 klasy to może go wymienić na kocioł 5 klasy. Nie ma problemu.
  Boli was bo nie da się łatwo kasy wyciągnąć a i tak uważam że tego typu dotacje mają skutek negatywny dla klienta. Skoro jest dotacja to dlaczego kotły nie mogą być droższe? I tak jedt dotacja. To samo jest z fotowoltaiką. Skoro jest 5tyś dotacji to cena wzropsła o 5tyś. Prawa rynku i sprzedawców.
  Rozwiązanie: Brak dotacji = tańsze kotły 5 klasy.
  Miłego dnia.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *