zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
VW Golf uderzył w Renault Megane. Sprawcą 19-latek
29 listopada 2019 r. | 09:42
6

Policjanci zajmują się sprawą 19-letniego kierowcy golfa, który we Wręczycy Wielkiej wyprzedzał na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną i spowodował kolizję z renault. To nie jedyny problem młodego kierowcy, gdyż wstępne badanie na obecność środków psychoaktywnych, wykazało obecność amfetaminy i marihuany w ślinie mężczyzny. Jeśli wynik badania krwi kierowcy potwierdzi obecność zabronionych substancji w jego organizmie, mężczyzna usłyszy kryminalne zarzuty, za które grożą surowe konsekwencje.

Kryminalni z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej zajmują się sprawą 19-letniego kierowcy volkswagena golfa, który w minioną niedzielę, 24 listopada spowodował kolizję groźną kolizję drogową.

Z ustaleń policjantów z drogówki wynikało, że młody kierowca golfa, jadąc od Truskolas w kierunku Częstochowy, wyprzedzał pojazdy stojące na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Ten sprzeczny z przepisami i bardzo niebezpieczny manewr zakończył się dwoma zderzeniami - najpierw w prawidłowo skręcające w ul. Mickiewicz renault, a następnie w sygnalizator świetlny.

Renault megane kierował 41-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących – oboje byli trzeźwi.

Wobec okoliczności powstania zdarzenia, a w szczególności bardzo ryzykownego manewru jakiego dopuścił się kierowca golfa, mundurowi zdecydowali przeprowadzić wstępne badanie na zawartość substancji psychoaktywnych w organizmie 19-latka.

Niestety, badanie przeprowadzone na mobilnym urządzeniu wykazało obecność amfetaminy i marihuany w ślinie młodego mężczyzny.

19-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Dodatkowo jeśli wynik badania krwi kierowcy golfa potwierdzi obecność zabronionych substancji w jego organizmie, mężczyzna usłyszy policyjne zarzuty, za które grożą surowe konsekwencje: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu. /KPP w Kłobucku/6 odpowiedzi na “VW Golf uderzył w Renault Megane. Sprawcą 19-latek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *