zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
środa
W Czarnej Wsi postawili antenę jednego z operatorów komórkowych
16 maja 2018 r. | 08:27
54

Wczoraj napisał do mnie jeden z Mieszkańców gminy w sprawie nadajnika BTS jednego z operatorów komórkowych. "Witam, chciałbym zapytać o nadajnik GSM który postawiono w czarnej wsi za cmentarzem. Dziś byl montaż nadajnika Nikt z mieszkańców nic nie wiedział. W porównaniu do budowy w kalei gdzie wstrzymano budowę i było o tym glosno".

Widzieliście coś o jego budowie? Nie przypominam sobie żadnej informacji na ten temat w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Wręczyca Wielka.

O szkodliwości tego rodzaju nadajników przy budynkach mieszkalnych, chyba nie trzba nikogo przekonywać. Czy ktoś z Was wiedział coś na temat tego nadajnika?

PAWEŁ GĄSIORSKI54 odpowiedzi na “W Czarnej Wsi postawili antenę jednego z operatorów komórkowych”

 1. Piotr pisze:

  W naszej gminie puszcza się projekty pod stołem więc nikt nic nie wiedział, no chyba że Pan sołtys Matyja w końcu to obok jego pol uprawnych

  10
  4
 2. Wyborca pisze:

  od kiedy jest tam maszt? wiedzieliście o tym?

  7
  1
 3. Kuba pisze:

  Wiadomo który operator komórkowy postawił BTSa ?

  0
  0
 4. Mario pisze:

  Paweł nie szukaj sensacji w kazdej gminie bo i tak nadal jestes małym nic nie znaczącym człowieczkiem . Chciałbys zasłynac ale nie wiesz jak. Tak ze daj sobie spokoj .

  10
  13
  • jerry pisze:

   To nie jest szukanie sensacji , nie jestem znajomym czy spokrewnionym z redaktorem tego portalu ale chyba po to jest żeby pisać o tym co się tu dzieje .

   10
   3
 5. Michał pisze:

  Wreszcie będzie zasięg 😀

  26
  6
  • ® pisze:

   Właśnie wszyscy chcą korzystać z telefonii komórkowej lecz bez nadajników tego się nie da robić, zatem nareszcie.

   10
   5
 6. jerry pisze:

  Najważniejsze ze na działce wielebnego, on już kasę przytulił .
  Ciekawe czy do pozwolenia dołączone były raporty oddziaływania środowiskowego

  10
  4
 7. Bemol pisze:

  Co do uja, rano jeszcze go nie było xD

  0
  2
 8. ja pisze:

  A tak w ogóle wiadomo dlaczego w Kalei wstrzymane ? Ktoś się bał ja kury jaka przestaną znosić ?

  1
  0
  • Krzysiek pisze:

   Raczej ludzie sie obawiali że bedzie jak w niektórych miejscach w Krakowie gdzie choruja cale osiedla tam gdzie jest największe promieniowanie elektromagnetyczne a skoro ten nadajnik będzie należał do P4 więc zapewne będzie nadawało też 4G ( LTE ) czyli najbardziej niebezpieczny zakres promieniowania ze względu na ogromne częstotliwości nadawania.

   9
   5
  • ja pisze:

   Akurat w Kalei ma stać w szczerym polu a jesli chodzi o historię z promieniowaniem to sorry nie jesteśmy w średniowieczu takie maszty są wszędzie i jakoś ludzie żyją

   7
   5
 9. Kapitanbomba88 pisze:

  A jakiej sieci ta wiezyczka??

  0
  0
 10. WYJEC pisze:

  A od kiedy to kiedy jakas budowa odbywa sie na terenie prywatnym trzeba ja zglaszac do publicznej wiadomosci??? Moze Pan Gasiorski od dnia dzisiejszego bedzie zglaszal do UM Blachownia wszystko co robi na swoim placu???

  4
  8
  • Krzysiek pisze:

   Wiec nie będziesz miał nic przeciwko temu jak Twoj sąsiad na swoim placu zrobi oczyszczalnie ścieków ? Skoro to jest kur.a szkodliwe dla wszystkich mieszkańców a inne wioski sie nie godzą na takie nadajniki to kur.a ludzie maja o tym nie wiedzieć i nie trzeba ich pytać o zdanie ? Wiec kur.a to jakaś niewola ze nie możemy mieć własnego zdania w tej sprawie ?

   8
   3
 11. piotrek pisze:

  BTS został wybudowany na gruncie należącym do sołtysa i wydzierżawiony na okres 10 lat.
  Inwestorem jest P4 Sp. z o.o. czyli operator sieci Play.
  Jeśli chodzi o legalności budowy to inwestor otrzymał pozwolenie na budowę o czym zostali poinformowani sądzi działki na której powstał maszt i to oni mogli zapoznać się z dokumentacją, wnieść sprzeciw bądź inne uwagi.
  Szkodliwość tego typu urządzenie pewnie jakaś występuję lecz czy zdajecie sobie sprawę jakie jest zagęszczenie nadajników np. w Częstochowie, Jeśli nie proszę zobaczyć:
  http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=&standards=gsm%2Cumts%2Ccdma%2Clte&bands=900%2C1800%2C2100%2C800%2C420%2C450%2C850%2C2600&center=50.80182%2C19.030803&zoom=11

  8
  7
  • Krzysiek pisze:

   Większe zagęszczenie ale mniejsza moc wiec na wioskach niedaleko takich nadajników jest śmiertelnie niebezpiecznie. Trzeba będzie zrobić pomiary jak zacznie działać. A tak na marginesie kraje które dbają o swoich obywateli to sygnał rozprowadzają kablowi i jest mnóstwo małych nadajników które są o wiele bardziej bezpieczne od nadajników dużych mocy. A w takim np Krakowie są miejsca gdzie masowo chorują całe osiedla ale co to ma obchodzić operatorów GSM, liczy sie tylko kasa a to ze teraz ludzie masowo chorują na raka to tylko taki mały szczegół 🙂

   11
   5
 12. Krzysiek pisze:

  Oczywiście na Kaleji ludzie jak sie dowiedzieli ze u nich maja postawić maszt to się nie zgodzili bo powoli ludzie zdaja sobie sprawe z tego jakie to jest szkodliwe( problemy ze snem i masowo zwiększone choroby łącznie z rakiem nie wspominając juz o zdychaniu zwierząt) ale tutaj bez wiedzy mieszkańców pod stołem wszystko przeszło. Sołtys chyba naprawdę nie ma pojęcia co mu tak naprawdę postawili pod domem.

  13
  4
 13. piotr pisze:

  Krzysiek jesteś żałosny nie masz zielonego pojęcia na ten temat a wypisujesz głupoty o szkodliwości nadajnika twoja komórka też w kieszeni proniejuje i o tym się nie muwi. Więc przestań pierdolić farmazony

  6
  13
 14. krzys? wszystok ok? pisze:

  krzysiu czy z glowa wszystko ok? moze starczy internetow i teorii spiskowych na dzis? moze niech mamusia i tatus zabiora kabel od komputera, co? a moze promieniowanie od mikrofali Ci zaszkodzilo?

  6
  7
 15. do krzysia pisze:

  a Ty chlopaczyno jestes z czarnej wsi? mieszkasz obok nadajnika? jak nie to na ch…… sie wypowiadasz

  3
  7
 16. Krzysiek pisze:

  piotr “muwi” ? Nie znasz podstaw swojego języka wiec kto tutaj jest żałosny ? Z debilem mam rozmawiać? Porównujesz telefon komórkowy do nadajnika GSM ? To tak samo jak byś porównał bateryjkę 1.5V do napięcia lini wysokiego napięcia: jedno nawet nie posmyra a drugie usmaży. Wystarczy trochę poczytać i zainteresować sie tematem aby wiedzieć jakie to jest kur.a szkodliwe ale na argumenty porozmawiamy jak ukończysz szkole podstawową.

  4
  5
  • Krzysiek pisze:

   Pioterek napisałem 3 komentarze w ciagu 10 min wiec przynajmniej sie podpisuj i bardzo mnie ciekawi skąd Ty kur.a wiesz że nie mieszkam w okolicy nadajnika ?

   3
   3
 17. bo wiem pisze:

  cisie to nie okolice nadajnika

  0
  4
 18. tomek pisze:

  Po prostu cię chuj szczela ze to postawili tu a nie na twojej posesji krzysiek

  2
  4
  • Krzysiek pisze:

   Jak by postawili na mojej posesji to musiał bym być samobójca aby sie z czegoś takiego cieszyć.

   5
   3
 19. Krzysiek pisze:

  Ciśnie ? Na pytanie skąd masz takie informacje odpowiadasz: “bo wiem”. Raz ze analfabeta to do tego jeszcze debil wiec nie ma sensu dalej dyskutować.

  5
  2
  • Wyjec pisze:

   Sąsiedzi byli poinformowani i nie wyrazili sprzeciwu więc nie pisz głupot z łaski swej. A tak w ogóle zauważam za na każdym portalu Gąsiorski ma krzykaczy którzy rozdmuchują sprawę

   2
   5
 20. tomek pisze:

  Masz rację z debilem niema co dyskutować wieża jeszcze nie podlonczona a już ci głowę napromieniowani. Nie pisz więcej bo naczytales się za dużo bajek. I kup sobie Chełm może cię uchroni

  4
  4
 21. Marcin pisze:

  Jak sie o czymś nie mówi w telewizji to nie znaczy że tego nie ma, no niestety ludze maja to do siebie że jedynie słuchają telewizji i tylko w nią wierzą i nawet jak takiemu człowiekowi ktoś napluje w twarz to powie że pada 🙂 Jasne że to jest szkodliwe i to bardzo ale to jest temat niewygodny aby głośno o tym mówić i to raczej dlatego wszystko przeszło bez wiedzy mieszkańców. Zabawne jest też to że mieszkańcy Kaleji mieli trochę więcej oleju w głowie i powstrzymali budowę masztu. Zabawne jest też to ze stoi obok kościoła , pewne czarna mafia kościelna tez swoje brudne lepkie łapska w trym mieszała.

  8
  5
 22. Wyjec pisze:

  A tak w ogóle to jestem ciekaw jak bardzo szkodliwe są ścieki wypompowywane przez mieszkańców za płot? Jak myślicie co jest bardziej szkodliwe nielegalne ścieki z szamb wylewane w pola i nieużytki czy nadajnik?

  2
  4
 23. tomek pisze:

  Albo palone śmieci w piecach plastiki i itp. to już nie jest szkodliwe?

  2
  4
  • Wyjec pisze:

   A to się trzeba Krzyśka zapytać bo jest znawca od szkodliwosci. Bo na te tematy jakoś nigdy nie widziałem żadnego tematu ani komentarzy

   2
   4
 24. tomek pisze:

  Pojechał do szpitala po szczepionkę na odzialowywanie promieniowania

  6
  5
 25. tomek pisze:

  Ludzie się sami trują papierosami alkoholem ile jest sztucznych konserwantów w żywności w szedzie Hemia w produktach i jest jakoś dobrze?

  3
  3
 26. ja pisze:

  Przepraszam ale z całym szacunkiem dla pana Krzyśka
  Cała moja dotychczasowa wiedza na temat promieniowania łączności bezprzewodowej (m.in GSM itp) została obalona przez niego w sposób nadużywania słowa “kur.a” i ogólnej chamskiej wypowiedzi
  Chciałbym przypomnieć że w odległości kilkudziesięciu metrów od nadajnika szkodliwość jest zerowa
  A poza tym co się będę produkował zapraszam do lektury mnóstwo jest artykułów w internecie na ten temat

  4
  4
 27. bo wiem pisze:

  ale ten chloposzek jakim jest krzysiu naczytal sie stron internetowych w stylu stopzet itp i teraz pieje kogucik, ze promieniowanie gsm niszczy komorki mozgowe, kury nie niosa i cholera wie co jeszcze. najbardziej go boli, ze postawiono ten maszt niby bez konsultacji z nikim na czarnej wsi, gdy on jest z cisia.

  3
  3
 28. ojjj krzysiu pisze:

  krzysiu patrzac po Twoich wpisach to juz piszesz sam sobie tutaj z kilku kont 😀

  1
  3
 29. tomek pisze:

  Otóż sąsiedzi dostali zawiadomienie o wszczęciu postępowania .zgodnie z artykułem. 61 & 4 kodeksu postępowania administracyjnego zawiadamia m o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wniosku złożonego w tutejszym Starostwie Powiatowym dniu 24.10.2017r (uzupełnianego w dniu 17.11.2017r) przez P4 Do. z o.o.z siedzibą w Warszawie ul. Taśmowa nr 7 o pozwoleniu na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Play numer 7004A do realizacji na działce nr ewidencji. 60/4 położonej w miejscowości Czarna Wieś gminy. Wręczyca Wielka. W związku z powyższym w ciągu 7 dni od dnia otrzymania niniejszego zawiadomienia można tut. Starostwo pok. Nr 111 (2 piętro) zapoznać się z zamierzeniami inwestycyjnymi wnioskodawcy oraz zgłosić ewentualne zasczezenia i wnioski. Otóż były wysyłane takie pisma mieszkańcom mieszkających w pobliżu wieży. Starostwo o tym wiedziało jak i wujt gminy. Nikt się nie sprzeciwił.

  3
  4
  • Michał pisze:

   No i bardzo dobrze, że się nie sprzeciwiali, wreszcie będę mieć zasięg na wiosce 😀 P.S., kto to jest wujt?

   6
   3
  • ojjj krzysiu pisze:

   ps. co to sa zasczezenia

   2
   1
 30. tomek pisze:

  Wujt naszej gminy

  0
  3
 31. Mała pisze:

  No. Nie mogę ? co za gówno-burza 🙂 aż miło poczytać:)

  1
  2
 32. Czeczeń pisze:

  Nie rozumiem skąd takie oburzenie wśród mieszkańców , jestem jednym z nich i nie mam nic przeciwko powstałej budowie , owszem , że pewne promieniowanie istnieje i to jest nie uniknione gdyż w dzisiejszych czasach nadajniki wysyłające promieniowanie są w 70-90% domostw ( Wi-Fi , telefony etc.) Pragnę tylko przypomnieć , że dookoła nas te nadajniki są np. Blachownia , Wręczyca , herby . Najciekawszym przykładem będzie tutaj klepaczka , która sama w sobie jest nadajnikiem i również emituje promieniowanie , ale telewizorek się fajnie ogląda prawda ? . Śmieszna petycja odnośnie usunięcia nadajnika dotarła także do mnie , podpiszą ja starsi ludzie , którym się wmowilo że umrą razem ze zwierzętami .. Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat , ja mam takie że to czysta paranoja . Dziękuję i pozdrawiam

  6
  5
 33. ania pisze:

  Jakby to było tak strasznie szkodliwe to by takich nadajników nie stawiali. Robicie z igły widły.

  3
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *