bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
W gminę zainwestowano ponad 61 mln zł!
20 lutego 2019 r. | 11:11
7

Polska Agencja Prasowa na podstawie danych GUS opublikowała zestawienie wartości projektów unijnych w poszczególnych gminach w Polsce. Od 2014 roku do czerwca 2018 roku w gminę Wręczyca Wielka zainwestowano aż 61 023 093 zł. Dla porównania, w Kłobuck w tym czasie zainwestowano aż 101 054 098 zł.

Dane te dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie gminy i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez urząd. Większość pieniędzy zostało zainwestowanych w drogi (budowa autostrady, przebudowa dróg wojewódzkich i powiatowych, itp.). Nie oznacza to, że tak wspaniałym Wójtem był Henryk Krawczyk. Niestety.

Liderem zestawienia jest Warszawa ok. 17 mld zł, przed Łodzią - 7,2 mld zł i Krakowem - 5,1 mld zł. Wysoką 11. pozycja przypadła również mazowieckiej gminie Wiązowna, przez którą przebiega budowany, przy wsparciu środków unijnych, odcinek drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Wartość projektu, który wywindował tak gminę, to niemal 2,3 mld zł.

Na końcu zestawienia GUS znalazły się trzy gminy wiejskie z woj. łódzkiego: Oporów, Dąbrowice i Ostrówek, gdzie wartość realizowanych projektów w połowie 2018 roku opiewała na mniej niż 25 tys. zł. /Samorząd PAP/

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “W gminę zainwestowano ponad 61 mln zł!”

 1. w pisze:

  przydałaby się jeszcze dla porównania informacja jak inne sąsiednie gminy wypadają, np. Herby, Przystajń, Lipie to by lepiej zobrazowało poziom działań w naszej gminie niż dane jakiejś tam Dąbrowicy.

  3
  2
  • Nanita pisze:

   Nie pisze bo wtedy wyszoby że te 61 baniek to całkiem sporo
   Np gmina Poraj 44 bańki, gmina Panki 8 baniek

   6
   0
 2. Mieszkaniec pisze:

  O tak trzeba zwrócić szczególną uwagę na przebudowę z tych pieniędzy drogi z Wręczycy Wielkiej do Puszczewa przez Borowe. Droga niby miała być umocniona i poszerzona tak nam mówi tablica z wydanych pieniędzy UE. Ta cała modernizacja polegała na wyfrezowaniu drogi i położenia ponownego dywanika asfaltu wątłej jakości co najgorsze niestety na nieprzygotowane podłożę a poszerzenie polegało na 5cm warstwie położonego dywanika na ziemi. Jadąc obecnie są widoczne łaty na tak wspaniale zrobionej drodze o ciągle przybywających dziurach nie wspominając wraz z rozjeżdżającym się asfaltem na boki gdyż brak jest utwardzonego pobocza. Taka droga po przebudowie powinna nie być dotykana przez minimum 10 lat a tą trzeba było ratować już po roku. Zapytam wprost kto z Nazwiska był z gminy odpowiedzialny za tą inwestycje to że firma zwinęła się po wykonaniu (odebraniu pieniędzy to wiem.

  8
  2
 3. znawca pisze:

  a nowy wojt juz na urlopie… chyba sie juz zmeczyl… hahaha :]

  5
  2
 4. Stachu pisze:

  dobrze że ma Marka i Bogdana, pomogą z całych sił

  5
  2
 5. Rudik pisze:

  wójt się nie zmęczył on dopiero bierze rozbieg. Zobaczcie wszyscy jak zmienia gminę po tych 40 latach. Sekretarz aż odeszła na emeryturę. Reszta ekipy poprzedniego 70 letniego wójta bez zmian na szczęście bez zmian. Nasz wójt z tego co widać lubi starsze pokolenie pracowników, w wieku co najmniej jego rodziców jak i nie dziadków. Przecież można pracować do 100 lat. Gmina pięknieje w oczach szczególnie teraz. Dobrze że przyszli ludzie z Kłobucka może nasz wójt zobaczy co wniosą z wielkiego miasta

  9
  2
 6. Bueno pisze:

  To chyba nie tak źle w porównaniu do sąsiednich gmin. Panki 8 mln. Blachownia 32 mln a też autostradę tam budują.

  7
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *