bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
W piątek nastąpi próba przejęcia Rady Gminy Wręczyca Wielka. Czy Prubant straci władzę?
21 października 2019 r. | 11:00
13

Potwierdziła się nasza sensacyjna informacja o wniosku o odwołanie m.in. przewodniczącego rady - Marka Prubanta. Właśnie ukazała się informacja o zwołaniu na piątek 25 października sesji, podczas której będzie rozpatrywany ten wniosek. Będą również rozpatrywane wnioski o odwołanie wiceprzewodniczących rady Artur Klorka i Wiesława Żerdzińskiego oraz przewodniczących komisji Budżetowej, Polityki Społecznej, Rewizyjnej i Skarg i Wniosków.

Poniżej porządek obrad sesji. Początek sesji o godz. 12:00.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “W piątek nastąpi próba przejęcia Rady Gminy Wręczyca Wielka. Czy Prubant straci władzę?”

 1. Beti pisze:

  Pytanie tylko w czyje i czy w lepsze ręce. Bo niestety, ale większość robi tam SWOJE interesy, a nie interesy swoich miejscowości i wyborców. Z pomysłami OSP Truskolasy i ich finansowymi ambicjami na czele.

  19
  2
 2. Mieszkaniec pisze:

  Jak by na to nie patrzeć w końcu jakieś odważne posunięcie przynajmniej dobry kierunek aby coś zmienić w gminie i może okazać się że na dobre.

  16
  4
 3. Janusz pisze:

  Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred wydymać was

  4
  2
 4. Mirek pisze:

  No, i teraz wszystko wróci na dawno, dawno temu wytyczone przez Henia i Mareczka tory. Przez ponad 40 lat byliście szczęśliwi, to będziecie dalej ?

  3
  2
 5. Obserwator pisze:

  A co na to pan Wójt?

  6
  1
 6. Adam Przybysz pisze:

  Przeglądałem oświadczenia majątkowe radnych. Znam osobiście 1 osobę,pozostałe osoby tylko z transmisji obrad sesji .Żadnej z osób nie chcę ubliżyć ale po zatrudnieniu i zachowaniu na sesjach widać poziom naszych radnych.Pytam kto na nich głosował?Ja też się wstydzę za osobę na którą głosowałem ,ja i moja rodzina. Wstyd jak oni reprezentują swoich wyborców. Pani Małgorzata Zatyka na pierwszym posiedzeniu złożyła wniosek o podwyższenie wynagrodzenia Wójtowi Panu Osińskiemu i radnym.Jeszcze nic nie zrobili a już zadbali o siebie. Pani Anita Taborek tylko zabrała głos żeby nie robić to na pierwszej sesji bo będzie to źle przyjęte przez społeczeństwo ale wniosek przeszedł jednogłośnie. Gmina Wręczyca Wielka jest na drugim miejscu w województwie śląskim pod względem zadłużenia, prawie 31 mln.zł,nie licząc przyznanego kredytu w kwocie 3 mln.zł, który ma być przeznaczony na spłatę poprzednich kredytów,zadłużenie w 2019 r wzrosło o kolejne 359 tys.zł. Jeżeli długi nie będą spłacane dochodami Gminy tylko kolejnymi kredytami to “nasi wspaniali radni” doprowadzą do bankructwa.Pan radny Żerdziński podczas sesji gdzie rozstrzygały się sprawy dotyczące dotyczące dotacji dla OSP Truskolasy. Kalei, Bieżenia stwierdził , że komisje przygotowują projekty uchwał i rada nie będzie zajmowała się ich treścią tylko ma przegłosować. Z tego wynika , że 3 osoby decydują za 15 osób.Dotacja została przyznana dla OSP Kalej bo tak życzył sobie Pan Marek Prubant, nie ma to żadnego uzasadnienia.Przeciwna przyznaniu dotacji dla OSP Truskolasy była Pani Zatyka z uwagi na to ,iż nie udostępniono jej w terminie ksiąg rachunkowych, nie znam się na tym ale chodziło o rozliczenia.Pytam publicznie Panią Zatykę jaki przepis prawny zabrania przyznania dotacji do zakupu samochodu bojowego dla OSP jeżeli jednostka nie ujawni w wyznaczonym terminie rozliczenia finansowego ?Uważam ,że wobec osoby winnej zaniedbania powinny być wyciągnięte konsekwencje a nie może na tym cierpieć społeczeństwo Truskolasów.Sesja 25 października powinna być ciekawa ale wątpię aby Marek Prubant stracił swoją pozycję.Uważam, że jeszcze w tym roku powinno być ogłoszone referendum.Apeluję o udział w sesji.Ja ze względu na obowiązki służbowe nie mogę być na sesji ale prawdopodobnie będę oglądał transmisję.

  29
  4
  • kolasty pisze:

   a czy przypadkiem nie jest wlasnie tak ze to komisje są od ustalania treści uchwał a rada gminy ma po prostu glosowac za lub przeciw?

   5
   0
 7. Ilonka pisze:

  Społeczeństwo Truskolasow będzie cierpiało przez OSP Truskolasy jeśli w przyszłym roku uda się skok OSP na fundusz sołecki.

  8
  3
 8. Adam Przybysz pisze:

  Do: Kolastego. Oczywiście ,że poszczególne komisje przygotowują treści projektów uchwał, ale są to tylko projekty.Uchwałami są dopiero po przegłosowaniu. Po to są projekty aby można nad nimi dyskutować i przyjąć ostateczną treść .Przy Twoim rozumowaniu rada gminy nie miała by wpływu na treść uchwał”maszynka do glosowania” Tak się obecnie dzieje i widać już wyniki.Każdy ciągnie w swoją stronę a nie dla dobra ogólnego.Czas ogłosić referendum i przegonić to całe towarzystwo.

  7
  4
 9. Fidel pisze:

  No i jak tam wyszła “próba przejęcia wladzy” ?? 😀

  4
  0
 10. Janusz Wręczycki pisze:

  Panie prezesie Marku, melduję wykonanie zadania! Wszyscy kupieni zagłosowali, tak jak pan prezes nakazał. Pan prezydent Tomasz jest ukontentowany ? Ku chwale gminy!

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *