zachmurzenie umiarkowane
wtorek
W SP w Kulejach o odpowiedzialności
17 października 2022 r. | 12:28
0

Mundurowi z kłobuckiej komendy udali się z wizytą do uczniów Szkoły Podstawowej w Kulejach. Podczas spotkania z policjantami młodzi ludzie usłyszeli, jakie postępowanie może prowadzić do konfliktów z prawem, a także co grozi za łamanie obowiązujących przepisów. Stróże prawa zwrócili również uwagę na zagrożenia i mowę nienawiści w sieci.

Praca profilaktyczna to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Mundurowi, realizując swoje codzienne obowiązki, przeprowadzają między innymi liczne spotkania w szkołach. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Kłobuccy policjanci wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęli właśnie taki cykl spotkań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. W miniony wtorek profilaktyk społeczny st. asp. Agnieszka Furgalska wraz z mł. asp. Aleksandrą Śledzioną spotkały się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kulejach.

Głównym celem zajęć było omówienie przykładów niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachowań, które mogą prowadzić do konfliktów z prawem. Oczywiście nie zabrakło również tematów dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich.

W swoim wystąpieniu, policjantki zwróciły także uwagę na zjawisko cyberprzemocy oraz destrukcyjnej mowy nienawiści występującej w sieci i apelowała do swoich słuchaczy o świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na całe późniejsze życie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *