zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Włamania na terenie gminy i powiatu. Policja ostrzega!
27 stycznia 2021 r. | 11:33
0

Mundurowi ostrzegają przed kradzieżami z włamaniem do domów jednorodzinnych, domków letniskowych, mieszkań i garaży. Pamiętajmy, że najlepszą ochroną przed włamywaczem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka.

Najczęściej sprawcy dostają się do wnętrza poprzez wybicie szyby w oknie lub drzwiach balkonowych (tarasowych). Przedmiotem zainteresowania przestępców zazwyczaj są pieniądze i biżuteria, a także elektronarzędzia. Prawdopodobnie sprawcy mogą przed włamaniem obserwować dom czy mieszkanie.

W celu uniknięcia utraty pieniędzy, biżuterii, dokumentów i innych cennych przedmiotów bezwzględnie należy przestrzegać kilka prostych zasad:

  • Unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy, warto zdeponować je w banku.
  • Zapisz marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (telefon, laptop, kamera, aparat fotograficzny). Te, które nie posiadają numerów, oznacz swoimi inicjałami lub na przykład numerem telefonu albo datą urodzenia, sporządź dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, zegarki, antyki) - w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością.
  • Zamontuj system alarmowy, włączaj go zawsze na noc i gdy wychodzisz z domu.
  • Wychodząc z domu zamknij wszystkie okna i drzwi, także piwniczne i inne, przez które można dostać się do wnętrza.
  • Równolegle z zabezpieczeniem mieszkania w zamki, alarmy, podwójne drzwi nie zapomnij o jego ubezpieczeniu w firmie ubezpieczeniowej, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

Najlepszym zabezpieczeniem domu lub mieszkania pod naszą nieobecność jest życzliwy sąsiad. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”. Pamiętajmy, że natychmiastowe zgłoszenie o włamaniu daje większe szanse na wykrycie sprawcy.

Kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200 lub 112.

Najlepszą ochroną przed złodziejem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka! /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *