bezchmurnie
29°
28°
poniedziałek
Wójt blokuje powstanie klubu dziecięcego w Borowem
13 października 2023 r. | 11:42
11

Mieszkanka gminy Wręczyca Wielka, Renata Matyja ma problem. Matyja od dłuższego czasu walczy o możliwość utworzenia klubu dziecięcego w budynku po byłym sklepie w Borowem. Inwestycja ma pochłonąć 653 528.87 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 270 000 zł. Mimo próśb i wniosków kierowanych do Wójta Gminy Wręczyca Wielka Tomasza Osińskiego, ten nie chce jej wydać zgody na zmianę sposobu użytkowania budynku handlowego na budynek usługowy.

Sprawa może mieć drugie dno, bowiem jeden z mieszkańców Puszczewa (gdzie mieszka Wójt) zamierza otworzyć podobny klub właśnie w Puszczewie.

- Prawdopodobnie przez upartość gminy i wójta stracę dofinansowanie, ale cały czas jestem zainteresowana otwarciem klubu w Borowem - mówi w rozmowie z nami Renata Matyja.

Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie, które przyznało rację Matyi.

Poprosiłem o komentarz wójta, który podtrzymuje swoje stanowisko.

Klub dziecięcy jest jedną z form opieki nad małymi dziećmi (do 3 r.ż.), których celem jest pomoc rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi (opieką nad dziećmi).

Klub dziecięcy, podobnie jak żłobek, jest zbiorową formą opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Nowelizacja ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wprowadziła z dniem 1 stycznia 2018 r. istotne zmiany w zakresie klubów dziecięcych. Kluby dziecięce są instytucjami mniejszymi i bardziej kameralnymi niż żłobki – mogą mieć nie więcej niż 30 miejsc.

Poniżej dokumenty w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Wójt blokuje powstanie klubu dziecięcego w Borowem”

 1. Lena pisze:

  kto z Puszczewa

  10
  0
 2. NOWAK pisze:

  ZA TAKIE POSTĘPOWANIE POWINNA BYĆ NATYCHMIAST DYMISJA I POWRÓT NA KOMINY!

  9
  2
 3. Anka pisze:

  Pracę przy budynku jak widać się posowają, dziwi mnie tylko budowa ogrodzenia od ul.Nowej słupki są umieszczone w połowie chodnika. Co doprowadza do zabrania tym samym przejścia dla pieszych to jeszcze od ulicy długiej niech ogrodzą przystanek i słup ogłoszeniowy.

  9
  2
 4. Kris pisze:

  Wójt już nie lubi dzieci!!!. Przykład:
  Stypendium Wójta w kategorii artystycznej tylko I miejsca, a dzieci ,które zajęły drugie i trzecie zdyskryminowane. Za to w kategorii sportowej wszystkie miejsca brane pod uwagę. Dlaczego??????

  10
  0
  • Xxx pisze:

   Jeżeli właściciele gruntu mieliby ogrodzić swój plac to musieli by wejść w połowę drogi. a nie tylko w chodnik. Jest nawet ślad na drodze gdzie powinno być ogrodzenie. Przystanek autobusowy i słup ogłoszeniowy też jest w ich działce. Nawet Szabo budynku obok gdzie są mieszkania i biblioteka jest na ich posesji. chcieli dogadać się z wójtem ale jak widać bez reztatu

   2
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Zatem niech ogrodzą tak jak powinni tylko niech nie zapomną zgłosić tego faktu do gminy bo jest taki wymóg i ulica Nowa będzie ulica bez wyjazdu jednokierunkową gdyż w tym miejscu nie spełni ulicy dwukierunkowej. Sprawa druga to budowane szambo przez Bibliotekę mam nadzieje ze będzie wyjątkowo szczelne aby nie zanieczyszczać gminnej studni głębinowe która jest tuz obok.

   8
   0
 5. Mieszkaniec pisze:

  Proszę zobaczyć ją wygląda boisko na Borowym ….Tragedia nic tu nie ma jedynie stary płot i dziadostwo droga dziurawa ,stoi tam jakiś budynek …morze z niego coś by się dało zrobić…świetlicę ….plac zabaw morzna by było tam zrobić dla dzieci, boisko odnowić …..

  3
  0
 6. Mieszkaniec pisze:

  JUZ PO NOWYM ROKU WYBORY SAMORZĄDOWE PORA ZMIANY WÓJTA …🤭
  Droga w Borowym ul Sportowa Ruina !
  Kanalizacja Brak!
  Boisko Ruina !
  Plac Zabaw Brak !
  Chodniki Brak!
  Zapraszam mieszkańców Borowego z różnych ulic o opinie z całej miejscowość .Musimy coś z tym zrobić!!!Pozdrawiam

  5
  0
  • Mieszkaniec Borowe pisze:

   Prawie wszystko się zgadza oprócz tego Placu Zabaw . Plac zabaw znajduje się na ul. Nowej przy studni głębinowej

   1
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *