zachmurzenie duże
poniedziałek
Wójt chce zlikwidować oddział przedszkolny w Grodzisku
22 grudnia 2021 r. | 12:10
11

Kolejny dziwny pomysł włodarzy gminy Wręczyca Wielka. Wójt chce zlikwidować oddział przedszkolny w Grodzisku, który znajduje się przy ul. Kłobuckiej 1.

Nie wiem, co na to rodzice, ale uchwała będzie procedowana na najbliższej sesji.

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Wójt chce zlikwidować oddział przedszkolny w Grodzisku”

 1. z Grodziska pisze:

  Po naszym trupie …, najpierw zbiornik za 4500 zł wyceniono, a teraz oddział a później szkołę zlikwidować ? Ciekawe jakie stanowisko i mądrości Wineckich …

  19
  4
 2. Jerrysen pisze:

  Uzasadnienie trochę dziwne .Nie można umyć kubków .
  Może taniej kupić zmywarkę .
  A z drugiej strony jakie to rozwiązanie przenieść dzieci do innej miejscowości jednak odległej od obecnej .Może przenieść np do Truskolas z Grodziska tez można .
  Co z dowozem małych dzieci autobus to nie jest rozwiązanie ,jak sobie wójt wyobraża powóz 3 letniego dziecka z kim z rodzicem i potem bedzie ich autobus rozwoził .
  To jest właśnie powodu dla którego dzieci jest coraz mniej zamiast dawac kolejne 500+ może zapewnić więcej żłobków i przedszkoli a nie jeździć z dziećmi po innych miejscowościach

  12
  3
  • Gen pisze:

   Dobry rząd ci żłobków nabuduje a utrzymanie zwali na samorząd. Przy okazji wprowadzi wspaniały nowy ład i upier….. wpływy samorządów by jak najbardziej się zadłużały. A później przyjdzie swojak i kupi gminę za grosiki. Polin rodzi się na naszych oczach.

   7
   6
  • Polak pisze:

   Słuchaj Gen jakie będą skutki Nowego Ładu to dowiemy się za kilka lat czas pokarze jak to wyszło. Natomiast 20 lat temu Nowego ładu jeszcze nie było a w Polsce rozpoczęły się likwidacje Szkól Komisariatów policji szpitali itd.-Może nie pamiętasz. Kosztem tych likwidacji powstawały Powiaty i 3 razy większe rodzinne urzędy gminne. Dobrze zarządzane Samorządy potrafią ściągnąć inwestorów dzięki czemu są wpływy do Gminy. Natomiast większość tylko się ogląda na przelew z Warszawy bo dupy nikomu nigdzie nie chce się ruszyć. A jak nie ma przelewu to jest Płacz że nic nie dostali , Ale to nie problem wtedy podniesiemy podatki mieszkańcom żeby NAM Starczyło. Myślę że bardzo dobrze by było gdyby gminy przeszły w ręce prywatne wtedy by się okazało że koszty utrzymania tych molochów okazały by się 3 razy mniejsze a zaradność 3 razy większa.

   9
   1
 3. Zgaga pisze:

  Wójt traktuje gminę jak swój folwark….tylko zapomniał, że człowiekiem się jest a wójtem się bywa…a działać ma dla dobra ogólnego nie dla własnego…. Na nic w gminie pieniędzy nie ma poza podwyżkami dla władzy! Przedszkole w Grodzisku ma pełne obłożenie i na przedszkolaków jest subwencja, wiec gmina jakoś nie jest obciążona! A likwidacją to wójt już straszył rodziców w zeszłym roku, gdy domagali się równego traktowania z jednostką macierzystą we Wreczycy! Szkoła jest stworzona dla uczniów a nie dla przedszkolaków, które potrzebują innych warunków do rozwoju!

  10
  2
 4. Grodziszczok pisze:

  Minie Osiński a szkoła przetrwa, już Krawczyk rękę podnosił na szkołę w Grodzisku ! Nie tędy droga, może Wielce Szanowny Pan Radny z Grodziska dla przykładu zrzeknie się diety i zasili UG aby nie wpadał na takie pomysły?

  11
  1
 5. Sms pisze:

  Poszukajmy wspólnie wójtowi oszczędności na początek mam pytanie ile faktur przypada do zaksięgowania na jedną księgową bo w biurze rachunkowym ok 1500?
  Pytanie 2 co w dziale ewidencji ludności mają do roboty 3 urzędniczki to tego wyposażone w komputery ?
  Mój wniosek taką
  małą gminę jest w stanie zastąpić komputer ,więc udawajny ,że tego urzędu potrzenujemy

  9
  0
 6. Heniek pisze:

  A co robi właściwie Pani od strażaków OSP? Cały etat jest faktycznie na to potrzebny ?

  8
  1
 7. Mareczek pisze:

  Oj coś się wójt na Grodzisko zdenerwował, przedskole, OSP do likwdacji co będzie dalej, może asfalt pozwija.

  9
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *