bezchmurnie
29°
28°
poniedziałek
mat. wyborczy
Wójt kłamał w decyzji w sprawie faktur. Sprawa znowu trafi do SKO w Częstochowie
19 stycznia 2024 r. | 12:38
4

Żenujący poziom kłamstw zaprezentował Wójt Tomasz Osiński w swojej decyzji w sprawie udostępnienia mi informacji publicznej w postaci faktur z firmy PPHU Marcin Nowak. A chodzi o faktury za tonery do drukarek.

Mimo iż wygrałem już w tej sprawie z wójtem przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gliwicach (sprawa podobno trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego na skutek kasacji wójta) oraz Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie, to wójt ponowie wydał decyzję odmowną.

W decyzji wójt stwierdził, że udostępnienie w mojej ocenie ok. 25 faktur zajmie oddelegowanemu pracownikowi gminy - informatykowi aż 37 godzin. Informatyk będzie musiał ręcznie przeszukać niezliczoną liczbę segregatorów, a za ten czas wójt będzie musiał mu zapłacić 1024,90 zł.

Tym bardziej jest to absurdalne, iż gmina Wręczyca Wielka przeznaczyła miliony na informatyzację urzędu i udostępnienie tego rodzaju wnioskowanych informacji zajęłoby pracownikowi maksymalnie kilka minut. Oczywiście napisane w decyzji przez wójta informacje to brednie i absurd, ale Osiński musiał coś w niej napisać. Odwołałem się od tych kłamstw i sprawa będzie miała ciąg dalszy.

Poniżej decyzja Osińskiego w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Wójt kłamał w decyzji w sprawie faktur. Sprawa znowu trafi do SKO w Częstochowie”

 1. Zdrowy na umyśle pisze:

  był gospodarz była gmina przyszedł osiołek gminy Nima

  4
  0
 2. Ja pisze:

  sprawdzić warto jeszcze faktury usług dla gminy Pana J. z Czarnej Wsi

  6
  1
 3. Via pisze:

  Nie dobijajcie wójta 😉

  5
  0
 4. Yuras pisze:

  Bo kłamać też trzeba umieć a jemu to nie wychodzi

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *