zachmurzenie duże
11°
11°
środa
fot. Szczęśniak Pojazdy Specjalne
Wójt nie zabezpieczył środków finansowych w budżecie na nowy samochód dla OSP Czarna Wieś!
18 lutego 2022 r. | 12:55
13

Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński nie zabezpieczył środków finansowych na dofinansowanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Wsi. Jest to o tyle dziwne, że druhowie z tej jednostki w kampanii wyborczej w 2018 roku, robili praktycznie wszystko, by Osiński wygrał wybory na wójta.

Teraz Osiński im się "odpłacił". Podobnie, jak jednostka OSP Truskolasy, OSP Czarna Wieś będzie musiała poszukać ok. 200 000 zł dofinansowania na swój wymarzony samochód. Druhowie sami, bez wsparcia gminy musieli ten samochód "wychodzić" u lokalnych polityków.

Poniżej odpowiedź z gminy w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Wójt nie zabezpieczył środków finansowych w budżecie na nowy samochód dla OSP Czarna Wieś!”

 1. takka pisze:

  W tej sprawie jest drugie dno. Panie Redaktorze to nie to że nie są środki niezabezpieczone.

  4
  0
 2. strażak pisze:

  Są zabezpieczone dla OSP Grodzisko. Podobno.

  1
  0
  • Maciek straszak pisze:

   Zmartwie cię ale pomimo obietnic niema kasy w budżecie na samochód do Grodziska również. Wychodzi na to że jedyne auto z kasy gminnej to jest to w OSP Kalej

   1
   0
  • aa pisze:

   Jeśli pieniądze zostały by zabezpieczone dal OSP z Grodziska to było by to zwykłe wyrzucenie pieniędzy w błoto.
   Jednostka mająca 5 wyjazdów do tego z 15 razy nie udało im się zebrać. Jeśli już nawet wyjadą to przynoszą wstyd swoim przygotowaniem ponieważ strażak ubrany w “filcaki” spodnie drelichowe i ocieplacz bądź koszarówke bo nomex to już zbyt duża ekstrawagancja już nie mówiąc o umiejętnościach które prezentują to typowa komuna przyjechać i postać. No po prostu wstyd i to że dalej istnieją w KSRG to zwykła farsa. Ja rozumiem że czasy cięzkie i ludzi mało ale to zwykły wstyd tak reprezentować jednostkę.

   6
   0
 3. nerwus pisze:

  Na taczke z tym wojtem

  5
  0
 4. Maciek straszak pisze:

  A cóż to za drugie dno? Nie zabezpieczył kasy i tyle. Mieli chłopaki szansę na dwa auta. (Jedno dostali z PSP) a tak wojt ich olał. Jak wszystkich mieszkańców patrzcie co się dzieje z drogami masakra. Tu niby kasy nie ma a płot w szkole za 300 tys można wymienić.

  6
  1
  • On pisze:

   Maćku straszaku masz całkowitą rację ! Nie ma pieniędzy a tu proszę… a tak w ogóle to po co szkole plot?

   2
   2
 5. Obserwator pisze:

  A na latanie dziur w tamtym roku przeznaczyli 100 tys.zł. to jest śmiech na sali gdzie w innych gminach zapisuja w budżecie środki w wysokości 300-400 tys.zl . A co do samochodu po co im kolejny jak mają 2. Przecież to nie PSP a wyjazdów nie mają tak dużo chyba że wiosna jak się palą nieużytki w Truskolasach.

  3
  0
 6. .... XD pisze:

  Wiecie co? On im pomógł w inny sposób. Doskonale wie, ze jak im da na ten samochód to utopi swoją karierę polityczną. Wszyscy nie mogą patrzeć ze wielbi te jednostkę itd. I dlatego cel był zamierzony żeby ludzie nie gadali ze tylko pomaga tej samej jednostce. Nie dajcie sobie zamydlić oczu. On nie jest taki głupi 😝

  3
  1
 7. aa pisze:

  O ile dobrze się orientuje to w zeszłym roku środki były zabezpieczone a że jednostka nie dostała dotacji z państwa notabene tak jak i jednostka Kalei rok wcześniej, Pieniądze poszły na składkę na nową Scanie z PSP Kłobuck a w zamian otrzymali Renault Midlum.

  4
  0
 8. Pedro pisze:

  Redaktorze mam prośbę: jebnij tu jeszcze więcej reklam bo za mało czytelne to wszystko. Teraz gówniane są nie tylko artykuły ale i cała strona.

  3
  0
 9. czytelnik pisze:

  Pedro sam sie lepiej jebnij ale w leb

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *