zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
Wójt ukrywa informacje o zakresie kompetencji funkcjonariuszy publicznych. Sprawa trafi do Sądu!
26 czerwca 2020 r. | 10:00
7

Rok po tym, jak Tomasz Osiński został Wójtem, Osiński zmienił zakres pracy niektórym pracownikom, bardzo ograniczając ich kompetencje (z 27. funkcjonariuszy publicznych, Osiński ograniczył zakres 22.). Chciałem dowiedzieć się, jaki był zakres kompetencji dotychczasowych funkcjonariuszy publicznych. Niestety, Osiński uznał, że nie jest to informacja publiczna. Zupełnie inaczej, niż orzecznictwo sądowoadministarcyjne. W związku z tym, skierowałem skargę na bezczynność Wójta do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Niech ten spór rozstrzygnie Sąd.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Wójt ukrywa informacje o zakresie kompetencji funkcjonariuszy publicznych. Sprawa trafi do Sądu!”

 1. Jacek Huck pisze:

  Z ograniczeniem kompetencji musi się wiązać obniżenie wynagrodzenia. Jeżeli tak było, to widzę to jako próbę rozbicia starego układu. Nie sądzę że Prubanta tak łatwo ujarzmic, gdyż ma nadal poparcie starego betonu w radzie. Prubant jest również odpowiedzialny za 30 mln długu i jeszcze się helpi że 20 lat jest szefem rady. To jest moje zdanie.

  7
  0
 2. listonosz pisze:

  chyba chodzi o zakresy czynności na poszczególnych stanowiskach i regulamin organizacyjny – więc jaka to tajemnica wójcie chyba że sami swoi nie robią nic reszta która coś umie pracuje
  a propos dlaczego poszukuje się inkasenta za wodę co się dzieje z dotychczasowym wieloletnim [racownikiem na tym stanowisku

  6
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Odchodzi na emeryturę

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *