zachmurzenie duże
poniedziałek
mat. wyborczy
Wójt zlecił jednej firmie wykonanie ponad 200 usług bez przetargów na ponad 975 tys. zł!
06 stycznia 2023 r. | 13:04
14

Potwierdziły się doniesienia mieszkańców, że w gminie Wręczyca Wielka jest firma, która otrzymuje mnóstwo zleceń od Wójta Gminy Wręczyca Wielka i to bez przetargu. Chodzi o spółkę jawną EKO-Technika Langner, która należy do Karoliny Krysińskiej i Anny Marty Langner. Spółka ta została założona 15 maja 2020 roku, a już w czerwca 2020 roku otrzymała pierwsze zlecenia od Wójta Tomasza Osińskiego.

Do końca 2022 roku gmina zleciła spółce ponad 200 usług, za które gmina łącznie bez przetargu zapłaciła 975 815,90 zł! Wiele usług powtarza się, są to z reguły wykonania przyłączy wodociągowe.

Według waszych informacji, mąż jeden z właścicielek firmy jest związany (rodzinnie lub biznesowo) z jednym z wysoko postawionych radnych.

Łączne kwoty zleceń dla firmy EKO-Technika Langner sp.j:
Rok 2020 - 157 095,60 zł
Rok 2021 - 291 604,80 zł
Rok 2022 - 527 115,50 zł
razem: 975 815,90 zł

Do pobrania faktury:
ROK 2020,
ROK 2021
ROK 2022.

W mojej ocenie sprawa powinna zostać skontrolowana przez odpowiednie instytucje.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Wójt zlecił jednej firmie wykonanie ponad 200 usług bez przetargów na ponad 975 tys. zł!”

 1. Leydy pisze:

  O to zupełny przypadek , że mąż jednej z właścicielek firmy pracuje w gminie w dziale wodociągi, a ojciec drugiej właścicielki zajmuje się tym samym tematem w gminie. No i ciekawa jestem na jaką kwotę opiewa faktura za wynajem placu w Grodzisku pod sprzęt firmy , plac gminy oczywiście . Swoją drogą to dużo tych firm Eko 😉 Technika , Star 😆

  26
  2
 2. Śmiech na sali pisze:

  Synowa pani prokurator i tego bawidamka, upaść już gorzej nie mogli leszcze

  24
  5
 3. Krycha pisze:

  Co to za firma?

  7
  1
 4. Ddd pisze:

  powiązania z panią prokurator to napisać do Ziobry

  10
  2
 5. Jerrysen pisze:

  Tylko telewizja oni lubią takie tematy .Zaraz potem nagle instytucje się odzywają . Jeśli to prawda to musi być pociągnięty do odpowiedzialnośći

  15
  1
 6. czytelnik pisze:

  Tylko telewizja i pozadna prokuratora i rozpieprzyc to kolesiostwo i dziadostwo

  18
  4
 7. januszfv pisze:

  Wymiana uszkodzonego hydrantu w miejscowości Cyganka za ok 2640 to gmina gminie funduje takie cuda, my im hydrant a oni oddali w zamian podwozie dzięki któremu osp ma nowy wóz za przeszło milion zł XD

  11
  4
 8. Mareczek pisze:

  Patrząc na numeracje faktur, można domniemywać, że przedmiotowa firma wsyawia fakury tylko gminie, wiec powsatała aby gminę obsługiwać. Tak naprawdę wszystkie faktury dotyczą podobnych zagadnień, przewidywalnych i powtarzalnych więc zgodnie z PZP powinny być zlecone na podstawie zamówienia publicznego. Skoro redakcja posiada podejrzenie popełnienia przestępstwa powinna taką nformację przekazać do instytucji do tego powołanych .

  18
  2
 9. Kumpel pisze:

  Powinni ich zwolnić z gminy ten dział wodociągi .a córkę z przedszkola.Dosyć tego dobrego.

  13
  3
 10. Ksawery pisze:

  Skoro córka ma firmę to ma dochody, i jeszcze z przedszkola pensja a młodzi ludzie po studiach bez pracy . Muszą wyjeżdżać z Wręczycy a takim wszędzie posadki podwójne. Układ goni układ.Wstyd

  10
  4
 11. Ksawery pisze:

  Z tego wynika że z góry było założenie skoro mąż i ojciec pracują w gminie Dz . Wodociągi że wszystkie usługi będzie wykonywała w/w firma .Rodzinny biznes w urzędzie gminy . Prawnie to chyba jest niezgodne . Tyle faktur aż 200 i urzędasy podpisują ,żeby zaakceptować koszty i co inny z urzędu nie widzieli przecież w takiej wsi wszyscy się znają i co nic nie widzieli przez trzy lata takie zyski jedna firma . Nawet nie było innej żeby porównać koszty czy są niezawyżone /no bo jak/ Przecież to są nasze gminne pięniądze można by może przeznaczyć jeszcze na inne cele .Kłania się tu kontrola zewnątrz.

  16
  0
 12. czytelnik pisze:

  Tylko pozadna prokuratura. Dosyc tego skur……a. Ludzie gdzie my zyjemy ????

  16
  2
 13. Obserwator pisze:

  Patrząc na faktury jakie wystawia wykonawca kwoty netto zawsze są równe wiec napewno nie ma kosztorysu ile powinna kosztować usunięcie awarii bądź odtworzenie kawałka jezdni oraz często pojawiającego się zagadnienia wymiany gruntu. W takiej sytuacji wykonawca może sobie wymyślać kwoty takie jak mu pasują aby jak najwiecej zarobić. Gdzie na jednej z faktur koszt wymiany 3m2 wynosi 1800 zł netto czyli 600 zł za m2. Gdzie cena powinna oscylować w granicach 90 zł za m2.

  11
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *