zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
środa
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: We Wręczycy Wielkiej byłaby druga tura. W pierwszej wygrałby Henryk Kiepura!
13 listopada 2017 r. | 11:46
21

Zakończył się pierwszy w historii Wręczycy Wielkiej sondaż przedwyborczy na Wójta Wręczyca Wielka. Teoretycznie, po 1 grudnia 2017 roku, wybory na Wójta mogą odbyć się już za kilka tygodni. Wszystko zależy od wyroku Sądu Okręgowego w Częstochowie. Natomiast na rok przed planowanymi wyborami samorządowymi, w sondażu wyborczym wystartowało ośmioro kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 1537 głosów. W przyszłorocznych wyborach na Wójta Gminy Wręczyca Wielka nie ma zdecydowanego faworyta, chociaż najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa jest Henryk Kiepura, który uzyskał 20,80 proc. poparcia. Tuż za jego plecami, z minimalną startą, uplasował się Tomasz Osiński - 20,65 proc. poparcia. Za dwoma mężczyznami, jest być może przyszła kobieta Wójt - Magdalena Pietrulewicz z poparciem na poziomie 20.42 proc.

Kolejny na liście po fotel Wójta jest Marcin Zomerfeld z poparciem sięgającym 17,71 proc. Następnie, były wojewoda częstochowski - Jerzy Guła - 9,80 proc. poparcia, "inny kandydat" - 5,50 proc. poparcia, Aleksandra Banasiak - 2,79 proc., Wójt Henryk Krawczyk - 1,36 proc. i radny Krzysztof Krawczyk z poparciem zaledwie 0,98 proc.

Sondaż wyraźnie pokazuje, że za rok we Wręczycy Wielkiej będzie nowy Wójt. Można też wywnioskować, że będzie druga tura, w której o poparcie innych kandydatów będzie się starać Henryk Kiepura i Tomasz Osiński.

PAWEŁ GĄSIORSKI21 odpowiedzi na “Wybory 2018: We Wręczycy Wielkiej byłaby druga tura. W pierwszej wygrałby Henryk Kiepura!”

 1. Juras pisze:

  No to wszystko zależy od kampanii

  0
  0
 2. herod pisze:

  stawialbym na kobiete. jak zmiany,to zmiany

  0
  0
 3. tatu pisze:

  Drogi Panie Redaktorze, stawiasz Pan daleko idące wnioski na podstawie tak małej próby i to jeszcze tak z górnolotnym tytułem, jakże inny byłby odbiór jeżeli w tytule wskazano by ze czterech kandydatów różni tak naprawdę kilka głosów, cieszy natomiast ze pojawiła się osoba spoza układów politycznych, i w dodatku oddano na nią dość sporo głosów. Natomiast czy w ogóle wystartuje to kolejne pytanie? Nie mniej jednak chyba wniosłaby najwięcej pozytywnych zmian.

  0
  0
 4. junior pisze:

  …tatu ma rację!!! Jeśli zmiana, to tylko nowa, nie uwikłana we wręczyckie samorządowe piekiełko osoba. Patrząc na to wszystko dokoła, niech będzie to kobieta.

  0
  0
 5. Mieszkaniec pisze:

  Górnolotny tytuł, kolorowa grafika, daleko idące wnioski, szkoda tylko, że na podstawie nieprawdziwych danych. Odsyłam do komentarzy pod “sondażem”. Ułomność systemu oddawania głosów została wykazana już na samym początku i do samego końca nikt z Redakcji nic z tym nie zrobił. Nagle przez noc jedni zyskiwali 150 głosów a inni tyle samo TRACILI! (?). Czy można oddawać ujemne głosy? A może szanowna Redakcja sama postanowiła ustalić wynik “sondażu”, żeby wyciągnąć właśnie takie wnioski, jakie wyciągnął Pan Redaktor. Reasumując, ten sondaż jest wart tyle co głosowanie na najlepszego radnego – czyli nic. No może nie do końca. Bez względu na próby fałszowania ostatecznego wyniku, widać, że gdyby troje młodych ludzi się porozumiało, to może druga tura byłaby zbędna 🙂

  0
  0
 6. Ignacy Kamiński pisze:

  Z pewnością zmiany są potrzebne i będą. Stawiam na doświadczenie starosty, pozostali są raczej tylko na pokaz…

  0
  0
  • Olo pisze:

   Doświadczenie ale w czym? Skoro powiatem nie umie zarządzać to gmina będzie umiał? Dumnie pierś wypinac na imprezach to ja też potrafię. Z drugiej strony biorąc pod uwagę kość nuespelninych obietnic to na naszego wójta jskim najbardziej się nadaje. Bo po co nam zmiany? Przecież dobrze jest nie?

   0
   0
 7. junior pisze:

  Wszyscy widzimy co sie dzieje w gminie, wszyscy widzimy co sie dzieje w starostwie… Te same trendy, te same obyczaje. Jednego mozemy byc pewni Starosta nie gwarantuje zmiany. I jak mówią na Wreczycy Krawczyk juz dawno namascił swojego nastepce…

  0
  0
 8. junior pisze:

  I kto jest na pokaz, panie Ignacy?

  0
  0
 9. majka pisze:

  A ja tam wiem, że p.Pietrulewicz Magdalena i tak położy wszystkich na łopatki. Dziewczyna myśli, pracuje i jest aktywna w działaniu !!!!

  0
  0
 10. junior pisze:

  To że o Kiepurze słyszeli w Kłobucku to nie znaczy że znają go w Częstochowie, Katowicach czy Warszawie…

  0
  0
 11. ® pisze:

  Kiepura Krawczyki oraz Guła są nie do zaakceptowania i lepiej niech nawet nie startują bo może dojść do protestów z Policja w tle …..

  0
  0
 12. Olo pisze:

  Prawdą jest że głosowanie nie było prawidłowe. Nie mogłem oddać głosu więcej niż raz przez 2 tygodnie….

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *