zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Wybuch gazu w Klepaczce
22 lipca 2020 r. | 11:42
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wybuchu gazu w jednym z domów jednorodzinnych w Klepaczce. Na skutek eksplozji, 37-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, uległ poparzeniu. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowali policjanci, technik oraz pozostałe służby.

W minioną sobotę, około godziny 18.30, dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Klepaczka, doszło do eksplozji. Na miejsce natychmiast pojechali kłobuccy policjanci. Jak wstępnie ustalili, 37-latek w czasie wykonywania prac remontowych w budynku, poczuł ulatniający się z kuchenki gazowo-elektrycznej gaz. Kiedy mężczyzna próbował zakręcić dopływ gazu z butli gazowej, do której była podłączona kuchenka, doszło do wybuchu nagromadzonego w pomieszczeniu gazu. W wyniku zdarzenia mieszkaniec Klepaczki, z obrażeniami ciała został zabrany przez pogotowie ratunkowe do częstochowskiego szpitala. Jego życiu na szczęści nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowali policjanci, technik kryminalistyki oraz pozostałe służby. Śledczy ustalają teraz dokładne okoliczności zdarzenia oraz przyczynę wybuchu gazu, która będzie znana po przeprowadzeniu przez biegłych niezbędnych ekspertyz.

Przy okazji tego zdarzenia apelujemy do wszystkich osób, które korzystają w butli gazowych, że nieprawidłowe ich podłączenie stanowi śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, że przy każdej wymianie butli należy sprawdzać szczelność podłączenia. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *