Skarbnik gminy Wręczyca Wielka Agnieszka Maria Kuzior-Wójcik przedstawiła zadłużenie gminy na koniec pierwszego kwartału. Sytuacja finansowa gminy wciąż jest zła. Zadłużenie na koniec marca wynosi 36 231 160 zł.
Gmina w tym czasie miała dochody w wysokości 44 568 080,48 zł oraz wydatki w wysokości 30 661 584,99 zł. A to dopiero początek roku i gmina nie zdążyła zaciągnąć nowych pożyczek.
Ze sprawozdaniami w tej sprawie można zapoznać się TUTAJ.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Ja wyczytałem takie dane z tego raportu.
Dochody ogółem: 44 568 080,48 zł → 33,2 % planu rocznego (134 174 835,32 zł)
Dochody bieżące: 43 974 166,47 zł → 37,3 % planu (117 815 311,50 zł) – bardzo dobre tempo
Dochody majątkowe (m.in. sprzedaż majątku): tylko 593 914,01 zł → zaledwie 3,6 % planu (16 359 523,82 zł) – wyraźne opóźnienie.
Wydatki ogółem: 30 661 584,99 zł → 22,9 % planu rocznego (133 682 497,18 zł) – tempo realizacji wyraźnie niższe niż dochodów.
Wydatki bieżące: 27 603 036,60 zł
Wydatki majątkowe (inwestycje): 3 058 548,39 zł → 11,6 % planu (26 371 135,71 zł) – inwestycje dopiero ruszają
Nadwyżka operacyjna (dochody bieżące – wydatki bieżące):
+16 371 129,87 zł – to jeden z najmocniejszych punktów sytuacji finansowej gminy.
Pokazuje, że mamy ponad 16 milionów na wydatki dla mieszkańców? Można za to wyremontować około 16 ulic Jabłoniowych.
Czy to jakaś “kreatywna księgowość”? Może ktoś z gminy się wypowie?
A miało być tak pięknie, tyle pieniędzy taka współpraca wójtowej, viceprzewodniczącego i posła a dalej są tylko obietnice czegoś co może kiedyś będzie .Gdzie te obiecane udogodnienia dla młodych by całe życie nie musieli na mieszkanie odkładać tak pan posel mówił jak chciał posłem zostać chyba zapomniał już,
Najlepsze jest że praktycznie nie ma inwestycji .
No może poza imprezami typu dożynki i zapalenie choinki .
Jak to jest że w innych gminach coś robią tylko u Nas nic .
Może przyjrzeć się wydatka na co idą i je trochę ograniczać
Naprawdę obiektywnie mówiąc to chyba nigdzie poza swoim pokojem nie wychodzisz. Wszędzie się coś dzieje. Wsiądź na rower, albo przejedź się autem po gminie jeśli takie posiadasz. Nawet komunikacją jurajską itp.
Niezły przykład, komunikacja jurajska wiesz ile więcej płacimy za tą piękna nazwę a autobusy te same ci były i firma prywatną sama ogarniała wczesniej wszystko. .,Teraz mamy zarząd który co miesiąc bierze niezła kasę i zgadnij.z jakiej parti są tam ludzie.
Do Paweł
Właśnie często jeżdżę i właśnie na rowerze …
Nie widzę dużych zmian
– droga w Truskolasach – zrobili dobra w miarę drogę nie wiem czemu a obok droga w tragicznym stanie i nikt tego nie rusza
Komunikacja jurajska to śmiech te same firmy jeżdżą jak jeździły tylko jak wspomniał komentujący ktoś kasę w zarządzie bierze
Paweł podaj przykłady tych inwestycji . Ale nie podawaj czegoś typu zielona szkoła
Dla mnie inwestycje to :
Budowa oczyszczalni lub kanalizacji
Budowa dróg a nie latanie tych tych samych miejsc co roku
Remontu szkół itd
Podaj przykłady ?
Panie Pawła jeśli wyjdzie Pan że swojego pokoju w Urzędzie Gminy Wręczyca Wielką i pojedzie Pan do takiej gminy jak Lipie to zobaczy Pan inwestycje .
Za czasów Krawczyka tamta gmina to było naprawdę “zadup….”
Teraz takie miejscowością jak Lindow Stanisławów są właśnie podłączane do kanalizacji
Zgadnij i robią to z dotacji plus swoje środki . Tam jednak ktoś te dotacje umie zdobyć
U Nas można liczyć tylko na dotacje na przyczepę na to stać naszą gminę