zachmurzenie duże
poniedziałek
Zakończył się kurs samoobrony dla mieszkanek gminy Wręczyca Wielka
19 grudnia 2022 r. | 07:55
0

Kłobuccy mundurowi wspólnie z trenerami KS Wojownik, Stowarzyszeniem Razem Możemy Więcej Truskolasy, Gminą Wręczyca Wielka oraz działaczami IPA Kłobuck zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet. W trakcie dziesięciu spotkań, prelegenci i instruktorzy przekazali uczestniczkom wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych oraz reagowania na przemoc, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. W kursie wzięły udział mieszkanki gminy Wręczyca Wielka.

14 grudnia zakończył się kurs samoobrony dla kobiet, mieszkanek gminy Wręczyca Wielka, w ramach którego odbyło się dziesięć spotkań dotyczących: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i reagowania na przemoc, a także praktyczne zajęcia stosowania podstawowych technik samoobrony.

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadził dzielnicowy z kłobuckiej komendy asp. Bartłomiej Macherzyński, który jest kwalifikowanym ratownikiem w policji. Na wstępie opowiedział on o kilku zdarzeniach z życia codziennego, w których okazywało się, że umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej pomogła uratować czyjeś życie. Mundurowy podkreślał, że w sytuacjach kryzysowych, których nie da się zaplanować, ta umiejętność jest nie do przecenienia. Jednocześnie przekazał Paniom, że ratowanie ludzkiego życia jest wartością nadrzędną, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Po zakończeniu części teoretycznej, dzielnicowy pokazywał na czym polega algorytm stosowany przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, czy też układanie rannego w pozycji bezpiecznej.

Praktyczne zajęcia z samoobrony realizowane w ramach kursu poprowadził główny trener KS Wojownik Kłobuck – Artur Osuchowski. Dwukrotny zdobywca Pucharu Europy i były reprezentant Polski w Taekwon-Do, w bardzo ciekawy sposób przekazał Paniom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, a także jak najprościej i najbardziej skutecznie odeprzeć atak napastnika.

Zajęcia dotyczące kontekstu prawnego samoobrony, rozpoznawania sytuacji potencjalnie niebezpiecznych, skutecznego wzywania pomocy oraz prawidłowego alarmowania służb przeprowadziły policjantki z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej z kłobuckiej komendy asp. sztab. Agnieszka Furgalska oraz mł. asp. Aleksandra Ślesdziona. Wsparcia w części teoretycznej udzielili przedstawiciele kłobuckiej grupy IPA: oficer dyżurny z kłobuckiej komendy mł. asp. Tomasz Solnica wraz z emerytowanym już policjantem Mariuszem Kajdana.

Kurs samoobrony dla mieszkanek gminy Wręczyca Wielka cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Panie, które wzięły udział w wydarzeniu otrzymały od instruktora Wojownika pamiątkowe dyplomy potwierdzające ukończenie kursu oraz koszulki ufundowane przez kłobucką grupę IPA.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej Truskolasy, Klub Sportowy Wojownik, Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku, Gmina Wręczycy Wielka oraz IPA Kłobuck. Zajęcia odbywały się w remizie OSP w Truskolasach. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *