zachmurzenie duże
15°
15°
wtorek
Zamiast na inwestycje, gmina otrzyma 120 000 zł na zakup sceny mobilnej
08 maja 2026 r. | 06:13
13

Szwagier wójt gminy Poczesna poinformował o rozstrzygnięciu tegorocznej "inicjatywy sołeckiej". Wśród wniosków, które otrzymały dofinansowanie, jest wniosek z gminy Wręczyca Wielka.

Gmina wystąpiła o 120 000 zł na zakup sceny mobilnej.

Czy w sołectwach gminy nie było żadnej, innej, bardziej potrzebnej inwestycji? Czy naprawdę gminie Wręczyca Wielka potrzebna jest scena mobilna?

Pieniądze te oczywiście gmina otrzymała.

PAWEŁ GĄSIORSKI



13 odpowiedzi do “Zamiast na inwestycje, gmina otrzyma 120 000 zł na zakup sceny mobilnej”

  1. No cóż... pisze:

    Potrzebna, potrzebna. Scena w GPKu już nie wystarcza. Za mało ludzi przychodzi. Scenę mobilną będzie można ustawić w każdym zakątku gminy. Lans będzie lepszy, zdjęcia ładniejsze i przemowy głośniejsze.

    11
    0
  2. zorro pisze:

    Powinni kupić jeszcze WYBIEG , a co nie wolno………………………………

    7
    0
    • OSP pisze:

      Nie wiem czy to się naprawdę dzieje najpierw instalacją zwana solanką teraz scena a kto ma na niej występować. Na stadionie jest scena wybudowana stacjonarna.

      10
      0
  3. Wyborca pisze:

    Jak z wybiegiem dla modelek to ok zakup się przyda na różnych imprezach .👍☘️👍

    5
    0
  4. bronek wrona pisze:

    wspaniale! Impreza co weekend objazdowo, cyklicznie na każdej wsi! Gminne tournée zespołów pieśni i tańca z ościennych KGW a potem regeneracja przy nowiuśkiej tężni! Cesarskie posunięcie, igrzysk i chleba ze smalcem! To teraz jeszcze trzeba wyszkolić kadrę która będzie składać i rozkładać taką scenę + weźmie odpowiedzialność za tę niemałą konstrukcje po jej rozłożeniu żeby przy imprezach masowych komuś na łeb nie spadło. Na pewno był to najbardziej priorytetowy i konieczny wydatek.

    6
    0
  5. Ja pisze:

    Kolejne bezsensownie wydane pieniądze, tęznia na przycisk. jaki tam wspaniały mikroklimat się roznosi😅prawie uzdrowisko mamy ..Nie wiem po co są radni.

    4
    0
  6. Leydy pisze:

    Jacy radni , najbardziej zaskoczona i wystraszona jest pani Basia , ona nie , wie po co tam jest , strażaki z Wręczycy ją wystawili z Kiepurową na czele , a ona tylko ręka w górę albo w dół . Wystraszona na Maxa 😄

    8
    0
    • Zosia pisze:

      Ale faktycznie ta radna Basia to jakaś pomyłka. Czy ona ma wogóle średnie wykształcenie ?

      1
      0
  7. Wyborca pisze:

    Niektóre Kola Gospodyń na swoją działalność dostały po 10 000 i się bardzo cieszą bo coś za to.moga robić a tu lekka ręką kasę się wydaje na bzdury.

    3
    0
  8. Ewka pisze:

    ludzie wam się nie dogodzi choćby człowiek na rzęsach stawał 🤦

    0
    3
    • Jereysen pisze:

      Można dogodzić:
      – budując kanalizację
      – budować drogi
      – remontować szkoły lub wprowadzając zajęcia pozaszkolne
      -stworzyć warunki by przyciągnąć inwestorów
      Na pewno nie najważniejsza jest scena przenośna
      Pamiętam czasy że scena była zwykła naczepa i jakoś wszystko się odbywało .

      3
      0
    • Ewka pisze:

      żeby wybudować kanalizacje na kolejnej wsi trzba zmodernizować oczyszczalnie , poza tym jesli dofinansowanie dotyczylo konkretnego zakupu dlaczgo nie skorzystać??? jesli jakaś miejscowość będzie organizować festyn czy inną imprezę będzie można wypożyczyć scene , i nie trzba ekipy żeby ją rozłożyć
      ja widze ze cokolwiek by nie bylo zrobione to i tak źle

      0
      2
    • Jereysen pisze:

      Jeśli to nie dotacja celowa tylko dofinansowanie to ile jeszcze do tej przyczepy musi dopłacić gmina ?
      Były już chyba takie dotacje do “drug polnych ” gdzie część musiała dopłacić gmina
      I mają ludzie asfalt na pole ale pod swoim domem dziury
      Do tej pory miejscowości jakoś sobie radziły z imprezami raczej we własnym zakresie bo na gminę raczej nie mogły liczyć chyba że w postaci wiecznie uśmiechniętej Pani wójt
      To tylko we Wręczyca wielkiej odbywają się oficjalne imprezy ..l
      Czytałem listę tych miejscowości na co miały dotacje i jakoś tylko gmina wpadła na taki pomysł .
      Ludzie z urzędu gminy czas się zabrać za pracę a nie żyć od dożynek do choinki i od imprezy do imprezy

      2
      0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *