zachmurzenie duże
poniedziałek
Zderzenie ciężarowej scanii i osobowej hondy we Wręczycy Wielkiej
17 marca 2023 r. | 15:45
1

Do zdarzenia z udziałem ciężarowej scanii i osobowej hondy doszło we wtorek, 14 marca, na skrzyżowaniu ul. Śląskiej z ul. Sienkiewicza we Wręczycy Wielkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący osobową hondą, wyjeżdżając z ul. Sienkiewicza nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo ul. Śląską ciężarowej scanii, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek zderzenia obrażenia obrażeń ciała doznał 41-letni kierowca hondy, który został zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

We wtorek 14 marca o godzinie 18:25 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ulicą Sienkiewicza we Wręczycy Wielkiej. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący osobową hondą, 41-letni mieszkaniec Częstochowy, wyjeżdżając z ulicy Sienkiewicza nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo ulicą Śląską pojazdowi ciężarowemu, kierowanemu przez 39-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierowca hondy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. Kierujący trzeźwi. Dodatkowo pobrano krew do badań.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki. Na czas prowadzenia policyjnych czynności, w tym oględzin droga była zablokowana, zostały wyznaczone objazdy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Zderzenie ciężarowej scanii i osobowej hondy we Wręczycy Wielkiej”

 1. Egon pisze:

  Wina w dużym stopniu kierującego Hondą. Ale znając życie szofer ,, zawodowiec” ze Scani pewnie jak większość uważał żę jak się skręca w lewo ale drogą z pierwszeństwem to nie trzeba włączać kierunkowskazu. Jeśli tak było domagałbym się na miejscu kierującego Hondą o uznanie szofera współwinnym, Na tym skrzyżowaniu to normalka. Co ciekawe kierowcy jadą prosto ze Śląskiej w Senkiewicza włączają prawy kierunkowskaz. Więc pytanie który kierunkowskaz jak jadę w prawo w Czeresniową? No chyba został wolny lewy, Paranoja. Ale taki poziom kierowców
  Podsumowując zgodnie z przepisami;
  — jesli jedziesz prosto ( nieważne czy wjezdzasz na drogę z pierwszeństwem czy z niej zjeżdzasz )
  nie włączaj kierunkowskazu
  — jeśli skręcasz ( nieważne czy kontynuujesz jazde drogą z pierwszeństwem czy z niej zieżdzasz )
  włącz odpowiedni kierunkowskaz
  Temat prosty i logiczny

  2
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *