zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Zero tolerancji dla osób bez maseczek!
14 października 2020 r. | 11:02
5

Od soboty 10 października w całym kraju wprowadzona została "żółta strefa", jednak powiat kłobucki w dalszym ciągu znajduje się w "czerwonej strefie". Obowiązujące w związku z tym regulacje spowodowały podjęcie wzmożonych działań przez kłobuckich policjantów, którzy sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców naszego powiatu. Pamiętajmy, że głównym celem mundurowych jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego, dlatego nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami i nakazami w walce z pandemią koronawirusa, wszyscy mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepie, autobusie ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają przy sobie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla ludzi świadomie łamiących przepisy.

Policjanci będą przede wszystkim tam, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób. Funkcjonariusze zobligowani są do reagowania na przypadki naruszenia prawa. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców kłobuccy policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do obowiązujących zaleceń.

Na chwilę obecną, najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

W przypadku interwencji policjant może ukarać mandatem w wysokości 500 zł, zastosować pouczenie lub skierować wniosek do sądu. W skrajnych sytuacjach sprawy mogą być kierowane do sanepidu. Forma zakończenia interwencji należy do indywidualnej oceny funkcjonariusza, który podjął kontrolę. /KPP w Kłobucku/5 odpowiedzi na “Zero tolerancji dla osób bez maseczek!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *