bezchmurnie
28°
27°
poniedziałek
KPP w Kłobucku
Zmarł rowerzysta ratowany przez strażaków z Węglowic
23 listopada 2016 r. | 08:30
12

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 17.00 na ul. Słonecznej w Czarnej Wsi. Wracający do remizy strażacy z OSP w Węglowicach zatrzymali się, aby udzielić pomocy leżącemu na jezdni rowerzyście. W czasie, gdy ochotnicy próbowali ściągnąć mężczyznę z jezdni, wjechał w nich osobowy hundai. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, rowerzysta zmarł w szpitalu.

Kryminalni z kłobuckiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 17.00 na ul. Słonecznej w Czarnej Wsi (Gmina Wręczyca Wielka). Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że wracający do remizy strażacy z OSP w Węglowicach, zatrzymali się aby pomóc leżącemu na jezdni rowerzyście. W czasie, gdy ochotnicy próbowali ściągnąć mężczyznę z jezdni, wjechał w nich osobowy hundai. Samochodem kierował 75-latek, mieszkaniec Gminy Wręczyca Wielka, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznał 56-letni strażak oraz 47-letni rowerzysta. Drugi ze strażaków, 23-latek, który również pomagał leżącemu na jezdni rowerzyście, zdążył odskoczyć przed jadącym samochodem. Ranni mężczyźni zostali zabrani do częstochowskiego szpitala, 47-letni rowerzysta był w ciężkim, zagrażającym życiu stanie. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń ciała, 47-letni rowerzysta zmarł 21 listopada w szpitalu. /KPP w Kłobucku/12 odpowiedzi na “Zmarł rowerzysta ratowany przez strażaków z Węglowic”

 1. Rafał pisze:

  Wypadków będzie coraz więcej ludzie jeżdżą czym się da lub chodzą pieszo a nasze drogi nie maja przygotowanych poboczy. Dużą zasługa tego jest fakt iż PKS który obsługuję nasz teren rezygnuje z coraz większej ilości połączeń. Była inicjatywa przywrócenia połączeń MPK z Częstochową przez Kalej Wręczyce Wielką Borowe Węglowice z końcowym przystankiem w Puszczewie, lecz Wójt z rada oczywiście dali negatywną odpowiedz gdyż gmina nie ma na to pieniędzy.

  0
  0
 2. Stewart pisze:

  Here is my homepage – food supplements for pregnant dogs

  0
  0
 3. Mindy pisze:

  Feel free to visit my weblog … Elana

  0
  0
 4. Libby pisze:

  my web-site; Tilly

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *