zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Zrobili farsę z konkursu na zastępcę dyrektora GOPS we Wręczycy Wielkiej
29 maja 2020 r. | 10:00
22

Monika Mańczyk miała zostać zastępcą dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej. Miała rozpocząc pracę od 1 maja. Niestety, pojawiły się problemy...dyrektorem na razie nie zostanie.

Jak do tego doszło?

2 kwietnia ogłoszono konkurs nr KO.1101.1.2020 na wolne stanowisko urzędnicze tj. Zastępca Dyrektora w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Sienkiewicza 1, 42-130 Wręczyca Wielka.

Do konkursu zgłosiła się jedna kandydatka, pracownica GOPS, Monika Mańczyk.

22 kwietnia kończy się konkurs, Monika Mańczyk została wybrana Zastępcą Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej.

Niby ma rozpocząć pracę od 1 maja, ale...

Już w trakcie konkursu, po mojej publikacji, dyrektor GOPS i Wójt zorientowali się, że zrobili źle. Zorganizowali konkurs, bez żadnej podstawy. Statut GOPS nie przewiduje bowiem stanowiska zastępcy dyrektora.

Próbuję dowiedzieć się, ile zarabia Monika Mańczyk na tym stanowisku.

Najpierw dyrektor GOPS informuję mnie, że będzie zarabiać tyle, ile w zarządzeniu dla pracowników samorządowych maksymalnych stawek podał Wójt...tzn. ile? Zapytałem.

"W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 07.05.2020 r. oraz nawiązując do wcześniejszej korespondencji informuję, że na dzień sporządzenia niniejszej odpowiedzi nie zostało ustalone wynagrodzenie dla zastępcy dyrektora GOPS."

Byłem jeszcze bardziej dociekliwy...

"W odpowiedzi na złożony przez Pana wniosek z dnia 18.05.2020 r. za pośrednictwem ePUAP o udostępnienie informacji publicznej, cytuję ”przesłanie treści umowy o pracę z zastępcą dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej” oraz cytuję „przesłanie ustalonej, konkretnej w liczbach, kwoty miesięcznego wynagrodzenia zastępcy dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej, wraz z informacją, jaka jest podstawa wynagrodzenia zasadniczego i jakie dodatki otrzyma/otrzymuje zastępca dyrektora GOPS we Wręczycy Wielkiej oraz informację od kiedy jest podpisana umowa” - informuję, że na dzień sporządzenia niniejszej odpowiedzi na wyżej wymieniony wniosek organ nie posiada żądanej informacji.

Informuję, że do dnia sporządzenia niniejszej odpowiedzi, umowa o pracę na stanowisko zastępcy dyrektora GOPS we Wręczycy Wielkiej z osobą wybraną na stanowisko zastępcy dyrektora GOPS we Wręczycy Wielkiej nie została podpisana."

Zadałem kolejne pytania i do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

Wiecie co, ten konkurs to jedna, wielka farsa!

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKI22 odpowiedzi na “Zrobili farsę z konkursu na zastępcę dyrektora GOPS we Wręczycy Wielkiej”

 1. Rączka pisze:

  Tak jest Panie Redaktorze, to jest farsa ! Osiński twój koniec na urzędzie jest bliski !

  18
  8
 2. PiS Po jedno zło pisze:

  Najgorszy wojt gminy wręczyca Wielka, nawet Krawczyk że swoimi machlojstwami nie ma szans z Osinskim…

  34
  5
 3. Nerwus pisze:

  O co tu wlasciwie chodzi?. Podejzewam ze chodzi o kase i to chyba nie mala. Kurcze szemrane machloje zawsze musza byc. Jak muraz idzie na mur to ma od metra a tu w tym zakichanym belwederze zawsze musi cos sie dziac. Polak to jednak potrafi !!!

  10
  1
 4. hanSS pisze:

  Może murasz? 😀

  1
  4
 5. Nerwus pisze:

  Za blad w wyrazie przepraszam a wy madrale pomyslcie o faktach. Chyba ze jestescie jednymi z nich

  6
  1
 6. XYZ pisze:

  Prawda w oczy kole

  3
  1
 7. Jacek Huck pisze:

  Przypomina mi to konkurs na szefa szkoły w weglowicach. Osinski ma dobrą rękę jako kadrowy.

  3
  2
 8. Sowa pisze:

  Przestańcie się czepiać Osińskiego, co on tutaj zawinił? To najlepszy Wójt, jaki mógł nam się trafić. Co źle zarządza Gminą? W czym problem?

  4
  12
 9. Adam Przybysz pisze:

  Pan Redaktor jest nadgorliwy,chciał wykryć aferę i aferę miał w zasięgu ręki tylko nie potrafił jej rozegrać. Według mnie gdyby poczekał na finał, to znaczy Pani Monika Mańczyk została by Zastępca Dyrektora GOPS, zawarto by umowę, przydzielono odpowiednie wynagrodzenie, zakres obowiązków itd. Po dokonaniu tych czynności wtedy należało zapytać o podstawę prawną ogłoszenia konkursu,przebieg konkursu, jak był ogłoszony itd. Wszyscy co maczali paluszki przy sprawie już szukali by dobrych adwokatów bo prokurator już by miał przygotowane zarzuty.Niedługo żegnali by się z dożywotnimi posadkami. W obecnym stanie sprawa się komplikuje, nie ma wyraźnych podstaw do zarzutów prokuratorskich.Panie Redaktorze miał Pan aferę medialną na widelcu ale została zepsuta.Niech Pan jeszcze coś wyszuka.Adam Przybysz

  10
  1
 10. Paweł z Puszczewa pisze:

  Sowa, najlepszy to nie, chyba że najwyższy to tu się zgodzę. Faktycznie jest gorszy niż Krawczyk, wójt jednej kadencji

  9
  4
 11. XYZ pisze:

  Pawel zPuszczewa czemu jestes takim wrogiem wojta? dlatego ze ty nim nie jestes? Mysle ze jestes za glupi

  3
  8
 12. bWe pisze:

  i znowu Mańczyk…

  oni będą doić do usranej śmierci ?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *