bezchmurnie
29°
28°
poniedziałek
Usiłował zabić. Teraz grozi mu dożywocie
13 marca 2024 r. | 14:09
0

Na wniosek kłobuckich policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 48-letniego mężczyznę, który usiłował zabić swojego znajomego. Podejrzany w trakcie awantury zaatakował go tasakiem. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 marca około 10.30 w miejscowości Biała. Oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację o tym, że ze szpitala w Częstochowie oddalił się pacjent, który posiadał obrażenia głowy zagrażające bezpośrednio jego życiu. Nie było wiadomo, gdzie ranny mężczyzna poszedł, gdzie mieszka i w jaki sposób odniósł te obrażenia.

Mundurowi bardzo szybko podjęli działania, w wyniku których odnaleźli poszkodowanego. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie pomocy, a następnie przetransportowali go do szpitala. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że pomiędzy pokrzywdzonym, a 48-letnim napastnikiem, doszło do awantury. W pewnym momencie agresor, trzymanym w ręce tasakiem, zaczął uderzać mężczyznę, któremu po kilku ciosach udało się uciec. Poszkodowany 40-latek w wyniku uderzeń doznał obrażeń głowy, zagrażających bezpośrednio jego życiu. Agresor został zatrzymany przez mundurowych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Aktualnie śledczy ustalają motywy jego działania oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął dzisiaj decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *